Scary Movie 2 (2001)

Trapnost nad trapnost. Zasmál jsem se dvakrát, a to ještě v jedné scéně (kdy Cindy ve zpomaleném záběru letí na toho "zmutovanýho" správce a on si připravuje basebalku)... Oproti jedničce kvalita klesla o dost, ale ta jedna hvězdička ukazuje na to, že jsem to aspoň dokoukal. Jak už jsem napsal, bylo to trapné a nucené. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Ale jo, občas jsem se zasmál. Hlavně při narážkách na Matrix a Záhada Blair Witch. Je to sice nebetyčná blbost, ale taková, které to odpustíte. Další plus je za Shortyho, ten byl jako snad jediný (snad ještě Doofy a Ray), kdo něco zahrál. Upištěný ženský moc nemusim (ta misska byla opravdu děsná) a ani ostatní mi nijak nepadli do noty. Když na hoďku a půl vypnete mozek, nebude to ta nejhorší možnost, jak zabít volný čas. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Víc jak dvě hvězdičky prostě dát nemůžu. Je to nuda, samé žvanění (téměř) o ničem, málo Jacka Sparrowa... Celkový dojem vylepšila monstrózní finálová lodní bitva, aby to vzápětí srazil ten otevřený konec. Jack přestal být vtipný, Davy Jones krutý a Keira Knightley hezká. Když se k tomu připočítá stopáž skoro tři hodiny (první hodinu jsem málem usnul), tak vlastně dvě hvězdičky jsou ještě hodně dobré. A to se mi předchozí dva díly líbily. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007) odpad!

UPDATE po druhém shlédnutí: Změna hodnocení z 1* na odpad. Tenhle film si nic jiného nezaslouží. Původní komentář: No tak to byla ptákovina! Z celého filmu jsem neměl skoro nic, protože je použit šíleně tmavý filtr, herci se tváří jak někde na pláži kdyby je napadli raci, Predator je jakýmsi zázrakem (asi síla vůle) odolný vůči krvi Aliena (v jedničce se mu roztavil nejen krunýř, ale i zbraně) a ani se mi moc nelíbil ten Predalien... Bojů je tu hodně málo a když už, tak jsou zahalené ve tmě, takže v podstatě nejde ani nic vidět (jen podotýkám, že monitor mi svítil na konfiguraci Brightness i Contrast 100). Jedna hvězdička je za ten poslední boj na heliportu, ale jinak bída. Po hodině jsem se modlil, ať už je konec. // EN, CZ SUB

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Já opravdu nevím, co kultovního je na tomhle seriálu. Ano, jsou tu občas nějaké dobré hlášky, ale to je tak všechno. Kulisy jsou vyloženě amatérské, Kocour je mi nesympatický (situaci zachraňuje Rimmer a Listy). Povedl se český dabing. // Viděl jsem v českém dabingu.

Black Books (2000) (seriál)

Dylan Moran alias Bernard je opravdu úžasný. Fran má krásný úsměv (i tu postavičku) a Manny umí být občas až nepříjemně hloupý :-) tuhle partičku mám rád, ale nemohu dát pět hvězdiček za tu velkou kolísavost kvality (nejen vtipů) jednotlivých dílů. Opravdu škoda, třeba jednou změním názor. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Nemůžu si pomoci, líbilo se mi to hodně. Jinak než jednička (na dvojce Pirátů z Karibiku jsem byl dokonce v kině), ale stejně kvalitně. Ano, je to natahované, ano, snad je to už cítit vařenou vodou a ano, scénář je stejně jako v jedničce odfláklý. Ale za úvodní scénu s útěkem z ostrova kanibalů (boj na obřím mlýnském kole je lahůdka), za krakena a za herecké výkony dávám i Truhle mrtvého muže čtyři hvězdičky. Prostředí je pro mne velmi přitažlivé, lodní bitvy, palmy, rum, krvežízniví námořnící - to je moje. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Jedničku Pirátů z Karibiku jsem viděl poprvé (2009), protože jsem k tomuto dílku přistupoval se značným despektem, asi proto jsem tak nadšen. Herecké výkony Johnny Deppa (sakra, jaktože u mě není v top ten? hned to jdu napravit), Keiry Knightley nebo Geoffrey Rushe jsou vynikající. U Deppa se to už tak nějak očekává, ale ti dva alespoň mne překvapili. KAPITÁNOVI Jacku Sparrowovi se nedá nesmát po téměř celou stopáž, jedna z těch nejlepších Kentuckého rodáka. Scénky jsou také výborně zpracované, takže jediná kaňka na tomto víceméně popcorňáku je nedopracovaný scénář, který však Pirátům z Karibiku rád odpouštím. Savvy? // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Hodnotit tento snímek je z mého pohledu značně ošemetné. Mám rád jak Aliena, tak Predatora. Už to není horor, pouze čistá akce, která se ale zezačátku vleče jak šnek. Naproti tomu souboje mezi Predatorem a Alienem jsou vynikající. Neseděl mi konec (nemám rád otevřené konce) a taky spolupráce Predatora s člověkem. Kdo kdy viděl, aby lovec lovil s někým jiným, navíc jiné rasy? Dokazuje to i ten konec, kdy mu jeho spolubojovníci z lodi nepomohli při boji s matkou alienů. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Predátor 2 (1990)

WTF? (Mother)fuckující týpek na lovu Predátora? Nejen proto, že je mi hlavní postava krajně nesympatická (snad neřekne jednu větu bez nadávky), ale i kvůli půl filmu trvající nezranitelnosti Predátora, naprosto debilní scénou na římse mrakodrapu (cože? predátor nevytrhne Kolo smrti ze zdi, ale člověk "v klídku" jo? být Predátorem, tak toho poldu přehodím přes římsu a čau) a taky kvůli konci dávám "jen" dvě hvězdičky. Jedna za zmínku o Alienovi (při prohlídce vystavených lebek je tam i jeho) a jedna za nahlédnutí do širokého arsenálu zbraní a výstroje mimozemského zabijáka. Tenhle film jsem viděl jen dvakrát a zas ho dalších deset let vidět nemusím. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.