500 dní se Summer (2009)

Příjemné překvapení. Sice to tu má 85 %, ale je to taky romantická komedie, a tohle spojení mi vyvolává kopřivku. Jen kvůli Zooey jsem to zkoukl, a opravdu nelituju. Zooey je jedna z nejnádhernějších hereček současnosti s nejhezčíma očima :) Ale zpět k filmu - skvěle jsem se u něj bavil, vtipy a komické situace jsou tu nenásilně roubovány jedna na druhou a párkrát jsem měl i slušný záchvat smíchu. Levitta vidím poprvé, ale zahrál to podle mě hodně solidně, roli jsem mu věřil a i jsem mu dokonce fandil, což se mi u slaďáků nestává. I když slaďák je pro tenhle film dost silný slovo. Paul: Did you bang her? Tom: No. Paul: What, humjob? Tom: Man, no. Paul: Handjob? Taky skladby byly perfektní, zvláště ta happyovská zhruba uprostřed filmu vystřižená jak z muzikálu. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Naivní a dětské. Není divu, hlavním představitelům je kolem deseti, je to víceménně pohádka (i když knížky mě baví dodnes) a nelogičnosti v provedení triků a příběhu mě neskutečně iritovaly. Nedělá mi problém na to s někým kouknout, ale už jsem z toho odrostl a třeba takový Prisoner of Azkaban je o dost lepší. Tři hvězdy a kus. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Bruno (2009)

Nuda... Dost jsem se na Bruna těšil, Ali G je legenda a i Borat byl film, kde jsem se slušně smál. Ale ne u Bruna. Film o ničem, zítra si nebudu pamatovat, o co šlo, snad jen to, že teplouš Bruno chce bejt největší hustodémonská celebrita na světě a dělá proto spousty. Vykouří mrtvého černocha, adoptuje černošské dítě O.J. a spoustu dalších chuťovek na kondom-stroji. Nevim no, film mi fakt nesedl. Jak tam Cohen olizoval toho zrzka v té aréně, divím se, že jeho žena je pořád jeho ženou :) Jseš pěkný prase, Cohene :))) Dvě hvězdy za občasné pousmání při nějaké vtipnější narážce a hlavně za tu finální písničku s Bonem a dalšíma. Ta se povedla náramně. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Vzhůru do oblak (2009)

Mám rád tvorbu Pixaru, vždycky se u toho zasměju a pokochám špičkovým výkonem animátorů. Zasmál jsem se i tady, z ohromení grafiky mi zůstává brada stále dole, ale síla tohoto animáku je v něčem jiném. U Pixaru jsem zvyklý na volnější příběh, s předvídatelnými zvraty a beru je spíš jako takovou oddechovku. Tady mě to přikovalo od začátku až do úplného konce, příběh jsem hltal jak už dlouho u žádného jiného filmu. Pět hvězdiček nemůžu dát kvůli těm maličkostem, které mi rušily sledování... už ten samotný nápad létajícího domu díky balonkům, nelogičnosti jako třeba hlavní postava, stařičký Fredricksen, na začátku chodí pomocí chodítka, a na konci běhá a skáče jak muž v nejlepším věku a takové podobné věci. Jistě, je to animák a všechno, ale mně osobně takovéhle věci zabraňují vychutnat si film dosyta. Jinak nemám co vytknout. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Skvěle jsem se bavil. Od úvodní megalomanské scény se superpsem, přes přišpendleného TrueStory manažera, nejlepšího křečka ve skleněné kouli pod sluncem až po happyendový konec. V Disney se s animací fakt vytáhli, i když mi pár věcí nesedlo, jako třeba pohyb některých postav či několik nesrovnalostí v grafice, ale celkově je to udělané velmi precizně. Hláškující křeček přebíjí osla ze Shreka :))) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Sexbomba od vedle (2004)

Za co mě kdo trestá? Jo, Elisha je fakt kus, ale takovéhle pubertální filmy mě braly ve třinácti letech ... Uslazené, o ničem, a ten, kdo to považuje za komedii, by se mohl probrat. Nezapamutuju si snad ani jednu scénu, usmál jsem se jen při Eliově replice do telefonu skoro na začátku filmu - Eli: Dude, what the fuck...? Herecky jediný, kdo zahrál tak, že se mi to fakt líbilo, byl Olyphant. Ale i ten se mi zhnusil svojí VELKOU ŠLECHETNOU NÁPRAVOU a všichni byli šťastní a pokud neumřeli, tak jsou šťastní dodnes... Nářez. Nejdebilnější scéna z filmu? Sladké žvanění o moralistice jak vyšvihnuté z nějaké pohádky pro děti, a ještě pod vlivem extáze. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Gran Torino (2008)

Gran Torino je opravdu nádherný film, kde se klaním před Eastwoodem, co ve svém věku pořád ukazuje. První půlhodina mě naladila na jeden z režijních i hereckých vrcholů nejznámější kovboje pod sluncem, a nepustilo mě to do posledního tónu jedné z nejlepších písní, co jsem kdy v titulkách skončil. Filmů tohoto typu si cením nejvíc, kdy mi zůstane v hlavě i srdci, a já si přesně vzpomenu na téměř jakýkoliv detail z filmu, i když jsem ho viděl zatím jen jednou. Gran Torino song mi tu pár dní bude hrát celkem často... // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Milionář z chatrče (2008)

Parádní film, který mě příjemně překvapil. Zhruba uprostřed filmu jsem se na malou chvilku začínal nudit, ale po pár minutách se to vrátilo na kolej určenou od prvních minut Milionáře z chatrče. Představitelé Jamala i jeho bratra (trochu mi to připomínalo bratry pana Eka a Yemmiho z Lost :-) Salima, ať už jde o pětileté děti, čtrnáctileté výrostky nebo dospělé jedince, se překonávají po všech stránkách. Hlavně začátek filmu, útěky ve slamu před policií, mafií apod. byly naprosto skvělé. A musím vypíchnout i tu úžasnou, uchu lahodící, hudbu. Ať už mám na mysli hudbu s rychlejším spádem při akci nebo pomalejší při romantických chvílích, místama mi z ní běhal mráz po zádech jak se mi líbila. Opravdu, tento film mohu jen doporučit; scénář je sice happyendový, ale tomu ušatýmu klukovi z Bombaje to jen přeju. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Hanebný pancharti (2009)

No né... Docela dlouho jsem odkládal návštěvu tohoto filmu, ale nakonec mi to nedalo. A rozhodně nelituju, nedivil bych se, kdybych šel ještě alespoň jednou. Už od prvních zvuků tónů jsem tušil, že by se to povést mohlo, že by se mi to mohlo líbit. Když se rozjela první scéna s Lovcem židů (Ch. Waltz) a já sledoval skvěle zahranou postavu se vším všudy, už jsem si jistý byl. Nejvíc mě ale do kolen dostával Brad Pitt se svým typicky anglickým nosovým přízvukem, který "zamluvil" opravdu dobře. Trošku mě mrzí popření historických faktů (kéž by to tak bylo), ale Tarantinovi to odpustím. On Quentin měl vždycky výborný vkus na herce, které do svého filmu potřebuje, ať to byl Travolta v Pulp Fiction nebo Uma Thurman v Kill Bill, tady se taky nemýlí. Eli Roth výborně zahrál Itala, který uměl italsky jako třetí nejlíp, až na to, že jí neuměl vůbec, Melanie Laurent dle mého názoru nejlepší mimický výkon ve filmu a Til Schweiger mě hodně překvapil, v dobrém slova smyslu. Takže, abych to shrnul, QT je zpět v nejlepší formě. Díky za to. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Den nezávislosti (1996)

Hustej nářez! Mám slabost pro hláškujícího Willa Smithe a vždy výborného Goldbluma, plus ve spojení s emzákama, Oblastí 51 a UFO? Tomu nemůžu dát míň jak čtyři hvězdy! Ještě si pamatuju, jak jsem to tenkrát měl na VHS a díval se na to pořád dokola. Mimozemšťany já rád a ještě na způsob dost povedenýho akčňáku, to si nechám líbit kdykoliv i teď. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.