Deset malých černoušků (1965)

Nemastné neslané převedení asi nejslavnější knihy mistryně kriminálek Agathy Christie. Škoda toho happy endu, bez něj by to bylo o hvězdu více. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Asi nejlepší film z Doby ledové. Spousta osvěžujících nápadů, dinosauři jsou skvělí a hlavně Buck, ten mě rozesmával pořád (Simon Pegg no :). Pro mě má tahle série zatím vzestupnou tendenci, jsem zvědavý na čtvrtý díl. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Bavilo mě to o fous více než první díl. Ten hrál až moc na dojemnou notu, zde je to boj o přežití tání ledovců. O srandu nouze není, navíc hlas S. W. Scotta udělal z Crashe nezapomenutelnou postavičku. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Jackass 3.5 (2011)

Zase takový menší bonus pro fanoušky Jackass, kde kromě už ne tak častého chcaní po sobě se objevují už spíše modifikované kousky ze starších dílů, ale to neznamená, že by to nudilo. Naposledy jsme si zde užili i Ryana Dunna... // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Doba ledová (2002)

Na odreagování je to skvělé. Určitě bych ocenil více promyšlenější a výraznější vtípky, ty zde mi přišly některé povrchní, příběh je dost slabý i na animovaný film a je zvláštně podán. Přišlo mi, jako by film točil McG :-) Nejlepší scénka? Nosorožci versus Sid :D // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Příliš velké očekávání se nikdy neoplácí... V tomto směru mi podobně zaměřený Pozemšťan (Earth man) přišel o dost lepší a zajímavěji vyprávěný. Postavy jsou zde zahrané dobře, ale "jen" se vrtat v něčem tak neprůkazném, jako je filmový příběh (či zápletka), můžeme všude a vždycky. Připadal jsem si jako při čtení kriminálky od Agathy Christie, avšak na konci nepřišel božský zvrat nebo vyvrcholení, naopak, happy end a všichni volili not guilty. Byly tu dobré hlášky od fanouška baseballu především, a přestože dávám především na herecké výkony, tak na víc jak tři hvězdy to nemohu ohodnotit. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Annie Hallová (1977)

Annie Hall je velice inspirující film. Netradičně pojatý, prokládaný mnoha dnes již klasikami typu titulky, co si opravdu lidé myslí při tom, co říkají, nebo mluvení do kamery. Nerozumím Woody Allenovi a většině jeho filmů, ovšem zde je ta ústřední dvojice excelentní a především uvěřitelná. Co kdybych to byl já... // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Šéfové na zabití (2011)

Hvězdně obsazený film, kde dominují snad všichni hlavní představitelé, ať už Kevin Spacey, Colin Farrell či nádherná Jennifer Aniston. Objektivně je to na tři hvězdy, ale já jsem zaujatý a celkem jsem se i bavil. Nejvíc to roztočil Motherfucka Jamie Foxx :)) Film příjemně ubíhá, hudba neurazí. // Viděl jsem v originálním znění s titulky (Extended).

Insidious (2010)

Přes velice slibný začátek to pomalu přešlo do komedie. Obzvlášť od chvíle, kdy se na scéně objevili Krotitelé duchů podle Wana. Je škoda toho promrhaného nápadu, ale opravdu mě neděsí postava chlapíka s polodlouhými vlasy oblečený jako clint eastwood v nejlepších letech, stejně jako ztvárnění duchů. Ani lekačky moc nepůsobí. Proč tři hvězdy? Občas jsem se pěkně zasmál a herci, teda především Rose Byrne, hráli skvěle (i ti Krotitelé duchů). Dobré, ale mohlo být mnohem lepší. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.