Pásky z Nagana (2018)

Nezapomenutelný turnaj století. Co hráč Kanady, Ruska, USA, to pojem, legenda hokeje. Díky za to. Pohledy Crawforda, bad boye Fleuryho, Hulla, Jágra, Lindrose, to stojí za to. Uvidíme, jestli někdy ještě budeme opět ve finále Olympijských her. A pokud ano, ať jsou tam Rusové a ať hraje Svoboda.

Tomb Raider (2018)

Místy dobré akční scény, jako byla ta s havarovaným letadlem, nepřehluší přemíra těch největších klišé, jaké znáte. K tomu je tu až příliš nelogických slátanin, třeba když Lara má propíchnutou ledvinu, vytáhne třísku, silou vůle nejen že nekrvácí, ale ránu si ani nepotřebuje obvázat, jde spát, utopí chlápka v kaluži (jako utopit někoho v mělké kaluži, OK), vyšplhá po 90° skále a teprve poté potřebuje ránu zašít. Ale ani při zašití nekrvácí, je fakt drsná. Pasti byly docela dobré, ale dojem zase strhává dolů hodně očividné CGI, které bylo doslova směšné při kymácení záchranného člunu na bárce. Čekal jsem víc. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Smrt ve tmě (2016)

Výborný film, který má velice slušnou gradaci a celou dobu udržuje diváka v napětí. Nechybí ani pár zvratů a konec je taky víceméně dobrý. Občasné nelogické věci mi sice vadily, ale nijak zvlášť mi zážitek z filmu nezkazily. Doporučuju. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Docela dobrý, akorát některé věci mě vyloženě pobavily. Tak třeba že hlavní postavy vejdou do kouře z ohně. Asi by se dříve udusily, nebo se aspoň plazily po zemi, než normálně šly a ještě podstoupily bitku (jedna z nich). Dalším nesmyslem byla Emma; jak se tam jako dostala? Když poklop byl zatarasený a výtah nejezdil. A i kdyby výtah na tu chvilku fungoval a ona sjela dolů, museli by se minout. A i kdyby se nějakou náhodou minuli (třeba Emma ohluchoněměla během bouře a zrovna byla v nějaké vedlejší místnosti, jo to dává smysl), tak proč šla zase zpět k výtahu. Atmosféra v první části filmu je ale dost dobrá (po Stanleyho) a když přijel Burke, aby osvobodil alespoň synátora, tak jsem ten další twist fakt nečekal, takže tři hvězdy. Konec na nic, podobně jako u většiny hororů.// Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Znamení (2002)

Mírně nadprůměrná scifi těžící z dobrého Mela Gibsona. Atmosféra by se sice dala krájet jak mimozemské prsty a hudba je taky celkem fajn, ale jinak příběh a především závěr filmu působí tak, že práci navíc si s tím Shyamalan měl dát. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

První série mě připoutala do křesla hlouběji než parta černochů do Sashi Grey, bohužel začátek druhé série je dost vlažný a zatím jsem Wire dal uležet k ledu, ovšem mám v plánu se k němu brzy vrátit. // Sleduji v originálním znění s titulky

Griffinovi (1999) (seriál)

Po osmi sériích cítím, že slabších dílů začíná přibývat a přijde mi, že ze seriálu vymizela lehkost, s jakou hlavní postavy vyprávěly vtipy. Roubování fórků mi sem tam přijde zbytečně násilné. Ale koukat dál budu, to je jasná věc :) // Sleduji v originálním znění s titulky.

Stranger Things (2016) (seriál)

Asi jsem od Stranger Things čekal něco jiného, než pohádku pro děti od sedmi let. Až na šerifa a Dustina jsou všechny postavy ploché, záblesky thrilleru (nebo i hororu) se sem tam mihnou, ale kolem a kolem se jedná o převedení Dračího doupěte do světa filmu. Není to špatné, ale ani zdaleka to nemá na 90 %.// Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Orel Eddie (2016)

Nudný, tuctový rádoby životopisný film, kterak Forrest Gump závodil na olympijských hrách. Chápu ten podtext, ten sen malého kluka a s tím spojený zážitek na těchto hrách, avšak musel jsem fandit Jackmanovi v těch několika málo vteřinách, kdy Eddieho přemlouval, aby místo zúčastnění se olympiády '88 s ním trénoval další čtyři roky a zkusil plně prorazit na olympiádě '92. Jenže je to true story based a tak ne úplně true story based kouč odhodí placatku whisky a kluka připraví lépe než mistr Prang krále kickboxerů. Ve filmu se mi nejvíce líbila narážka na Kokosy na sněhu, což je v porovnání s Orlem Eddiem mnohem příjemnější, pohodovější a o mnoho vajíček pro štěstí vtipnější snímek, na který mám chuť se ihned podívat. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.