Domek z karet (2013) (seriál)

Čtvrtá série kromě jednoho slabšího dílu pokračuje ve velkém napětí zákulisí politiky a servíruje nám Francise na pokraji jeho fyzických i mentálních sil. Cliffhanger na konci série mě ale naštval :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Whiplash (2014)

Just Kidding Simmons provede výplach Milesovi a je z toho dost dobrý film o drilu a způsobech výuky žáků. Po celou stopáž táhne snímek samozřejmě Simmons (Fletcher), který umí pochválit, umí říct "děláš to dobře, jsi dobrý, budeš hrát", ale jakmile to jednou zkurvíte, pošle tě zmrdečka do vyjebaný pojebaný zasraný prdele. Obě dvě funkce umí dělat s grácií a se svou vlastní vizí učitele, který je tvrdý jako kámen. Jen mi nesedla "milostná linka" s holkou z kina a trošku mě zklamal konec, který postrádal jakýkoliv uspokojující závěr. 4,5 hvězdy, moc se mi to líbilo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Video Game High School (2012) (seriál)

Tři a půl hvězdy, třetí série nebyl můj šálek kávy. Efekty nejlepší, objeví se tu nejvíce hvězd, např. Conan O'Brien nebo McHale, ale VGHS mělo být především zábavné. První dvě série jsou super a člověk se hodně nasměje, kolik je tu narážek na různá odvětví her, kultury nebo klišé. Nejlepší postavou naprosto suverénně byl ředitel Calhoun (Harley z Epic Meal Time), jeho hlášky neměly chybu, druhá nejlepší postava The Law, alespoň v prvních dvou sériích, a krásná Ki. Závidím Tedovi :) Drifting byl super, Field of Fire už tak moc ne. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Nadaný žák (1998)

Těžko říct, jestli Bryan Singer neměl po Obvyklích podezřelích dost koule na to, aby vykreslil nadaného žáka Todda Bowdena a jeho přítelíčka Dussandera tak, jako to udělal Stephen King, nebo jen měl svou "mírumilovnější" vizi. Ve filmu zemře všehovšudy jen jedna postava, navíc proměna jak Todda, tak především Dussandera, který svou touhu po zabíjení krotil přes dvacet let, jen aby mu ji Todd svým dárkem - uniformou SS - připomněl, je poněkud odfláklá. Na druhou stranu no a co. Film má výtečnou atmosféru budovanou především skvělým McKellenem, oproti povídce má lepší spád a role pro Jana Třísku byla jak vyšitá. Čeho jste učitel? Já učím na škole. (IGOR HNÍZDO!!!) Jo a Ross umí zahrát i vážnou postavu? Nevěřím, pořád jsem čekal, kdy začne házet vtipy :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Zmizelá (2014)

David Fincher se zase jednou předvedl. Nebýt pomalejšího začátku, kdy jsem se neorientoval v postavách a (především Affleckovo) rychlém mluvení, čemuž nepomáhaly ani tragické titulky (poměrně dost překlepů a špatné časování, kdy jsem sem tam nestíhal číst; na Cinestar docela trapas), bylo by to na pět hvězd. Rosamund Pike rozjíždí hrátky se svým manžílkem a ne, nejedná se o ty sexuálního druhu, ty rozjíždí jen s Barneym Stinsonem. Ani mi nevadil ten poměrně otevřený konec, který docela nabízí buď přímé pokračování nebo nějaký spin-off. Trochu novodobá Válka Roseových :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Osvícení (1980)

Sám Stephen King označil tento film za svou nejhůře zfilmovanou novelu, ke které měl spoustu výhrad. Po přečtení knihy jsem se vrhl i na film a mohu říct, že jsem mírně zklamán. Předně Nicholson je sice jednoznačně největší klad filmu, ale své stinné stránky to má také. Předloha je o postupné přeměně bývalého alkoholika na duševně chorého jedince, který si myslí, že hotel Overlook chce jeho. Chce jeho a nikoho jiného. Nicholson ale vypadá jako tragéd už od začátku, psychopat jak se patří. Jeho žena Wendy je naopak to nejhorší, co ve filmu je. Celkově její postava je vykreslená jako slaboduchá ženština, která jen piští a je hrozně nepříjemná. No a Danny, Danny v knize je naprosto jiný než ten filmový, který je totální nekňuba. Kubrick je prostě strašně divný režisér, jehož aureolu nechápu. Tři hvězdy dávám spíše z povinnosti, příběh sepsal Stephen King (raději si ale i tak přečtěte knihu), zvuk je naprosto jednoduchý a někdy ani nesedí do děje filmu, tragické postavy kromě Nicholsona (obzvlášť ke konci), ani ten posraný Ullman není vyveden jako v knížce, mně tohle všechno vadilo :-D Malou útěchou tak je, že zfilmování Doctor Sleep se ujme někdo jiný. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Dr. House (2004) (seriál)

Hodnocení po zhlédnutí celého seriálu: Prvních pět, šest sérií jsou na plný počet, House je cynickej vůl, který uráží každého pacienta, ponižuje své podřízené a chová se jako idiot. Je to magor, kterej je závislej na Vicodinu a na ničem jiném mu nezáleží. Pak přijde sedmá, nejnudnější, série, kde House není Housem, je to divné hraní na city diváků a rozhodně to není to, kvůli čemu jsem začal koukat na tento seriál. Díkybohu se osmá série vrací do zajetých kolejí Pendolina a uhání vstříc nečekanému závěru a ještě nečekanějšímu závěru závěru. Budete mi chybět, Jamesi a Gregu. // Viděl jsem v českém dabingu.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Hezký, příjemný film, který uteče stejně rychle jako příspěvek na bydlení v nonstop herně. Občas mi některé scény přišly přehnaně drsné na komedii, ale to jsou prostě ti Seveřani :) Většinu filmu jsem se skvěle bavil, především první polovina filmu byla vtipnými situacemi napěchovaná k prasknutí, avšak konec přišel velice záhy a měl jsem dojem, že tam ještě něco chybí, že je to nedokončené. Nicméně jako odpočinkovou komedii rozhodně doporučuju. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Něco jako Hra o trůny. Akorát to nemá magii, draky, tolik odhalených koziček, Jiné, nafoukané spratky, bohatýry, čestné lidi, plavby po mořích, zlovlky, Cibulové rytíře, skřety, krvesmilstvo a dalších milion věcí. Počkat, tak proč jsem to právě přirovnal ke Hře o trůny? Jo, už vím. Breaking Bad má podobný počet mrtvých postav. I těch nejoblíbenějších. Kruté a nevděčné. Nejhorší nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Beze srandy. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Nedotknutelní (2011)

Krásný film dvou rozdílných povah, pohodářského Drisse a nehybného Philla, ukazuje, že to jde i bez trapností. Opravdu. Jde o klasický francouzský styl, kdy se sice člověk neválí úplně po zemi (alespoň ne po celou stopáž), ale výbuchy smíchu nejsou nijak omezené, naopak Driss si v kuse dělá z toho vozíčkáře srandu, ale inteligentní a neškodnou (!!) srandu, kterou Phillip chápe. Není to žádný slaďák, nic takového, jde o hezký pohled na vztah zaměstnance a zaměstnaného, ze kterých se stanou přátelé. Bravo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.