Insidious (2010)

Přes velice slibný začátek to pomalu přešlo do komedie. Obzvlášť od chvíle, kdy se na scéně objevili Krotitelé duchů podle Wana. Je škoda toho promrhaného nápadu, ale opravdu mě neděsí postava chlapíka s polodlouhými vlasy oblečený jako clint eastwood v nejlepších letech, stejně jako ztvárnění duchů. Ani lekačky moc nepůsobí. Proč tři hvězdy? Občas jsem se pěkně zasmál a herci, teda především Rose Byrne, hráli skvěle (i ti Krotitelé duchů). Dobré, ale mohlo být mnohem lepší. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Zlověstné ticho (2007)

Rozhodně se tomu musí přidat bodíky za to, že se nejedná o tuctový vyvražďovací horor, kterých je dnes obrovská spousta. Dead Silence staví především na tom, co slyšíme a (ne)vidíme, což je mi v hororovém žánru mnohem bližší než blockbustery. Wan sice nepřekonal svůj Saw, ale stále se jedná o nadprůměrný horor, který doporučuji každému. Příběh trochu pokulhává a měl jsem problémy se občas orientovat v ději, co se děje a proč se to děje, ale konec byl vynikající a víceméně všechno osvětlil. Ozvučení je na vysoké úrovni, opravdu mě to šponovalo a napínalo. A hláškující vyšetřovatel byl skvělej! :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Tak tohle už nemá s původníma Prcičkama skoro nic společného, jen pana Levenstaina. Sice je tu jakýsi Stifler, který se snaží asi parodovat toho původního, ale je to hrozný osel, stejně jako ostatní tři hlavní představitelé. Málo nahých žen, minimum vtipů (ale některé se povedly - "spala jsi se sedmi chlapama!" "jen s šesti!" "černoch se počítá za dva!"), ale nebyl jsem tak otrávený jako v případě Nahé míle. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Tohle nebylo úplně nejhorší. Oba Stiflerové z předchozího dílu jsou více odvázanější (a hlavně reálnější) než na střední. Navíc je tu i pár úsměvných situací, více s(v)lečen - a všechny krásné, sexy tance a řecká olympiáda? Ta byla docela dobrá :) . Víceméně jsem se nekousal nudou nebo trapností, dvě hvězdy ale jen tak tak... Squirt or penis? // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006) odpad!

Omlouvám se, Matte Stiflere z Tábora... Tvůj bratranec Dwight je největší lejno světa, a to radši nemluvím o Adamovi... Žádná vtipná situace, žádná absurdní situace, celý film je plný povrchností a banalit, a všechno končí tak že Adam nepoleví kočce odpaničce, ale svého šulinka strčí do své milované... Kde je ten bláznivý Stifler z prvních tří dílů... Netuším, proč se na tyhle filmy dívám, asi jsem sadistický masochista. Přehlídka koz a piček to nespraví. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Mladší Stiffler je ale kus hovna... Slátanina, kdy jsem se ani jednou neusmál a jen čekal na nějaký alespoň úsměvný moment... Marně. Neskutečná blbost. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Nejhorší z původní trilogie. Vtipné situace působí spíše trapně, Stifler trochu vyměkl (a zamiloval se) a žádná legendární situace nenastala. Jediný Stifler to držel trochu na úrovni, jeho příchod na scénu a hned výkřik Fuckers! mě rozesmál, ale jinak hodně slabota. Po brutálním nářezu ve dvojce jsem čekal něco lepšího, něco "důstojnějšího" pravým Prcičkám. No ale ještě mě čekají další díly, které jsou údajně mnohem horší :D // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

12 úkolů pro Asterixe (a Obelixe) je naprosto skvělý film pro začátek všech dobrodružství s tímto galským kohoutem. Přestože upřednostňuji Překvapení pro Cézara, i tento film je naprosto brilantní. Hlášky z tohoto filmu jsou pro mě i dodnes symbolem skvělé zábavy: Kde jsou tady informace? Zeptejte se na informacích! Miluju tenhle snímek celým svým srdcem, jeden z idolů mého dětství, nikdy na něj nezapomenu a bez debat kdykoliv s kýmkoliv si ho rád připomenu!! // Viděl jsem v českém dabingu.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Naprosto nejlepší filmový Asterix všech dob! Jistě, jsem ovlivněn tím, že to bylo moje první asterixovské setkání, ale to naprosto neovlivní můj pohled na tento film. Už jen úvodní (a závěrečná :) hudba tomu musí dát za pravdu. Je pravda, že 12 úkolů tomu šlape na paty, ale i tak tohle mám nejradši. Měl jsem spoustu komiksů s Asterixem, ale tohle je vskutku skvělá vzpomínka na mé mládí, kdy jsem to sledoval dokola. Idefix, Asterix, Obelix a jeho zamilovanost mě dodnes doprovází světem. Vskutku legendární dílo, u jehož intra se mi chce plakat štěstím a nostalgií. Nemohu jinak, pět. // Viděl jsem a vždy budu v českém dabingu.

Vřískot (1996)

Do popisku bych snad ještě přidal Komedie :) . Wes Craven má komediální horory prostě v krvi a i ve Vřískotu si nezapomněl odkázat na svého slavného Freddyho z Elm Street (jestlipak jste si všimli uklízeče Freddyho ve škole v zelenočerveném svetru, na kterého křikne ředitel :), stejně jako na další aspekty populárního vraha s rukavicí - vtipné momenty, především Mattehw Liliard a jeho gumový obličej mě pravidelně rozesmíval. Jinak se jedná o mírně nadprůměrnou vyvražďovačku, kterou na další level pozdvihává parodie Scary Movie. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.