Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Zatím druhý nejlepší potterovský díl. V knize mě bavila Umbridgeová a její vyhlášky, ve filmu to bylo (a muselo být, vzhledem k obsáhlosti knihy a krátké délce filmu) dost ořezané, stejně jako dvojčata Weasleyovic, zrcátko darované Siriusem (to ve filmu třeba vůbec nebylo) nebo finální souboj mezi Brumbálem a Voldemortem. Vždycky mě štve, že ten hodnější vyhrává, ale tady vyhrál opravdu ten schopnější (Brumbál). Sice jen o pověstný chlup, ale i tak. Sousedi mě kvůli ohnivému drakovi asi přestali mít rádi :)) no a jak ho Albus zchladil vodou z fontánky bylo taky pěkně udělaný. Celkově na mě tenhle film zanechal hodně pozitivní dojem, a protože jsem už dal nižší hodnocení v této sérii, tady to vyrovnávám. PS: Z Emmy nám vyrostla pěkná slečna. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Tenhle díl mě dost bavil. Potěšilo mě grafické pozlátko, bitka o dračí vejce byla skvělé vyrenderovaná. Moc se mi líbil ples, ten i v knížce byl hodně čtivý, naproti tomu vzhled Lorda Voldemorta mě zklamal. Nečekal jsem žádného Stalloneho nebo tak, ale zrovna takhle by vypadat taky nemusel :)) Už si moc nepamatuju, jak ho Rowlingová popisovala při jeho druhorození, ale takhle hnusně... Co se týká tří zkoušek, nejlepší byla jednoznačně ta s drakem, naproti tomu bludiště bylo esencí nudy. Barty Skrk jr. nejlepší :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Prokletý ostrov (2010)

Totálně mě to nadchlo! Miluju mysteriózní filmy, miluju věznice na ostrovech a miluju brilantní zápletky. Tady tuhle jsem odhadl jen částečně, a hlavně dlouho jsem nemohl věřit, že to tak skutečně může být. Ten konec je prostě masakr, ale i ta cesta k němu je výtečná. Čtyři hvězdy za tradičně skvělého DiCapria, Scorseseho umění, příběh, dramatičnost a twisty. Asi to jdu shlédnout znovu :)) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Hodnocení po čtyřech sériích: Skončilo to teda dost špatně, když na konci posledního dílu je ...to be continued a seriál kvůli sledovanosti skončil. Je to škoda, protože jsem se u Earla vždycky zasmál a pobavil, někdy skvěle, jindy méně skvěle. Všechny postavy byly dokonalý, nejvíce vyzdvihnu určitě Krabáka. Díl, který mi už zůstane v paměti je 03x05 Creative Writing a především Krabákova písnička, ve které Earl rapuje :)). To jsem se dokonce i učil nazpaměť, takovej jsem looser :) Randy: Wakey, wakey, two days before till my birthday cakey. Earl: Sleepy, sleepy, please shut upy. Další nezapomenutelný moment byla Randyho písnička Time After Time, to jsem brečel smíchy. Je to fakt škoda, že to skončilo, ale naděje pořád žije. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Hodnocení po první řadě: Tenhle seriál mě sice zaujal, ale nepřekvapil. Taková oddechovka, kde je mi víc lidí protivných než sympatických. Mezi ty nejlepší patří Claire, Phil a především Jay, který srší ironickými vtípky na všechny strany. Naopak na druhou stranu osobních sympatií řadím upištěnou Glorii s tlouštíkem Mannym, tupce Luka a Camerona. Ten by neobstál nikde. I když jeho hraní na bubny bylo celkem fajn, má spoustu scén, kdy je mi fakt protivný. Zhruba prvních patnáct dílů bylo namlich to samý. Hádka v nějaký rodině ("nejlepší" byly gay hádky) a následný mravní ponaučení. Až ke konci Phil začal házet trochu rozumnější fórky, kdy jsem se i zasmál. Na druhou řadu se určitě podívám, potenciál to má. // Sleduji v originálním znění s titulky.

Terminator Salvation (2009)

John Connor neměl zastavit Soudný den. Měl ho přežít... Tyhle slova z konce trojky se mi vybavila po shlédnutí prvních deseti minut. Co to sakra? Lidí dost, přestože ty atomovky z konce Rise of the Machines napovídaly o jiném scénáři. No budiž, třeba se na dalších částech Země odehrával stejný příběh jako ve zmíněné trojce. McG to asi přehlédl a už od začátku jsem tak k této legendě přistupoval s mírným despektem. Ten se ale změnil s příchodem obřího mechaterminátora (jak to jinak nazvat? :) a hlavně mototerminátora. Jo, už je to přeplácaný samýma kombinátorama, ale fakt jsem se v téhle scéně nejvíc bavil. Co obligátní hláška I'll be back.? Když ji neřekne Arnie, neměla by tam být. Aspoň od Balea to neznělo moc přesvědčivě. Dost se mi i líbil konec, i když to s tím darováním srdce fakt přehnali :))) Když Connorovi probodnul terminátor hruď, zastavil se mi dech - fakt jsem nečekal, že by mohl zemřít. Nojo, jenže pak to srdce no... Hlavně cameo T-800 v podobě Arnolda mě osobně moc potěšilo a při těch typických tónech jeho příchodu mi běhal mráz po zádech. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Asi nejlepší Harry Potter. Kromě několika vyloženě slabých scén, jako boj s Vrbou mlátičkou při průchodu do Chroptící chýše, jsem se bavil a dokonce i několikrát zasmál - především ve scénách s Hagridem. Nový Brumbál ujde. Co se týká příběhu, z knih mě bavil víc jen Princ dvojí krve, na jehož zpracování se dost těším. Jen tak mimochodem, ta anglická výslovnost občas trhá uši :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Mohl bych udělat copy/paste z the Sorcerer's Stone. Happily Ever After, ať už se děje co se děje, všichni hodní přežijou, zlí jsou potrestáni (Lucius Malfoy) a dobro zas jednou zvítězilo. Voldemort na Harryho kouká, jak vytahuje nůž z Moudrého klobouku a mohl bych pokračovat v těch logických trhlinách. Chápu, že je to film podle knížky, ale nemusí to být tak strojené a nepřesvědčivé. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Matrix Revolutions (2003)

První 3/4 hodinka je opakování poslední 3/4 hodinky z Reloaded :) Čímž mě bratři Wachowští "fakt" naladili na závěr ikony. Kromě brutálního nářezu v podobě obrany doku a částečně finální souboj Nea se Smithem (když zrovna nelítali...) je film o ničem. Ale tři hvězdy dávám protože ta obrana mě dost bavila. APU jsou mašinky k pohledání, rachot všude kolem a nekonečné zástupy Sentinelů. Být v takovémhle tempu celý film (zlatý první Matrix), pět hvězdiček a aspirant na nejlepší akční film minimálně roku by byl jasný. Zatraceně málo Morfea, který je pro mě zcela určitě nejlepší postavou celé trilogie a tvář tvořenou Sentinely (aha, jasně, jaktože mi to nedošlo?) radši nekomentuju. Jako trilogie to obstálo, jako film nikoliv. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Matrix Reloaded (2003)

Chtěl jsem dát dvě hvězdy, přece jenom koukat na nepřemožitelného Nea jak bojuje s několikanásobnou přesilou se mi přejedlo už po první bitce s klonama Smithe. Pak ale nastoupil Morfeus a jeho boj s agentem na náklaďáků - ona celá ta část na dálnici byla skvělá a dokonale vyšperkovaná jízdou na motorce (Terminátor, Terminátor! :) Jinak moc kecací, roztahané a nudné. Tři hvězdy za speciální efekty, Morfea a dvojčata. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.