Počátek (2010)

Ou maj faking gád. DiCaprio že není herec? Chachá... Momentálně jeden z nejlepších. Po skvělém Shutter Island přichází další lahůdka a navíc od Nolana. Snění ve snění snu? Dyť to neumim ani napsat :) Uznávám, že po několika shlédnutích tenhle film ztrácí na prvním kouzlu, ale jinak se jedná o režisérskoherecký galakoncert. Kamera je skvělá, zabírá přesně co má, herci v čele s Leonardem a Ellen diktují tempo a ten závěr? Jsem přesvědčen že ne... Pro mě asi nejžhavější kandidát na Oscara. Jinak Hewitt se mi líbil už v 500 Days with Summer, zde taky hraje naprosto skvěle. Nolan si to prostě umí ošéfovat dokonale. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

8. míle (2002)

Eminema a jeho tvorbu mám rád a tenhle částečně autobiografický film o něm je skvělé doplnění jeho některých písniček, především z rané tvorby. Dají se tu ale vidět i další, jako Mekhi nebo Obie Trice, taky Brittany Murphy (čest její památce), stejně jako Proof (čest i jeho památce) a spousta dalších víceméně slavných rapperů. Nesmím zapomenout ani na Kim Basinger, která snad neměla nikdy špatnou roli. Většinou nehodnotím soundtracky, ale tady prostě výjimku udělat musim. 8 Mile OST jsem si kdysi přehrával pořád dokola a ani dnes se mu nikterak nebráním. Mimochodem viděl jsem Eminema na MTV 2010, když zpíval I'm Not Afraid a I Love the Way You Lie... udržuje si vysokou laťku. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Comeback (2008) (seriál)

Hodnocení po 39 epizodách: Tři hvězdičky. První díly byly vyloženě trapný, především Lexa a Saša. Po circa 6 - 7 dílech už jsem oba začal snášet lépe, Lexa mi začal být dokonce i mírně sympatický. Nemyslím si jako většina, že seriál táhne Dejdar alias Ozzák, ale Matonoha. Nejuvěřitelnější osoba z celého sitcomu (tento žánr je závislý na ztotožnění se s postavami), jeho hraní přehnaně pečujícího otce a bývalou popstar je prostě nejlepší. Samozřejmě i ten Ozzák má často skvělý hlášky, ale někdy to do tý trapnosti spadne. Výhra je Leichtová. Krásná, vtipná, dobře hrající, příjemná. Na Taneční nezapomenu ;) Snad první z novodobé éry koukatelných ČESKÝCH seriálů, ovšem jeho cestu mezi elitu nedovoluje právě ta trapnost. Nejméně oblíbená postava z Přátel? Trhlá Phoebe. Nejméně oblíbená postava z HIMYM? Poslední dobou protivná Lilly. Nejméně oblíbená postava z Comebacku? Trapný Lexa se Sašou. Škoda, ale vývoj těchto postav dává jakous takous naději na zlepšení. || Tak po dokoukání zbývajících dílů musím říct jedno - Lexa se naštěstí dostal nad hranici nesnesitelnosti, ovšem postavy Simony a Saši jsou tak hluboko, že to ani neni možný. Trapnost nad trapnost (To se máš, Skřítci, Netopýři ...), ale Bourák Tom to zachránil :))

Mumínci (1990) (seriál)

Kdysi jsem to dychtivě sledoval, dnes už si jen pamatuju mumínkování ostatních ;)

Fear Clinic (2009) (seriál)

Tři a půl hvězdy hlavně za ten konec, ze kterého jsem byl zklamaný. Škoda že tam nebyla fobie z výšek, to bych asi nedokoukal :)) Jinak hlavně první díl mě hodně zaujal, protože se taky trošku bojim hloubek, tak mi běhal mráz po zádech. Ostatními fobiemi netrpím (i když mi zrovna není dvakrát příjemné nechat po sobě chodit pavouka), ale i tak pěknej miniseriálek o těchto problémech. Ale prostě ten konec ... já nevim. Chci druhou řadu :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Noční můra v Elm Street (1984)

Kdysi jsem se Freddyho bál. Strašně moc, pamatuju si, jak jsme si s bráchou na prsty dávali kolíky na prádlo a strašili toho druhého :) Dneska už jde o takové to béčko, ale jednička má furt koule. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Sametoví vrazi (2005)

Sametoví vrazi jsou povedenou adaptací orlických vražd. Nejsem velký příznivec českých filmů, tohle jsem si však užíval, Dolanský parádní výkon, ale nejvíc se mi líbil Michal Dlouhý, jehož považuju za jednu z ikon českého herectví. Roli hraje přesvědčivě od začátku do konce, zdatně mu sekunduje zmíněný Dolanský. Bendová je sice pěkná, ale herečka to není, ta to tam celkem kazila (když teda mluvila :)). Čtyři hvězdičky jsou dle mého názoru odpovídající, film mě zaujal a myslím, že takhle nějak to být mohlo...

Dannyho parťáci (2001)

Hodně příjemná oddechovka, kterou nad vodou drží plejáda známých herců a hereček. Nad jejich dialogy jsem se často i smál (v pozitivním slova smyslu), Matt Damon v brejličkách :)) a všežravek Pitt, krásná Julia Roberts... No prostě bych mohl pokračovat. Na druhou stranu mi v tom chyběl takový ten šmrnc, to něco pověstného navíc, aby to byl plný počet. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Predátoři (2010)

Na Predátory jsem se moc těšil a tenhle film měl vycházet z veleúspěšné jedničky. Jenže už od začátku to tak nějak nefungovalo. Amnésie je furt skvělej nápad, aspoň nemusíte vymýšlet ty nudný dialogy, který stejně nikoho nezajímaj. Ovšem dementnější rozhovory než v prvních 15 minutách jsem snad ještě nikdy neviděl. "Já jsem ten drsnej a klidně pudu sám. Tamten je nejhledanější zločinec a tady máme kubánskýho mafiána a tenhle skrček si tu určitě najde svojí katanu." Jak řek, tak se stalo. Nicméně Brodyho jsem si v tomhle filmu oblíbil, svojí roli hrál dobře, ale podělal si to tím, že se umí teleportovat, jak jsme hezky zjistili na konci filmu. O predátorech ani mluvit nebudu, psi (WTF), druhá rasa (WTF), predátor pomáhající člověk (WTF, ten už tu byl v Alien vs Predator) a další blbosti... Dalším menším plusem byl Fishburne, ze kterého se stal nejlepší komik ve filmu. Povídá si s lodí a po deseti sezonách ho konečně ti predátoři chytí. Asi si poslali blbou skupinku. Největší plus tak má hudba, která je ale překopírovaná z jedničky. Skoro. A ten otevřenej konec? Ach jo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Agent bez minulosti (2002)

Pěknej akční film, na kterej ale určitě brzo zapomenu. Žádná vyloženě skvělá pasáž s jedinou výjimkou, a to prvotní útěk z banky. Damon si svoje odehraje a Franka se mi moc líbila. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.