Philadelphia (1993)

Rozhodně jsem z toho nebyl tak vydřenej jako většina, hlavně díky tomu, že jsem to viděl až po My Sister's Keeper. Sice jiná nemoc, ale průběh hodně podobný. Nicméně obsazení je hodně dobré, především teda Denzel Washington se mi moc líbil, stejně jako minirole pro Bradleyho Whitforda, to jsem ho málem nepoznal :) Dále mě potěšila i Mary Steenburgen, hrála dobře. Jinak cílený slaďák na konci je dost brutální, až mi to u toho videa jak byl malý lezlo trochu krkem. Hanksova proměna dejme tomu, ale ten make-up byl dost průhledný... Škoda. Není to špatný film, ale k dokonalosti mu velký kus chybí. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

L. A. - Přísně tajné (1997)

LA - přísně korumpované. Opravdu neskutečně pomalý rozjezd (to už u krimi holt většinou bejvá), málem jsem u toho usnul. Vydržel jsem a i když film nenaplnil zcela mé očekávání, můžu ho doporučit. Především tedy kvůli plejádě skvělých herců, kdy mi na nervy lezl akorát James Cromwell (Dudley) se svojí intonací. Nicméně od Kim Basinger a DeVita jsem čekal něco víc, ale budiž. Příběh nemastný neslaný a popravdě mě chytil až když Bud (Russell Crowe) našel Buzze ve sklepě. "Šokující" happyend byl jen potvrzením tříhvězdičkového hodnocení. Na víc tento film bohužel nemá. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Hvězdný prach (2007)

Nejkrásnější pohádka. Knihu jsem četl snad ještě na základce a už tenkrát mě vyloženě nadchla a když jsem poprvé viděl film... Paráda, ústřední dvojice taková, jakou jsem si představoval, a ty dvě hoďky opravdu ubíhají až moc rychle. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Volný pád (1993)

Tento film mě zaujal především kompaktností, od začátku, kdy se D-Fens rozhodne jít domů, přes území gangů, Ňamkoland nebo golfové hřiště, vždycky vyšiluje správným směrem. Tedy poukazuje na správné problémy. Moc mě mrzí, že se z něj nakonec vyklubal psychopat, protože mít to jiné rozuzlení, byla by to pětihvězda. Vlastně od té doby, co zastřelil v Armádním výprodeji prodavače, to byl nefalšovaný volný pád. Ale kvalitou. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Sociální síť (2010)

Těšil jsem se na realistické zpracování údajné osobnosti roku (časopis Time si u mě dost pokazil reputaci, vyhrát měl zcela zaslouženě Assange) a jeho nejlepšího projektu, namísto toho jsem dostal nemastné neslané zhodnocení vzniku dnešní nejpoužívanější sociální sítě. Eisenberg je sice Zuckerbergovi celkem podobný, ale tady to končí. To rychlé mluvení mě hrozně iritovalo, Eisenbergova, omlouvám se za ty výrazy, debilita, kdy po každé otázce jediného dobrého herce tohoto filmu (Andrew Garfield) vždycky odpověděl tou nejdebilnější větou. Retrospektivní odehrávání filmu je dneska každej druhej film a za chvíli se jistě dočkáme i retrospektivní telenovely. Další hrozná scénka byla na diskotéce, kdy Mark mluvil se zakladatelem Napsteru (Timberlake), to nejdřív byl ohlušující řev zatím jinak poklidného filmu, a pak mě čekalo doslova odezírání ze rtů, co ty postavy sakra vůbec říkaj (titulky nejsou vždy přesné). Úplně mě dorazilo, když se se Savrinem hádala jeho přítelkyně a zeptala se ho: "Proč nemáš na té sociální síti status, že jsi zadaný?". Přesně tyhle problémy bych řešil, kdybych měl účet na ... však víte kde. Nicméně abych jen nehanil, ale obhájil si i ty dvě hvězdy. Jak už jsem naznačil, Andrew Garfield hrál fakt skvěle a jeho postavě jsem dost fandil. Druhá a poslední hvězda je za zkoušky pro přijetí do Phoenixu. Už se těším na Social Network 2: Rise of Twitter a Social Network 3: Libimseti Strikes Back! A to na Twitteru jsem :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Obvyklí podezřelí (1995)

Mohl to udělat i zahradník... Zpočátku hodně pozvolný rozjezd, po té půlhodince se to konečně rozjelo na plné obrátky a nezastavilo se to. Řešení mě, stejně jako asi dvacet dalších, napadaly po celý film. Když detektiv vyřkl ortel, říkal jsem si, "chacha", ale pak to zaklaplo. Jen moje čelist ne. Každopádně držitel Oscara Kevin Spacey, právník Postlethwaite a sice malinká rolička, ale i tak mě zaujal Giancarlo Esposito. Jdu si dát doutník :) Nicméně abych to zhodnotil: velmi originální thriller. Silné čtyři hvězdy. Dobrá práce, Kevine. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Osudový dotek (2004)

Naprosto bombastickej film... Od začátku do konce jedna velká show, ať už s osmiletými, třináctiletými nebo dospělými. Téměř všechno do sebe zapadá, a malé chybičky se dají snadno přehlédnout a prominout. Nemám moc rád Ashtona jako herce, ale v záplavě ostatních (především Amy Smart, ale třeba i menší role Ethana Supleeho, která byla mimochodem fakt super, grázl Tommy...) herců, hudby a ději to zapadne jako jeden skvěle vymyšlený a natočený film. Konec byl šokující a v záplavě hromady happyendů jsem za něj byl dokonce i rád. Smekám. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Tváří v tvář (1997)

Tradičně pojatý akčňák s netradiční zápletkou (nebo spíš technickými možnostmi). Přehodit obličej je opravdu sci-fi :) Každopádně jsem se u filmu fakt bavil, duo Cage-Travolta k sobě sedí a zejména šílený Cage je nezapomenutelný, stejně jako jeho dvojice zlatých desert eaglů... // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Batman začíná (2005)

Nikdy jsem žádného Batmana neviděl, kult mě zcela minul. Jenže Nolan je Nolan, u něj bych se snad kouknul i na epizodu z Růžové zahrady. Každopádně tenhle film je hodně atmosférický a má šťávu po celou stopáž. Na film jsem se kouknul po dohrání Batman: Arkham Asylum, takže alespoň hodně zevrubně jsem věděl oč jde. Velmi mě překvapil Cillian Murphy jako Scarercrow (ve hře byl taky, a znázorněné to bylo hodně dobře v obou dílech). Klasika v podobě Morgana Freemana a Gary Oldmana, naopak zklamán jsem byl z Katie a překvapivě i Liama. Každopádně Batmobil, batarangy a podobně si tu užijeme dost, i když kličkování s Batmobilem po střechách domů mi přišlo trošku přehnaný, ale budiž. Už se sakra těším na Temného rytíře s Jokerem (odkaz na něj na konci filmu byl fakt skvělej). // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Zack a Miri točí porno (2008)

Elizabeth Banks! Netradiční průměrná romantická komedie, kde si bohužel po třech dnech moc nemůžu vzpomenout na moc scén, ale třeba ta na slučáku střední to bylo dokonalý. Zack: Dvě piva prosim. Dáš si taky? Miri: Jo. Zack: Tak tři. Bývalé pornoherečky teda nic moc, ale zase Bludnej Holanďan :))) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.