Láska nebeská (2003)

Nééé, romantická komedie, osypky na mě :( Stejně jsem přistupoval i k Love Actually. No jo, jenže když hned na začátku začal Bill Nighty zpívat Christmas Is All Around Me, tak mě to chytlo a až do konce nepustilo. Plejáda skvělých herců a hereček, z nichž mě zaujali především skvěle podaný Hugh Grant, Keira Knightley a Alan Rickman. Hlavně se mi líbily takové camea jako dvou moderátorů z Britain's Got Talent nebo Rowana Atkinsona. Příběhy několika (několika více) hlavních postav spolu s vánoční tematikou dělá z tohohle filmu mnohem lepší volbu při nejkomerčnějším svátku roku než např. Pretty Woman. Děti, nekupujte si drogy. Staňte se slavnými a budete je dostávat zadarmo! Skvělé hlášky, skvělé příběhy, skvělá scéna s Atkinsonem (!), skvělé snad všechno. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Dokonalý trik (2006)

Námětem i zpracováním dost originální film o kouzelnictví a dvou kamarádech, kteří spolu soupeří. Upřímně řečeno jsem čekal větší nářez, přece jen když už zhruba od půlky jsem tušil, jak to dopadne (samozřejmě jsem si nebyl jistý, takže určité napětí zůstalo až do konce filmu), tak to nemá takové grády. Nicméně i tak mě Dokonalý trik uchvátil nejen po herecké stránce (Jackman!). Jak nerozumím hudbě, tady mě chytla a je to jeden z opravdu mála filmů, kdy se mi to stalo. Režisér Christopher Nolan je v posledních letech snad nejlepší ze všech. Všechny jeho filmy se mi zatím líbí, ať to jen pokračuje. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Klub rváčů (1999)

Masakr sakra! Fincher naplno rozjíždí filmový koncert, kde využívá v té době hereckého mága Brada Pitta, kterého si připravil již v Se7en. Opravdu, Norton tu hraje pouze druhé housle a drsňák Pitt (drsňáci mu šli vždycky) kouří, chlastá a zakládá s Nortonem Klub rváčů. Nebudu spoilerovat, takže jen takhle: Příběh jsem už ohodnotil hned na začátku, herci svoje postavy zahráli nadmíru skvěle a to něco málo přes dvě hoďky uteklo jako voda. Film je tak temný, jak mi to nejlépe vyhovuje, Helena Carter je originálně zpracovaná a svým způsobem i pěkná. Mohu jen doporučit, opravdu jsem se skvěle bavil, pointa je skvělá a ... to se nedá říct, prostě pokud to někdo z mých známých neviděl, tak ho ke shlédnutí dokopu :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Pátý element (1997)

Spolu s Total Recall je Pátý element filmem mého dětství, který je zahalen mystikou. V té době jsem moc nechápal o co jde, ale byl tam ten drsnej chlap s tou ženskou co neumí mluvit, a ten hustej záporák a nějaký mimozemšťani. Po nějakých deseti letech jsem se na to podíval znova a kromě poslední půlhodiny jsem si vše pamatoval, tak to na mě tenkrát zapůsobilo. Bruce Willis ve svém nejlepším období a téměř začínající Milla Jovovich spolu s nepříliš příznivou vizí budoucnosti... Jak já často fandím záporákům, tady nejde Willisovi ani upřít jeho prim. Ať už jako vyjednavatel, hláškař nebo zamilovaný drsňák :) Filmu bych dal čtyři hvězdy, přece jen nyní jsem trochu náročnější divák a nelogické věci mě fakt štvaly, ale co... Pětihvězdičkový film už jsem zase delší dobu neviděl, tak ať. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Resident Evil: Zánik (2007)

Konečně Resident, u kterého jsem se bavil. Jasně, Claire Redfield jsem si představoval jinak, ale zase je tu konečně Albert Wesker, moje nejoblíbenější postava ze hry (stačí si vzpomenout na intro k první hře, kde si pročesává vlasy :) . Dobře gradované napětí vrcholící závěrečnou bitkou s povedeným záporákem, který se jen tak nevidí a scéna s vránami je dost originálně a pěkně zpracovaná. Jinak škoda že zemřel Carlos. Mimochodem, rád bych viděl na plátně i dalšího mého oblíbence, Barryho Burtona. Jestliže herní série pátým dílem mírně řečeno stagnuje (na plnou hubu je to kravina), ta filmová je jak na houpačce. Liché díly mě bavily. Jsem moc zvědavý na čtyřku. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Pokrevní bratři (1999)

Akčňák na fuck jedno, maximálně dvě, fuck shlédnutí. Idea svatých, tedy saints, fuck kterak zabíjejí lidi nechytatelné fuck zákonem, mi připomíná seriál Dexter. fuck Oba dva pokrevní bratři fuck hráli dobře, ale vyzdvihl bych především fuck Willema Dafoea, který mě dost fuck překvapil, samozřejmě příjemně. Veritas, Aequitas a podobně. fuck O co šlo si asi nezapamatuju, na to tam bylo moc krve. Je fuck fakt nepříjemný poslouchat rozhovory, když každý druhý slovo je fuck. Doufám, že to na mně nezanechalo následky. Nejlepší hláška fuck filmu? Paul: Why don't you get me a cup of coffee? Greenly: Who the hell is this? Paul: A cafe latte. Greenly What the fu...? Paul: Twist of lemon. Greenly: Chief, what the fuck is this?! Paul: Sweet'n'Low. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Pozemšťan (2007)

Z jednoduchého námětu nesmrtelnosti, jedné kulisy a skupinky učitelů na prestižní vysoké škole udělal režisér Schenkman výborný koktejl. Problematiku samotné nesmrtelnosti, Ježíše nebo van Gogha občas diskutuji s kamarády a tenhle film dává zase další pohled. David Lee Smith hraje opravdu přesvědčivě, ostatní mu pouze sekundují. Na pět hvězdiček to není, na to byl John příliš uzavřený a potřeboval bych více informací. Sakra, jak já bych to hltal, kdyby mi tohle někdo říkal. Je tu jeden odpadový komentář, kde autor píše, že Johnovi uvěřil už na začátku a pak to byla jen snůška keců. Filmu vůbec nejde o to, jestli byste to někomu věřili, že je starý 14 000 let, ale jak byste se zachovali. Věřili byste, nebo ho poslali do léčebny? What if... // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Řádná demence, jak by řekl jeden známý. Nejenže režisér przní herní předlohu, jak jen může, on dokonce zavádí věci jako chápavý Nemesis nebo nový Terminátor, Milla Jovovich. Pravděpodobně T-infinity. Skáče tři metry do vzduchu, hezky ručně si podává Nemesis a uhýbá každé kulce jako Schwarzenegger v Komandu. Možná nová Ripley, to by se sem hodilo víc. Ale ve Vetřelcovi to aspoň dávalo hlavu a patu, tady se to matlá jedno za druhým. Díky skvělé práci kameramana, kdy jsem ho chtěl uvařit ve vlastní šťávě, se mi chtělo z akčních scén brečet. Příběh je pro změnu plytký a nesourodý, logika je sprosté slovo a Jill Valentine je hustodémon, který se s nikým nemazlí. Ještě udělají z Redfielda nějakýho pošuka, a třetí díl může začít... Kam jsme se to dostali. Dvě hvězdy. První setkání Nemesis versus odstřelovač byla zapamatování hodná situace a příjemné překvapení v podobě Mikea Eppse. Sice nedostal moc prostoru, ale vždy to stálo za to. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Resident Evil (2002)

Jsem fanouškem Residentu jako herní série, první film mě moc nezaujal. Asi to je tím, že ve hře se člověk bál skoro každého střetu, zde Milla skáče jak snowboardista křížený s karatistou. Ale je pěkná, ve filmu ukáže všechno a to se u takové pěkné holky cení. Nemění se ani Michelle Rodriguez, kterou znám jen z Lost, a je pořád stejná. Rain: When I get out of here, think I'm gonna get laid. Nejlepší scénou filmu byla samozřejmě laserová místnost. Škoda, že to ten černoch nezvlád, po tom, co se přitáhl ke stropu jsem doufal že ho zachrání :) . // Viděl jsem v originálním znění s titulky-

Kick-Ass (2010)

Dost rozporuplný film. Na jednu stranu skvělá sranda (hodně rafinovaný smrti, jako bročka přímo do spodní čelisti, některý hlášky), na druhou dost vata. Bavil mě Nicolas Cage aka Batman, samotný Kick-Ass byl k ničemu a Hit Girl v podání Chloe je velkým příslibem do budoucna. Hodnotit tenhle film je pro mě ošemetné. Často jsem se smál, ale prostě bazukou do těla a nic je i na mě příliš :)) Hvězdný prach zůstává Vaughnem nepřekonán. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.