Silent Hill (2006)

Kdo nikdy nehrál některý z dílů této legendární série, bude pravděpodobně tápat nad různými "nelogickými" věcmi (např. střídání obyčejného a zlého Silent Hillu, Pyramid Head - o něm později, Cybil a další). Ačkoliv jsem vášnivý hráč a Silent Hill mě vždy bavil, dokončil jsem pouze shodou okolností s Pyramidem jen druhý díl. První a čtvrtý jsem odehrál zhruba do půlky, třetí a pátý jsem nehrál vůbec. I tak si ale troufnu říct, že minimálně načteno o příběhu a souvislostech jednotlivých dílů mám velký přehled. Po shlédnutí filmu jsem mírně na rozpacích. Samozřejmě se mi líbil tenhle nápad, mlha s padajícím popelem je klasika a hned se mi vybavily ty noci plné strachu, kdy jsem jako patnáctiletý procházel tímto městečkem. A teď, o sedm let později, to opakuji ve formě diváka. Legendární místa jako nemocnice či škola jsou vyobrazeny opravdu výtečně, brouci a ty nepřátelé všichni... Vzpomínky se draly ven a když se objevil Pyramid Head, srdce mi poskočilo radostí i respektem. Tenhle chlapík mě v dvojce děsil opravdu moc, a tenkrát když jsem šel do jeho doupěte ukrást meč, tak jsem měl stažený půlky jak snad nikdy předtím :)) Celkově se film hrozně moc podobá herní předloze, a to mi stačí. Tímto vzdávám tomuto počinu hold a těším se na pokračování. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Princ dvojí krve je nejlepší kniha v potterovské sérii, na druhou stranu filmové zpracování dost pokulhává. Chybí tu sakra moc scén (závěrečná bitka wtf?), boj o viteály, snažení se o dostání vzpomínky z Křiklana, další wtf v podobě rozbitého mostu na začátku... V tomto směru obrovské zklamání, vím, že nacpat celou knihu do 2 a 1/2 hodiny dost dobře nejde, ale je to škoda. Další krávovina byl Ron a elixír lásky, plus řešení vztahů v celém filmu. Masakr blázinec. Tři hvězdičky dávám z protekce vzhledem ke knižní předloze, hezké Emmě a přes všechno výše napsané i svižnějšímu postupu. Harry jde do finále a já se na oba závěrečné filmy těším. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Cesta do zatracení (2002)

Slabé tři hvězdy! Snůška nudného žvanění, nevýrazný Hanks (ten knírek k němu fakt nejde) a nezajímavá zápletka. Mafiánské období není pro mě bůhvíjaké terno (ale třeba Kmotr mě fakt bavil), jenže tohle je rádoby poučný film. Vždyť je to nuda! Po American Beauty jsem čekal něco podobně nářezového, ale osvědčilo se staré heslo "kdo čeká příliš, nedostane nic". Ne, že bych nic nedostal, tři hvězdy nedávám pro nic za nic - jako obvykle jsem sympatizoval se záporáky, především scény s Danielem Craigem byly dobré, hodně se mi líbil i Newman, kterého si jako herce hodně vážím. No a Jude Law byl takovou třešničkou na dortu. Tři postavy, tři hvězdy. Nic jiného mě na tomhle filmu nezaujalo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Obchodník se smrtí (2005)

Jedna z nejlepších rolí Nicolase Cage. Ovšem pro mě není ON to nejlepší, nejlepší byl Jared Leto, škoda že nedostal větší prostor. Film se snaží odrážet skutečnost, vždyť byl i natočen podle reálné předlohy. Právní kličky Yuriho, jeho mazanost, výřečnost a schopnosti ho udělaly tím nejvyšším pánem - Lord of War, neboli Warlord :)) Jsem rád, že chcípnul Baptista junior, naopak usekání ženy s dítětem mačetami byl dost na hraně nevkusu i pro mě. Co se týká konce, čekal jsem, že mu Valentine ustřelí kedlubnu, ale Cage se z toho (ne)překvapivě dostal s elegancí sobě vlastní. Ale už nic nemá, rodina se ho zřekla, bratr mu zemřel... // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Memento (2000)

Skvěle napsaný scénář a ještě skvěleji zrežírované. Guy Pearce hrál hodně dobře, postavu jsem mu věřil, ale nejlepší byl Teddy. Jeho žvejkání, ty brejličky a průpovídky jsem si užíval nejvíce. Škoda, že zvrat byl (alespoň mně) dost předvídatelný, ale i tak mě film upoutal. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Americká krása (1999)

Už dlouho jsem neviděl film, kterému bych dal nejvyšší hodnocení zde na čsfd. American Beauty je film, který jsem dlouho odkládal, přiznám se, že hlavně kvůli tomu, že to je drama a kvůli jeho přebalu. "To zas bude nějaká cíťárna", říkal jsem si. Nyní si nadávám. Jak to, že jsem tohle neviděl už dřív? Skvělé od začátku do konce. Drtivě málo filmů mě nedonutí je alespoň nestopnout jen tak z nudy, při delším obkecu nebo při nudném boji. American Beauty je jak z jiné planety. Od Spaceyho, který mě mimořádně překvapil, přes Thoru Birch po Wese Bentleyho, to zahráli fakt skvěle. Příběh opravdu silný, neustále jsem si myslel, že mám jasno. "No jo, ten točí lidi na kazety a pak je vydírá." Vedle! A tak to bylo skoro se vším. Tenhle film mi prostě vzal dech, a ten konec neuvěřitelný. Zase jsem pohořel, když jsem si myslel že vím kdo za co mohl. Vedle! Americká krása je nejen americká, ale i celosvětová. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Lhář, lhář (1997)

Skvělý Carrey, skvělý dabing (jsem zvyklý na Dejdarovu verzi), skvělé scénky (Soudce: Ticho. Ticho. Ticho! Fletcher: Sklapněte!) a obstojný příběh. Je to komedie se vším všudy, tady je Carrey v životní formě. Bezdomovec byl taky hustej. Houmless: Máte drobné, pane? Fletcher: Samozřejmě! Houmless: A mohl byste mi dát? Fletcher: Jo, moh! Nezapomenutelné. Nebo hlášku Zatim ahoj, ty ksichte! používám občas dodnes :) // Viděl jsem v českém dabingu.

Eurotrip (2004)

Tohle je jedna z těch bláznivých komedií, co můžu sledovat vždycky. Příběh o ničem, ale jde o ty situace, jako třeba souboj robotů, líbačka dvojčat nebo SCOTTY DOESN'T KNOW! Pořád se u toho směju, nehledě na krásnou Michelle, která to jen dokresluje do čtyřhvězdičkového hodnocení. Přemožitele Ace Ventury 2 ale stále hledám :) . Nedá se určit, kdo z nich je nejlepší, každý je svým způsobem krutej, jako jízda autobusem s anglickýma rowdies, kde Cooper kouká na toho zoufalce vyprávějícího o "vchodu do jejího chrámu", nebo již zmíněný Scottyho souboj s robotem či Jamieho Průvodce po Evropě. Prostě tahle partička rocks a ty nepovedený a vystřižený scénky na konci jsou jen takovou malou třešňičkou na klasické třešni na dortu vtipnosti :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Zelená míle (1999)

Vykoupení z věznice Shawshank hodnotím o stupínek výše než Zelenou míli. Nesednou mi ubrečený gorily, i když svým způsobem cítí bolesti ostatních lidí. Co mě na tomto filmu však nesmírně bavilo, byli herci. Ať už vždy brilantní Hanks, tak především Doug Hutchison, jeho přízvuk a vyslovování nemělo chybu. Zkrátka tento film byl jeho prvním a posledním galakoncertem, kde zastínil i zmíněného Hankse. Stejně jako postava Divokýho Billa (Sam Rockwell skvělý!) se nedá zapomenout, hašení upáleného vězně taky ne. Ale nemohu zde přistoupit na Kingovu hru (ač ho mám moc rád, přečetl jsem od něj spoustu knih), že Coffey umí oživovat mrtvé, "pojídat" rakovinu a prodlužovat životy a tak dále. Chápu, že je to něco na způsob Božího syna, ale nejsem ani věřící... Sorry, Stephene. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

I Love You Phillip Morris (2009)

Carrey stále plný sil, i když dřív byl dravější. Čas holt nikdo nezastaví a v I Love You, Phillip Morris předvádí volnou parodii na Abagnala z Catch Me if You Can. Zaprvé, Jim Carrey v roli parádní, Ewana si člověk moc neužije, ale pro mě osobně to bylo jen dobře. Jako herce ho mám rád, jako teplouše ne. Scénky s ... or you can suck my dick. Your choise. jsou nářezový, potom však následuje třičtvrtěhodinka slabého odvaru filmů s gumovou tváří. Až pak konec je zase koukatelný. Podvodník Carrey :)) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.