Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Bavil jsem se přímo královsky. Rozhodně nejkomediálnější díl, Freddy dává jednu hlášku za druhou (Nekřičte za jízdy na řidiče atd), i smrti jsou zábavné, zabití hluchýho byla naprostá lahůdka :)) . Příběh je opravdu kravina nejhrubšího zrna, herci jsou ale aspoň krapet sympatický, cameo Deppa pěkný. Rád jsem se dozvěděl něco z Freddyho života, i když jak říkám, příběh je fakt kravina, tak to zacelilo pár děr (a dalších pár přidělalo). // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Hodnocení po první sérii: Wooooooow. Obrovské překvapení, na tenhle seriál jsem narazil náhodou, když se o něm zmínil kamarád na Twitteru, a po prvním ukázkovém dílu jsem dokoukal celou sérii za zhruba dva dny. Naprosto epický díl s paintballem patří mezi top five všech 20minutových dílů všech seriálů co jsem kdy viděl. I další díly jsou na neskutečně vysoké úrovni, španělský rap už zvládám nazpaměť, plus drtivá většina postav je neuvěřitelně sympatická, jen Shirley mi občas leze na nervy. Jinak Britta, Jeff, Troy a Annie obrovské plus tohoto seriálu, ještě o fous výše je učitel španělštiny Chang, no a nejvýše jsou Abed a Pierc. Ti dva mi trhají bránici v 99 % procentech případů. Inteligentní humor, neotřelé prostředí, neobvyklé hlavní postavy... Úžasný seriál, všem doporučuju. A dělá si prdel z Glee :) // Sleduji v originálním znění s titulky.

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Zůstáváme u komedie... Freddy začal pořádně bitchovat a jezdit na skejtu :) Nicméně co mi vždycky Noční můru znechutí, je smrt Freddyho. Vemte si nejdementnější smrt jakou si umíte představit, vynásobte číslem rovnajícímu se číslu pokračování Elm Street a dostanete přibližnou demenci Freddyho smrti... Jinak tohle je asi nejděsivější noční můra, možná proto že jsem ji jako malej neviděl, a měl jsem tak premiéru o půlnoci... // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Od fantasy zpět ke komedii... Čtyřky jsem se vždycky nejvíc bál, jak tam chodili v kruhu a tak jsem vůbec nechápal a děsilo mě to moc :)) Dneska si užívám vtipné scénky, třeba když si Freddy nasadil sluneční brýle, nebo některé jeho hlášky :)) Asi můj nejoblíbenější film s Freddym, ještě uvidím po dalších dílech. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Od komedie k fantasy... Potěšil mě návrat sympatické Nancy, stejně jako menší role pro Lawrence Fishburna. Naopak "čaroděj" a zbytek osazenstva byl průměrný až slabý, ono je to klasické hororové béčko osmdesátých let. Kvalitní herecké výkony aby člověk hledal lupou, samozřejmě film táhne klasicky Freddy Krueger. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Od hororu ke komedii... Propad kvality, jak to už u dvojky bývá. Málo strachu, hrozně málo Kruegera, více vtípků a vtipných situací obecně. Freddy vyskakující z bazeén - scénka k popukání :)) // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Battlestar Galactica: The Resistance (2006) (seriál)

Nedá se hodnotit 10 cca tříminutových webizod. Dokresluje atmosféru na Nové Caprice a ukazuje některé postavy (Chief, Saul) v Hnutí odboji, čili Resistance. Jako doplňovačka dobré, a tenkrát při čekání na třetí sérii aspoň něco :)

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Perfektní film k perfektnímu seriálu. Poprvé jsem se zde setkal s komandérem Adamou nebo mým oblíbencem Baltarem, a samozřejmě se Starbuck.

Svět podle Prota (2001)

Pěkný film, i když ten kriminální konec si mohli odpustit. Zajímavý nápad, excelentní Spacey (klepal na můj top ten dlouho, teď to potvrdil) i Jeff Bridges. Narkóza byla dokonalá a já jen čekám až se Prot znovu objeví na Zemi a bude nám znovu vyprávět svůj příběh. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.

Hra (1997)

Kulervoucí záležitost! Michael Douglas rozjíždí tu nejnebezpečnější hru spolu se svým bratrem Seanem Pennem. Právě pro tyhle okamžiky miluju podobné filmy, kdy si říkám, co to sakra bude teď a jsem natěšený jako ratlík. Už od začátku perfektně budovaná atmosféra a příběh, který vrcholí fakticky nečekaně. Po celou dobu filmu jsem byl na trní. Opravdu skvělý zážitek, podmanivá hudba podkresluje psychedelickou a bezvýchodnou situaci... // Viděl jsem v originálním znění s titulky.