Bahno z Mississippi (2012)

Nechytlo mě to. Ani McConaugheymu jsem to moc nevěřil. Chvílemi mi to přišlo přehrávané. Ani pomstychtivá rodina mě moc nebrala. A to mám rád filmy z takového prostředí jako je jih USA a McConaughey mě nikdy nezklamal. Něco mi tam protě nefungovalo.

Ten den přijde (2016)

Slavné skandinávské Barnevernety, v tomto případě dánská verze. Často neodbytná nepříjemnost některých scén. V průběhu filmu ale chybí nějaký silný emoční impuls a vazba diváka (čili mě) na postavy. Po úvodních šocích (trochu přeháním) se mi stávalo, že mi bylo trošku jedno, co se těm klukům děje a tušil jsem, že to "dobře" dopadne. Nicméně je to silný kousek, to zase jo.

Drsný časy (2005)

Psychologické drama o traumatech z války. Bale je výbornej "rapl", ale Rodrigez mu zdatně sekunduje v roli malého flákače, manžela, kterej má zlobivýho kámoše. A sám se nemůže rozhodnout, na kterou stranu se vydat. V určitých momentech jsem si nebyl jistý, jestli bude následovat šokující zvrat, nebo úhybný manévr....Závěr není až tak překvapivý dějově, ale je povedený provedením. A pokud bych srovnával, tak se mi Harsh Times líbilo víc než Training Day.

Dark - Season 3 (2020) (série)

Takový to byl v prvních 2 séiích skvělej seriál, všechno tak akorát. Dokonce jsem první 2 serie viděl 2x, klidně bych se na ně díval pořád dokola. No a pak to Odar ve 3.sezóně totálně zmatlal. Co mě ale štve nejvíc je to, že vůbec neudělali slušný závěr. Klidně si to zasloužilo aspoň 1 celou epizodu. nebo aspoň většinu epizody "po rozuzlení". Škoda. mohl vzniknout nepřekonatelný masterpiece, ale dopadlo to jako vždycky.

Hlava 22 (2019) (seriál)

Tak tohle mě opravdu nechytlo. Budu si to pamatovat jako "Žlutý seriál", Všechno je takové napůl, Nic to ve mě nezanechá. Komediální to je naprosto výjimečně, pár vtipných výstupu Minderbindera se mi líbilo ale to je všechno tak nějak málo. Oficiální text distributora zní velmi lákavě, ale Yossarian určitě není prohnaný bezkonkurenční flákač. Nejvíc mě vlastně pobavilo jméno generála, kterého hraje právě Clooney. Generál Scheisskopf. Ještě že to má jen 6 dílů.

El habitante incierto (2004)

Žánrově těžko zařaditelné, jak už tady někdo napsal. Určitě můžeme skoro úplně škrtnout "horor", Pseutomysteriózní/Thriller/Drama se špetkou komedie. Ale nebojte, jedná se asi o 2 minuty, ale o to vtipnější. Film, který mě tedy nedokázal nudit ani vteřinu. Cokoliv více psát by mohlo zavánět spoilerem. Obsah filmu zde na CSFD je přesný a zbytečně neprozrazující více. Doporučuji

Slow West (2015)

Jednoduché, místy poetické, chvílemi vtipné. přestřelka jak víno. Stopáž, která nestihne nudit. Film nemá slabé místo. Formát obrazu přesně podle mého gusta. Klučina z postapokalyptické "The Road" vyrostl a hraje ve westernu. Pro mě se film zařadí do filmového archivu k Baladě o Busteru Scruggsovi, Bone Tomahawk či True Grit.

71 (2014)

Výborná záležitost z doby irského konfliktu. Nechybí tomu nic. napětí, postavy, děj. Chvílemi trochu více roztřesená kamera, než se na můj vkus sluší, ale bylo to zejména ve scénách útěku v úzkých uličkách a chodbách domů. Jelikož mám slabost pro britské/irské filmy, tak jsem si vychutnal hlavně obsazení, to je opravdu skvostné. Podobná tematika zpracovaná jinak je v Greengrassově Bloody Sunday.

Stehlík (2019)

Film jako celek příjemně plyne, děj se pohybuje ve více dějových liniích. Občas ukročí do epizody, která není úplně zásadní, ale v celé stopáži mě nestihl film nudit tak, že bych se díval na hodiny. Velmi kvalitně nasnímáno, ale to je u Deakinse standard. Knižní předlohu jsem nečetl. Prostě mě to bavilo a klidně bych se na to podíval znovu.

Dokonalost (2018)

Film, který postrádá slabá místa, film, který hodnotím lépe v první polovině než ve druhé. Nedá vám prostor se nudit. Nehledejte předem spoilery a budete spokojeni.