Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Velmi povedený fllm o době, kdy jeden z amerických republikánů šeredně šlápl vedle. Utrhl se ze řetězu. Politiku té doby nemá cenu hodnotit. A co je tedy na tomto filmu tak "parádního"? Všechno.

Špinavý trik (2013)

Asi nejlepší film co jsem viděl z kategorie těch, které už nepotřebuju vidět znovu. Oh...wait, vlastně potřebuju. Amy Adams má většinu filmu poloodhalenou hruď. A objeví se tam dokonce topless úplně. Nicméně není to zdaleka jen o ní. Pupek a tupé Christiana Balea, Bestiální smích Bradleyho Coopera před koncem filmu, Naivní a ne úplně čistý politik v podání Jeremyho Rennera, hloupoučká manželka v podání Jennifer Lawrence. Nejsilnější je film ale v kostýmech, ta dobovost je tam skvělá. No a ten děj celý je zajímavý, taková vyjebávka na třetí. Podle hodnocení CSFD to vypadá na hromadné podhodnocení.

Vlajky našich otců (2006)

Pochybuju, že Eastwood se Spielbergem točili prvoplánově válečný film jako kopii "vojína Ryana". Pochybuju, že chtěli dávat důraz na scény vylodění, na medika, na rozstřílené vojáky v písku. To jsme už viděli, tak hloupí staříci nejsou. Bojové scény nejspíš mají jen dokreslit myšlenku filmu. Tou je vysvětlení, kdo je vlastně hrdina. V pár větách to na konci padne, tak to nebudu opisovat. Složité je pochopení celé problematiky evropským publikem. My známe roli utlačovaných, a trochu známe roli těch sviní, co nás utlačovali. Ale nikdy se nedokážeme vžít do role těch, kteří do války vlastně nechtěli, měli zachraňovat někoho, kdo je jim u prdele od někoho, kdo je jim u prdele. U toho umírali jejich staří kamarádi, noví kamarádi a oni se jen snažili to přežít. A když přežili, přišel velitel a poslal je zpět do USA na dluhopisové turné. Tento film je pro americké publikum, tam může fungovat perfektně a na 100% a dokonce někoho může hrozně srát i tam. Mimo USA může být těžko pochopitelný, obzvláště pro někoho, kdo hledá "druhého Ryana".

Pokání (2007)

Film o dětské lásce a o tom, jak tomůže dopadnout, když dítě vidí něco, čemu nerozumí (a navíc si něco domyslí) a co všechno to může přinést. Dobové kostýmy, pěkná hudba/zvuk. Chemie hlavních hrdinů finguje, 12letá Saiorse v první polovině filmu předvádí na svůj věk kvalitní výkon. V druhé půlce filmu dochází dech. Závěr dojemný, ale dalo se z toho vytěžit ještě více. Nicméně spokojenost.

Železná srdce (2014)

Historky z tanku, skvěle podané, vykreslující bordel v tanku a jeho okolí. Prďáckej velitel PItt. Velmi povedená zvuková stránka svištějících tankových střel. I když víte, kam to všechno směřuje (nebo aspoň tušíte), stejně je to příjemné. Nejvíce mě zaujala role Bible v podání Shia LeBoef. Až mě to samotného překvapuje.

Útěk ze Sibiře (2010)

Dojem filmu mám takový, že by klidně mohl být natočen formou minisérie o 3-4 dílech po hodině. anebo výrazně delší stopáž jednoho filmu. Často se mi stalo, že když už došlo na dramatickou scénu, přišel střih na putování. Příroda nádherná, ale druhá půlka uspěchaná. Vždy se to pouze dotklo nějakých dramat a emocí a rychle pryč. Mladá nastupující hvězda Saoirse Ronan byla roztomilá. Make-up spálenin při putování pouští vydařený. Podruhé si to pustit nemusím, ale nenudilo to.

Fighter (2010)

Předně musím říct, že jakýkoli fight sport včetně trapárny s názvem Wrestling mi nic neříká a mnohdy mě i výrazně odpuzuje. Přesto jsem si film The Fighter pustil pustil a to zejména kvůli Christian Bale, Amy Adams a Hoyte van Hoytema. Tito 3 mě nezklamali. a výrazně se přičinili o moje hodnocení filmu. nejslabší článek filmu Mark Wahlberg, který tady prostě boxuje, ale emoce nevytvoří (s vyjímkou scény, kdy si dupne, že chce jiného manažera). Ani příběh není nic moc, ale to je dáno "based on true story".

Oscar 2020 (2020) (pořad)

Jako pořad je to nehodnotitelné, protože jediným účelem je předávání cen. Nemá smysl hodnotit kdo ceny dostal. Takže jen k některým aspektům přenosu (viděno ze záznamu). Úvodní duo Chris Rock/Steve Martin. Strojené, chvílemi trapné. Vrcholně trapné narážky na pouze jednoho nominovaného tmavé barvy pleti. A pokus o vtip na toto téma (jaký pokrok, před 92 lety 0 černých, nyní 1). Jako by zapomněli na ty orgie před pár lety. Trapas. Dále jsem se třásl, aby Joaquin Phoenix nezašel ve své "srdceryvné" řeči ještě dál. Už to co řekl, stačilo. Nicméně stále zůstává mým polobohem (narozdíl od některých). Stárnoucí Eminem těžko udýchávál svůj "song", někteří se bavili náramně, někteří to strpěli (viditelně se strojeným úsměvem třeba Scorese).

Richard Jewell (2019)

Paul Walter Hauser je naprosto dokonalý, v druhé půlce filmu možná o něco lepší než v polovině první. Kritizovat film, protože "je předvídatelný", je u "based on real story" trošku střelba do vlastní nohy. Jon Hamm hraje FBI zmrda perfektně, jak ten mě sral!! Celkově ta aféra kolem Jewella ve své době asi vzala iluze mnohým vyznavačům ochránců zákona. Takto zklamaní nemusí film hodnotit vysoko. Já žádné iluze nemám a hlavně závěrečné dojemné prozření hlavního hrdiny dodalo filmu v mých očích poslední pátou hvězdu.

Zrodila se hvězda (2018)

Film je o hudbě, o showbyznysu, proč po něm chtít dějové zvraty a veletoče? Chemie mezi hlavními postavami (zejména díky hercům) funguje už od plakátu k filmu. K tomu nádherná hudba v podání Lady Gaga. Vzestup a pád, dojemný závěr. Líbilo se mi to, klidně si to dám znovu.