Studená válka (2018)

Studená válka, studený film. Většina scén na mě působí, jako v půlce utnutá, určitě by dotažení scén dodalo větší emocionální dopad celého filmu. Proto si myslím, že stopáž na takový příběh je prostě nedostačující. Vizuál skvělý, líbí se mi poměr stran i black/white. Nominace na Oskarech pochopitelná.

Liga spravedlnosti (2017)

Mě to bavilo. Pokud chcete 100% preciznost, máte Marvel. Ale já mám rád Batmana a Supermana víc, než jsem měl kdy "rád" kohokoliv z Marvelu. Digitál není bůhví jak povedený, to je vidět na první pohled. Já snad ani nejsem schopen definovat, co je na tomto filmu TO, čím mě "přitahuje" více než odpuzuje. Prostě je to popkornovka, nemusíte u toho tolik přmýšlet a je tam dost akce i humoru.

Nebraska (2013)

Bruce Dern celý film táhne, to je zcela patrné, zajímavá je však i role jeho manželky. Její upřimné glosy byly chvilkama za hranou, ale proč ne. Kupodivu mě bavila i černobíká kamera. Velké štěstí, že film obsahoval trochu toho šetrného vtipu. Kdyby se bral úplně vážně, nebylo by to ono. Pěkná sonda do duší lidí, těch, pro které začnete existovat až "vyhrajete milion dolarů".

Roma (2018)

Toto mě nechytlo za srdce, prostě ne. Sledováno s odstupem času, až všechen hype odezněl jsem hledal něco, na čem hype stavěl. Jestli na té kameře, ze které se mi jednou udělalo špatně, když se otočila celá dokola, nebo na tom věčně posraném vchodu do baráku? Ten film nebýt černobílý a nebýt točen tak podivnými kamerovými technikami, tak si ho nikdo ani nevšimne. Je to fajn art, ale takových cen? nevím nevím.

Čarodějnice (2015)

První spolupráce Roberta Eggerse a Jarina Blaschkeho. Funguje to dobře. Hororu tam moc není, bezútěšnosti rodiny v 17.století je tam spousta. Skvělá stará angličtina a hlas Ralpha Inesona, který si nelze nezamilovat. Určitě film svou atmosvérou nenadchne každého. Je ale dobře, že takové filmy existují.

Seriózní muž (2009)

Tak tohle jsem opravdu nedával. Bez napětí, bez zábavy a navíc židovské pojmy, kterým nerozumím. Hodí se to tak na festival židovské kultury, možná. Ale jsou to Coeni, takže "to přeci nemůže být špatné"? Přidejte závěr bez pointy a lidé budou chrochtat nadšením. Já ne. Za perfektní technickou stránku s Rogerem Deakinsem dám jednu hvězdu. ale víc ne.

Ztracené město Z (2016)

Nečekal jsem Indyho, nečekal jsem divokou akci. Nebyl jsem zklamán. Byl jsem zvědavý na Hunnama a hlavně na Pattinsona, který nemá ve filmu tak velký prostor, jak jsem doufal. Film má výborný zvuk, hlavně v džungli. Líbil se mi také barevný filtr. Trošku vadu na kráse vidím v tom, že každé trošku větší dobrodružství bylo utnuto skokem do další fáze Fawcettova života. Nemůžu se zbavit dojmu, že tento film mohl být klidně natáčen formou minisérie, o 4-6 dílech po 1 hodině. To by byl úplně ideální formát.

Gentlemani (2019)

Chtěl jsem vyzdvihnout Hugh Granta a Collina Farrella, ale pak si říkám, oh wait, co McConaughey a Hunnam? Prostě nejde vyzdvihovat, každej má svou roli. Nestkutečně povedený přechod z povídačky, do akce, vážná akce střídá vtip atd. Ještě dlouho po shlédnutí si vzpomenete na scénku s "black cunt" a dialog v paneláku. Za mě plný počet a ještě dovětek: " Co chcete od filmu v kině víc?".

Já jsem vrah (2018) (seriál)

V tomto seriálu se naučíte hodně anglických slovíček a vět. "acid", "meth", "marijuána". "After that everything went down the spiral" , "I found myself in this case", dobré je taky "the shot went out" Jó, člověk se u toho dokáže i pobavit. ale nečekejte žádné wow efekty, jakože na smrt je odsouzen nevinnej. Je to jen smutná sbírka osudů.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Kdo od filmu chce druhého Ryana a zaměřuje se na bitevní scény, sleduje po dle mého názoru tento film špatnou optikou. Válečné scény jsou pouze dokreslením atmosféry. Jde o něco úplně jiného. stejně jako v pohledu z americké strany (Vlajky našich otců). Jedná se vlastně o dvojfilm, pár scén uvidíte v obou filmech, v každém z jiné strany. Eastwood jakožto americký patritot natočil film o japonském patriotismu ale taky o konci války a zbytečnosti obětí.