Pod zemí (2014)

Katakomby, stísněný prostor v podzemí. Kámen mudrců a podobný věci mě neberou, blairwitchovská roztřesená kamera taky ne, ale tady mi to nějak nevadilo. Asi bych viděl jako negativum, kdyby kamera byla statická. Scénám v podzemí by to asi spíše uškodilo. Film má jednu nespornou výhodu a tou je gradace napětí až k samotnému závěru. Pokud přežijete úvodních 20-30 minut, jste z nejhoršího venku. Mě vysloveně nadchnul závěr. Čekal jsem, jak se z toho tvůrci "vylžou" a nakonec z toho byl takový pokus o mindfuck- Proč ne. U mě dobrý.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Nikdy mě téma eutanázie nejzajímalo. Ve svém (středním) věku to zatím ještě nevnímám jako palčivý problém. A tak jsem si pustil Jacka v podání Al Pacina. Nic jsem od filmu nečekal a o to víc mě překvapil. V první řadě bych vyzdvihnul vynikající herecký výkon právě Al Pacina. Oceňuji i fakt, že tvůrci nerozebírali příliš do detailu jednotlivé připady pacientů a jejich nemoci. Film jde spíše směrem motivů Jacka Kevorkiana, jeho pomocníků, právníka a také pohledu na právní stránku "pomoci odchodu z tohoto světa". Vynikající dílo.

Planet of the Humans (2020)

Kážou "renewable energy", lidi to chápou jako "slunce a vítr" a to je přece zadarmo. ovšem v pozadí je kácení lesů a spalování za účelem výroby elektřiny (šílenost), odlesňování pralesů za účelem osazení cukrovou třtinou, její sklizení a výroby ethanolu a jeho nalití do nádrže aut. Vše díky mantře, kterou vsadili do hlavy hloupým lidem, a tou mantrou je, že ropa je špatná a že oxid uhličitý škodí a navíc že za všechno může člověk. Nic z toho pravda není.

Malá bubenice (2018) (seriál)

Dílo spisovatele špionážních a politických románů/thrillerů John Le Carré (pseudonym) buď rádi máte nebo nemáte. Zjistíte to u prvního zfilmovaného kousku, který uvidíte. The Little Drummer Girl je perfektní dílo pro fanoušky a určitě patří mezi do špičky ke shlédnutí i pro nefanoušky. Hudební složka velmi podobná sérii The night manager. Výborná Florence Pugh, špionážně kamenný ksicht Skarsgarda, a co předvedl Michael Shannon? Paráda. Dokonce se do tohoto téma vlezlo i něco málo z "komedie", což v synopsi není. Jestli je to dáno korejskou tvůrčí stopou, nedokážu posoudit. Kdo zvládl Homeland a líbilo se, tady najde čisto esenci špionáže navíc v historických kulisách.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Film měl na víc, ale nakonec se to někde ztratilo. Popravdě mě hrozně rušila dějová linka s klukem. Chápu to, ale nevím proč mi to přišlo rušivě. Film v průběhu skáče z hodně "tvrdého" do "měkkého". Je to škoda. Závěrečná scéna je sice fajn, ale protkaná těmi náboženskými řečmi. Příjemné jednorázové podívání, oukej. ale nic víc.

Láska a jiné závislosti (2010)

První půlka je dynamická a má drive. Tam se Gyllnhaal našel, tam mu to jakš takš jde. Ale když se film ve vsé druhé půlce zlomí v romantiku, tam už není moc uvěřitelný. Druhá půlka mi prostě neseděla a to se romantickým filmům nevyhýbám. A Jake Gyllenhaal mi víc sedí jako psychouš (případně v psychoušských filmech).

Uvězněni v čase (2007)

Na filmech o "cestování v čase" se dá pokazit mnoho. Obecně mají daleko větší wow efekt skoky o delší časový úsek, ale tady to taky funguje. Stopáž naprosto vyhovující a navíc je to španělské. To mi umožňuje přimhouřit oči nad určitým chováním postav.

Nesmiřitelní (1992)

Western s dialogy, s pěknými záběry krajiny, s padouchem, kterému chvilku držíte palce, chvilku ne, a chvilku zase přejete, ať se mu dílo nezdaří. Tvrdé, s tvrdým závěrem, ale tak to asi v 1860s a 1870s na divokým západě bylo. A zdá se mi, že tady si Tarantino vzal trochu inspirace pro své westerny.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Naprosto skvělá záležitost. Mám rád takové seriály, které vám neservírují děj na stříbrném podnose, aby to pochopil úplně každý okamžitě. Musíte trochu přemýšlet, protože chcete. Kdo nechce, může se prvních pár dílů nudit. Amy Adams bez výhrad. Matka, nevlastní otec Camille, policejní náčelník, detektiv z Kansas City, každý má svou roli. Od druhé poloviny děj nabírá tempo, závěr je naprosto skvělý, graduje až do samého konce, včetně scény v titulcích posledního dílu. Více takových seriálů, určtě se podívám znovu!! P.S. Munchhausenův syndrom v zastoupení.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Nevtipná a bez jiskry je tato "romantická komedie". Film, který vás rovnýma nohama hodí do nezajímavých dialogů, ve kterých jsou zmiňovaní další a další lidé, Děj jaksi letí dopředu, nemáte ani šanci si vybudovat nějaký jakýkoliv vztah k postavám. Nemáte šanci je milovat, ani nenávidět. Jou vám prostě u prdele. Ashleigh (Elle Fanning) hraje uplně najivní blbku bez selského rozumu, Chan (Selena Gomez) je zase strojeně nad věcí. Nic z toho není přirozené. Zbytečný film, který můžete vynechat. I přesto, že mu dám 2*