Camille (2008)

Taková bláznivá, ale zároveň smutná romantická komedie. Dlouho mě v tomhle žánru nic nezaujalo, ale tohle bylo koukatelné.

Kauzy Jaromíra Soukupa (2017) (pořad)

Jsem rád, že je tu alternativa vůči ČT. Protože kdykoliv vidím diskusní pořad, nebo zprávy ČT, pokaždé je tam ten Kalousek, symbol všech lumpáren a jejich obhájce, za posledních 28 let.

MacGyver and the New Citan (2012)

Reklama, kterou má smysl natáčet, i když Dean má tady 62 let. Čas nelze zastavit. Lze ho jenom respektovat.

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Ve filmu jsou nepřesnosti proti skutečnosti, což nepřispívá k objektivitě tohoto filmu. Natašu hraje herečka s anorexii, se kterou šílený únosce dennodenně mlátí o zeď a o zem a nedává jí jíst, aby vypadala vyhublá a ošklivá jak z koncentráku. Potom nemůže být ani přitažlivá a on se sní miluje. Tak to mi hlava nebere. I Natašin otec Ludwig Koch připustil, že Nataša s Priklopilem za osm let "duševně a psychicky srostla". Dále zřejmě nejbližší přítel únosce Wolfganga Priklopila, Ernst H uvedl "Když jsem otevřel dveře, představil mi mladou ženu jako svou známou, přičemž nezmínil jméno. Podal jsem jí ruku a ona slušně řekla: Grüss Gott. Působila šťastně a spokojeně," Jinak hodně objektivní je třebas závěr filmu, útěk Nataši. Dá se říc, že se takhle udal, jako v tomhle filmu.

Apollo 18 (2011)

Konspirační film o překvapivém nalezení sovětské mise na odvrácené straně Měsíce a jejich mrtvých kosmonautů, které zahubila neznáma forma života a která taky shodou okolností zahubí i celou posádku Apolla 18. Myslím si, že tento film má dobrý námět, ale chtělo to nějak lépe udělat. Potenciál tohoto filmu byl totiž trochu nevyužitý. Chtělo to prostě režiséra z Vetřelce 2 a vymyslet něco jiného, než ty kameny. Ale jelikož se jedná o konspirační film, autoři si příliš vymýšlet nemohli. Dokonce korigovali původní úmysl s obřími kameny, což je jenom dobře. Nejvíc mě však ve filmu překvapil sovětský lunární modul, který není smyšlený a o jehož existenci jsem doposud nic nevěděl. Sověti tento modul, přesto že byl zkonstruován a odzkoušen v době závodu o první let na Měsíc s lidskou posádkou, nikdy nevyužili. Důvod byl ten, že se jím nepodařila postavit dostatečně silná raketa, která by kosmonauty bezpečně dopravila na Měsíc.

Komu zvoní hrana (1943)

Celkem akční film z dob občanské války ve Španělsku, s hereckými hvězdami tehdejší doby Gary Cooperem a Ingrid Bergmanovou.

King Kong vrací úder (1967)

I když se tento přes 50 let starý snímek nevyrovná ještě starším snímkům např. Gappa, nebo X Nestvůra z vesmíru, vyniká svojí akčnosti, krásnými herečkami a kvalitou barevného širokoúhlého obrazu už na DVD. Tahle japonská klasika se nikdy v české distribuci neobjevila.

Gamer (2009) odpad!

Film Gamer nemohu ohodnotit jinak, než odpad. Tvůrci tohoto filmu udělali akčňák asi podle věty." Chceš akčńák, tak tu máš hajzle." Bohužel tento film kromě akce postrádá všechno ostatní.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Podle mě to nebylo vůbec špatné, i když přiznám, že dějiny Marie Terezie do detailu úplně neznám. Vím však, že pro většinu v tehdejší době, snad kromě židů, (ale to později napravil její syn Josef II) byla oblíbenou panovnici a zavedla povinnou školní docházku. Film dle mě měl koukatelný děj. Z herců mě překvapil V. Kotek, který si vůbec nevedl špatně a rozhodně nepůsobil jako outsider, ale byl v celku významným hráčem v tomto filmu. Tohle dovedu taky náležitě ocenit.