Star Trek (1966) (seriál)

Úplně první původní Star Trek sice papndeklový, ale téměř bez digitálních iluzí a animace a s herci, kteří udělali Star Trek Star Trekem.. Proto tu klasiku Star Trek: The Original Series mám rád. Je to dnes už více, jak padesát let a Star Trek je stále oblíbený. Originál je jenom jeden.

Československo: Portrét tragédie (1968)

Dobrý dokument. Viz, hrají, Havel je tam naštěstí jen krátce, ale jsou tam důležitější osobnosti z období roku 1968.

Vlk z Královských Vinohrad (2016) odpad!

Tohle ne, Mádl ne! Jeho veledílo Přemluv bábu, je nezapomenutelné a dnes opět ventiluje své moudra jak ve filmu, tak i v reálu. Chceš-li zlikvidovat film, nasaď neherce Mádla.

Spacewalker (2017)

Musím uznat, že Rusové se naučili dělat filmy s tématem kosmonautiky. Výhodou jím je, že nejspíš otevřeli archív do nedávna utajovaných dramat sovětských kosmických letů. Tam toho je možné najít mraky.

Saljut-7 (2017)

Tenhle ruský film, natočený podle skutečné události,(až na ten požár, který tam nebyl), patří k těm povedenějším. Dal bych normálně 3 hvězdičky, ale za americký raketoplán v závěru dávám hvězdičku navíc. Dovedl bych si představit tento film vidět i v kině.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Naprosto nechápu celkové ohodnocení tohoto seriálu. Ti co asi hodnotili negativně, se na ten seriál snad ani nepodívali. V porovnání s dnešními braky, kde jejích tvůrci s dějem, logičností a realističností si příliš hlavu nelámou. A s línou roztřesenou kameru bez podstavce nezachrání ani ten nejlepší optický stabilizátor.

Na druhou stranu mostu (1957)

Německý obchodný magnát je na útěku z Anglie, kde ho Scotland Yard vyšetřuje kvůli špinavým obchodním praktikám. Jeho jedinou naději je, dostat se do Mexika přes USA, a tak si v průběhu cesty vymění identitu s jedním cestujícím ve vlaku. Netuší však, že onou osobou je aktuálně hledaný vrah.

1 proti všem (2018) (pořad)

Bylo už spousta lepších soutěžních pořadů. Nevím tedy, proč vznikl tento. Jinak v dalších dílech se přece jenom zlepšili. V prvním dílu mě připadaly soutěžní prvky trapné, jako kdyby to navrhovaly malé děcka.

Jeden den v Německu (2015)

Dobrý dokument o současném Německu i o tom, že není všechno zlato, co se třpytí.