Útěk z vězení (1975)

"Čím poletíme? Tímhle. Dyť to letadlo nemá motor? To zprovozním za půl hodiny. Mě můžete věřit." To jsou přesně ty filmy s Charlesem Bronsonem, které mě baví.

Pasažéři (2016)

Povedený Sci-Fi film. Tyhle filmy mám rád, protože je to možný pohled do budoucnosti. V minulosti jsem podobnou tématiku viděl i v komiksech a v duchu si přál, aby se tohle jednou objevilo i ve filmu. Tak že za mě kladné hodnocení.

Láska z pasáže (1985)

Ve své době byl tento film hitem. Měl úspěch v zahraničí a to i v tak vzdálené zemi, jako je Japonsko. Vítr v kapse, Láska z pasáže, Kamarád do deště, byla série slušně natočených filmů osmdesátých let s L. Vaculíkem bez toho stranického klišé, které v té době filmy většinou obsahovaly.

Toulavá kamera na venkově (2017) (pořad)

Zajímavý pořad, který odhaluje řemeslná umění na českém a moravském venkově.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Náhodně jsem se podíval na jeden z dílu třetí řady, díl 14 a byl jsem přinucen se podívat i na další díl. Tak nějak má fungovat dobrý seriál. Proto hodnotím, tak jak hodnotím.

Čelisti 3 (1983)

Podle mě je to dobrý film. Tentokrát dějištěm je nově vodní park Mořský svět, ve kterém po útoku obřího žraloka uvíznou lidé. Proč ne? Vůbec nechápu tady to špatné hodnocení. Kdo by chtěl vidět opravdu špatný film, ať se podívá na film Megažralok. Megažralok je pro mě už opravdu blbina, která si zaslouží hodnocení odpad. Jinak žralok velký bílý ve skutečnosti v dospělosti dorůstá do maximální délky přes 6 metrů a hmotnosti i více než 3 tuny. Patří k nejrychlejším žralokům, může napadnout i 10 metrů dlouhý člun a nakrátko zrychlit až na 56 km/h. To je odpověď pro ty, kteří pochybují, zda může, nebo nemůže být rychlejší než člun.

Bicykly versus automobily (2015)

Tenhle dokument doporučuji všem, kteří se zabývají městkou dopravou. Je to pořad o tom, kam vede doprava ve městě, pokud se podporuje jenom ta automobilová.

Speciální jednotka (2011)

Pokud to porovnám se současnými válečnými filmy, tak Frantíkům se tenhle film povedl. Divím se, že mi tento film unikl. Vzhledem k tomu, že se dnes točí mnoho válečných filmů, není snadné trefit opravdu ten na úrovni. Tento je srovnatelný se solidní americkou produkcí. Za nepřátelskou linií, Bílé peklo, Údolí stínů, 6. Batalion, Zachraňte vojína Ryana, Černý jestřáb sestřelen, Kód Navajo, Četa, to jsou některé z válečných filmů, které uznávám.

Legenda 17 (2013)

Po delší době koukatelný ruský film. Slušné záběry hokejových akcí a docela uvěřitelní Kanadští hokejisté. A samozřejmě překvapivá porážka Kanady, tehdy nejlepšího týmu světa, kterou si pamatuji. I když už film nezmiňuje odvetu, která se hrála pro změnu zase v Sovětském svazu, kde Kanadský tým sbornou porazil.