Terč (1997)

Mě jen tak něco nerozesměje, ale tady jsem se zasmál. Řada komických scén jsou originální. Dle mě je to jeden z těch lepších filmů s Jackie Chanem.

Muž zvaný Kůň (1970)

Tenhle film jsem viděl před několika desítkami let a pamatuju si, že ve mě zanechal dojem pro svojí autentičnost tehdejšího života indiánů. Po mnoha létech jsem se na tento film podíval znovu a nic se nezměnilo. Pro porovnání Tanec s vlky i přes jeho nespornou kvalitu, který jsem viděl později a přesto že byl natočený podle skutečné události, vždy to bude pro mě do určité míry už jen vykrádačka Muže, kterému říkali Kůň .

Noc pastýřů (1993) (TV film)

Jedna z mála povedených životopisných povídek, natočených po roce 1989 ještě ve složení naších nejlepších herců.

Schimanski - Loverboy (2013) (epizoda)

75-ti letý Götz George(Schimanski) skoro jak za mlada.

Babica vs. Sapík (2015) (pořad)

Oba mají slušné znalosti ve svém oboru a leckterého kritika by ve vaření hravě strčili do kapsy. Babica má zkušenosti ze světa a Sapík vařil pro prezidenty. Jednou bych chtěl vidět nějaký soutěžní pořad, kde je ještě vs. Pohlreich s tím, že by všichni měli za úkol uvařit několik shodných jídel. Ochutnávku s ohodnocením by prováděli nekuchaři, aniž by věděli, kdo jednotlivá jídla vařil. Myslím, že by bylo velice zajímavé vidět proti sobě mediálně známou špičku ve vaření.

Marťan (2015)

Film Marťan je důkazem toho, že americká filmová škola ještě nevymřela. Matt Damon do hlavní role byla dobrá volba.

Večírek (1980)

První hraný film se Sophii Marceau a hned s obrovským talentem. Čekal jsem spíše herečku začátečnici.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Za ceny lahůdek v prvním díle. Jinak si tu dobu dobře pamatuji a není tam nic, co by tehdy nebylo v obchodech běžně k sehnání. Až na ty banány a mandarinky. Ty byly spíše před vánocemi, nebo okolo vánoc. Jinak jsem tehdy kupoval vanilkovou zmrzlinu v prášku, ze které jsem si dělal výborný chlazený nápoj a který víc jak 20 let nemohu nikde sehnat. Sámošky byly prostě na úrovni a kdo tvrdí opak, lže. A kvalita potravin byla tehdy většinou lepší než dnes. Proto by se dalo říct, že tenhle seriál je zároveň i dokumentární.

Únosy bez výkupného (1983) (TV film)

Na tenhle televizní film jsem nezapomněl ani po mnoha létech, proto hodnotím takhle vysoko. Ještě bych dodal, že za Drama a Krimi by patřilo taky označení i Sci-fi, Horor. Kdo tenhle film nezná, tak část děje je asi takto: Matka (Eva Jakoubková) konečně nalézá své dítě v nějaké laboratoři pro genetickou úpravu lidí pro dlouhodobý pobit v prostředí na Marsu bez skafandru. Jenže pozdě. Její dítě je už geneticky upravené a navíc se všemi negativními důsledky naprosté změny osobnost. Při osobním setkaní se snaží matka se svým dítětem o komunikaci, jenže dítko ji už nepoznává a svou vlastní matku zabije.

Měsíční noc (1987) (TV film)

Tenhle film jsem viděl za socíku v Československé televizi. Ženské v práci tehdy říkaly, že to byla blbost, ale já jsem s tím problém neměl. Nejspíš tomu nerozuměly. Celý děj se odehrával na Měsíci. Měsíční základna měla takovou velkou skleněnou kopuli, podobnou, jaká byla v kresleném seriálu Vzpoura mozků. Mám dojem, že to byl pokus natočit něco většího, ale bylo to asi zastavené. 4 hvězdičky alespoň za ten pokus.