Vraždy mezi muškáty (2008) (seriál)

Jedná se o specifické komediálně pojaté krimi. Mě se seriál líbil. Je i zajímavé, že jsem se u tohoto seriálu o proti některým věhlasnějším ani nenudil. Možná je to tím, že tenhle seriál je pozitivně laděný.

Náhrdelník (1992) (seriál)

Mě se ten seriál líbil. Mělo to o proti dnešním seriálům hlavu a patu a hlavně neměl ∞ počet dílů.

The Invaders (1967) (seriál)

Některé díly jsem viděl. Serial běžel v polské televizi za socíku pod názvem Najeźdźcy z kosmosu, což by se dalo přeložit jako útočníci nebo vetřelci z vesmíru. Vetřelci v podobě lidí, kteří se při smrtelném zranění nejprve rozžhavili a ihned poté se proměnili v popel. Tak tomu říkám kremace na genetické úrovni.:)

Samotář (1973)

Konečně jsem tento film na CSFD objevil. Tenhle film jsem viděl hluboko za socíku v čst cca jako jedenáctiletý. Bohužel si jenom pamatuji závěr filmu, kdy hlavní postava, kterou zřejmě hrál Hardy Krüger jede na motorce a v plné rychlosti záměrně narazí do stromu. Dobře vím, že se film jmenoval Samotář.

Centurion (2010)

Film dějově souvisí se zmizením 9.římské legie. Podle legendy pět tisíc dokonale vycvičených římských legionářů zmizelo v roce 117 n.l. beze stopy na území dnešních Britských ostrovů, někde v oblasti za Hadriánovým valem. Tedy na území, které Římané neměli pod kontrolou a které nikdy nedobyli. Hadriánův val se z velké části dodnes dochoval a patří mezi nejstarší a nejrozsáhlejší stavby v Británii.

Televarieté (1970) (pořad)

V žádném případě nešlo o normalizační estrádu, jak tady někdo píše. Ba naopak byl tento pořad mnohdy velice kritický tehdejším poměrům podaný zábavnou formou. Člověk se až nestačil divit, jak to tenkrát Bohdalové a Dvořákovi procházelo. Pořad byl vysílán mezinárodně, tak že nikdo z tehdejší nomenklatury zřejmě nechtěl vyvolávat skandál. Kdo nežil za komančů, nepochopí.

Barbora Hlavsová (1942)

Film o zpronevěře peněz a tehdejší morálce a ochotě peníze vrátit, o které si dnes v mnoha případech můžeme nechat jenom zdát.

Kapitán Phillips (2013)

Povedený film podle skutečné události, kdy šlo námořníkům nákladní lodi Maersk Alabama o život. Především kapitán Phillips svou rozhodností velice stěžil možnost pirátů se zcela zmocnit lodi a maximálně jak to šlo, ochránil svojí posádku. Škoda, že takoví kapitáni s takovou morálkou nejsou na osobních lodích jakou byla např.Costa Concordia.

Kamufláž (1973) (TV film)

Tenhle film šel hluboko za socíku v televizi. Pamatuji si jenom to, že v průběhu závodu automobilový závodník (Leonard Nimoy) místo závodní dráhy náhle na krátký čas uvidí před sebou silnici vedoucí k nějakému zámku, v důsledku čehož i později havaruje. Myslím si, že tenhle duchařský film by stál za shlédnutí, jenže se takové filmy v TV už nedávají, což je škoda.

Metro (2013)

Tenhle film je příkladem, jak lze z mnoha udělat hodně málo. Hlavně mi vadily nesmyslné dialogy, především, kdy oběti se baví nudně o ničem, nebo přihlouplé řešení problémů, při kterém snad nikdo nepoužívá mozek. A vůbec celý film je plný chaosu, kdy divák neví, co kdo kde řeší a odkud, kam atd. Ještě že jsem tohle dílo koupil za poloviční cenu, ono to za to nestojí.