Big Lebowski (1998)

Dlouho mě míjel... o to intenzivněji na mě zapůsobil... asi tak silou hurikánu. Dvojka Dude - Walter nemá konkurenci. S Ježíšem nikdo nevyjebe - to je bez debat, ale Jeff "Dude" Lebowski je jen jeden.

Ďábel v těle (2012)

Marně vzýváš Satana Belle. Bůh nedopustí, aby se Ďábel projevil. U tebe tedy určitě NE!! Ten, který všechno vidí ocení pouze kvalitní kousky.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Bez přetvářky, s hrdostí a otevřeným srdcem přijímám pro tento okamžik pozici mrněte. Kouzelný strýček Miyazaki mě opět dostal.

Valdemarův odkaz - Přízrak z minulosti (2010)

Tak jsem se dotěšila. A není žádným překvapením, že se Lovecraft urazil a znechuceně odešel. Nemá zapotřebí, unavovat se s takovými amatéry.

Valdemarův odkaz (2010)

"Jmenuji se Aleister Crowley a jsem vaším obdivovatelem." … je sice stěží uvěřitelné, že by uznávaný okultista něco takového pronesl..(Crowley ze záhrobí varovně zvedá prst - měj se na pozoru Alemáne). A pohrávání si s historickými fakty, také zasluhuje určitou dávku respektu - ještě že byl Bram Stoker otevřený nevšedním zážitkům. Ale navzdory těmto skutečnostem se mi jeví La Herencia Valdemar jako solidně našlápnuté mysteriózno.. s pozvánkou do mnohem rafinovanějšího levelu. H.P. Lovecraft se mi nedávno zmiňoval, jak mu přímo vnutili jeden VIP lupen a byli natolik neodbytní, že nakonec účast přislíbil a prohlásil >Budu tam a nepřijdu sám< …tak se mám na co těšit.

Rozsudek smrti (2007)

Drsné akční drama. Fascinující proměna Kevina Bacona. A mimořádný John Goodman, který stále překvapuje. "Jen se snažte přežít dnešní noc.. a buďte vděčný, že jste na živu. Ale jestli jste začal válku... Bůh s vámi!"

Pravidla násilí (2007)

Naprosté zoufalství! Dokonalý zadeček Gillian Anderson mě nechal chladnou - naštěstí. Takže nezbylo nic čím by mě Pravidla násilí zaujala. Ta jedna hvězda je za Gillian… a to jen z pouhé opatrnosti, jak by asi zareagovali její fanoušci na čistě negativní hodnocení - to se bojím i domyslet.

Poupata (2011)

Nebudu se zbytečně rozepisovat, když už vše a mnohem zdařileji napsali moji kolegové… Enšpígl, Malarkey, Matty, MarekLucin atd. Tak jen postačí, když vyzdvihnu herecký výkon Vladimíra Javorského a Malgorzaty Pikus, která zaujala svým osobitým projevem. A poděkování tvůrcům, kteří pro film zvolili právě tuto nehostinnou lokalitu… k níž mě však váže mnoho nostalgických vzpomínek. Ještě poznámečka: úlevnou větu "Do prdele se sněhem!" bych nechala vytesat do mramoru… a takový počin by jistě ocenil Wolfgang A. Mozart, konečně by ty tuny mramoru, jenž serou na královském dvoře došly náležitého uplatnění. A pak, že budu stručná… jdu víte kam!

Dům ďábla (2009)

Tahle noc může změnit tolik věcí. Dům ďábla z počátku vypadá jako čerstvě narozené jehně... o to silněji však vyvolá v divákovi neklid z neznámého… a toho co přijde později. A stylizace osmdesátých let tomu dodá na přitažlivosti, už jen pro netradiční nahlédnutí na starou dobrou klasiku.

Kocour v botách (2011)

Za zvuků žhavých španělských rytmů se neohrožený kocouří hrdina vydává na dobrodružnou fazalovou výpravu. Kocour v botách je hravý, vtipný… nepostrádá akční náboj a nabídne i toho nejneodolatelnějšího sexy chlupáče. Kdybych byla čtyřnohá číča jsem ztracená.