X (2022)

Starý ľudia sú desivý! Vcelku originálne natočený horor, ktorý sa nesie v duchu klasík zo 70-80. rokov a zároveň skvele pracuje s témou sexuality. A záverečný masaker stojí za to. 80% HBO Max

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Viac ako 2,5h stopáž bola jemne povedané prepálená. Okrem občasných hluchých miest som bol ale nadmieru spokojný. Momenty, kvôli ktorým mám túto sériu rád sa opäť objavili, zlosyn bol viac ako aktuálny a Tom Cruise je stále obrovský frajer. 80% SkyShowtime

Halo - Svatyně (2024) (epizoda)

Úvod druhej série bol síce trochu rozvážny, ale určite nie nudný. Štartovacie pozície sú jasne definované a neostáva nič iné len dúfať, že tempo sa bude zvyšovať. 80% SkyShowtime

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Nemalo to taký ťah na bránu aký by divák čakal. Vyslovená osudovosť a atmosféra Stredozeme bola citeľná iba v dvoch epizódach. Napriek tomu ide o kvalitné fantasy, ktoré asi nepoteší LOTR radikálov, avšak ja som si ho vcelku užil. Teším sa na pokračovanie. Amazon

Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

Čakal som asi niečo viac, ale na druhú stranu, pekne to do seba všetko zapadlo a prepojilo sa to s "hlavnou látkou" čo ocenia najmä diváci, čo v tom nie sú až tak doma. 80% Amazon

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

Keby boli všetky spomalovačky pustené v reálnom čase, mala by táto zlátanina maximálne hodinu. Fakt to bolo strašné. Silene filozoficky ukecané až to bolo miestami trápne. Akcia bola neprehľadná a iba na efekt. Za toto vyhodiť také prachy? 30% Netflix

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda)

Po minulej epizóde je to žiaľ trochu ústup z pozícií, ale aj napriek tomu, je formovanie Stredozeme vcelku zaujímavé. Miestami som mal pocit, že sa pozerám na záverečnú epizódu, takže som zvedavý, čo prinesie finále. 70% Amazon

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Konečne som mal pocit, že sa v Stredozemi deje niečo zásadné. Budované línie sa prepojili a v závere to príjemne prekvapilo. Dúfam, že seriál nevystrieľal všetku muníciu a že bude v podobnom duchu pokračovať až do finále. 90% Amazon

The Lie (2018)

Dusná a drsná rodinná dráma s prekvapivým vyvrcholením. Príbeh dokázal udržať moju pozornosť vďaka dobrej gradácii a kvalitným hereckým výkonom. Amazon 70%

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Veľmi kvalitné spracovanie. Nie je to tak uhladené ako predošlé spracovania a to tomu dáva moderný a realistický vizuál. Akcie by som možno ocenil o trochu viac a niekedy mi tam chýbala trochu väčšia osudovosť, keďže som miestami nemal pocit, že sa rieši osud "veľkého" Francúzska. Herecké obsadenie a výprava boli ale luxusné. Teším sa na pokračovanie. 80% HBO Max