Bílý oleandr (2002)

Inteligentný, psychologický film s hromádkou skvelých postrehov. Michelle Pfeiffer je v roli egoistickej umelkyni mrazivo chladná. Oddychové pasáže doprevádzané hrou na klavíry pôsobia veľmi príjemne.

Obchodník se smrtí (2005)

Silná, šokujúca snímka s dobre vykresleným vnútorným konfliktom svedomia. Skvelá hudba. Humor je v niektorých momentoch nechutne čierny, až nevhodný. Jared Leto ako junkie a rovnako Nicolas Cage ako obchodník-vyčuranec sú presvedčiví. Nehovoriac o libérijskom vodcovi, ten bol snáď skutočný... Výborný komentár: dwi

Všeobecná deklarace lidských práv (1988)

Dobrý materiál na edukatívne účely, spracovaný zrozumiteľným a hravým spôsobom, aby bol široko prístupný aj pre laického diváka. Niektoré články sú stvárnené nápadito, iné sú vizuálne menej pútavé. Znie to krásne a dôstojne, OSN spravili peknú osvetu, no popri robení kreslených filmov by bolo dobré starať sa aj o to, aby zmieňované práva boli aj naozaj dodržiavané. Viď Čína, Severná Kórea, Kuba, Barma... Paradoxom číslo jedna ostáva, že práve komunistická Čína, ktorá si neváži hodnotu ľudského života je členom Bezpečnostnej rady s právom veta, ktorým môže zablokovať akékoľvek rozhodnutie OSN.

Venuše (2006)

Príjemný soundtrack. Peter O’Toole úžasný, no neprišlo mi zaujímavé pozerať sa na vysušených starcov, ako nadávajú a jeden z nich je k tomu ešte chlýpny. Lolitovská tematika nie je ničím novým. Ak by som bol sedemdesiatnik, hodnotenie by som možno zvýšil.

Vražedná pole (1984)

Mrazivo reálne svedectvo o zvrhlom agrárnom režime Červeného Khméra v Kambodži. Som veľmi rád, že sa niekto podujal spracovať túto tému. Žiaľ rovnako ako pri filme Mission ma neoslovila zdĺhavá a málo pútavá réžia Rolanda Joffé. Škoda, že takáto zriedkavá a zaujímavá téma sa dočkala slabšieho spracovania. Synťáková hudba Mikea Oldfielda sa k snímke nehodí, je umelá (až na príjemnú záverečnú skladbu pri titulkách). Napriek tomu sa jedná o silnú snímku a o to silnejšiu, že herec Haing S. Ngor toto komunistické peklo skutočne prežil. Zábery krajiny sú nádherné. Výborný postreh od Houdiniho:“V tomto filmu je mimo jiné, velice pěkně vidět snaha levicového novináře omlouvat genocidní masakry americkým bombardováním.“

Sirény (1994)

Príjemný film s nádhernou austrálskou prírodou a zvieratkami :) Skvelo zahratý, Grantovi svedčia role anglických suchárov. Poetický, odľahčujúci a jemne erotický zážitok.

Old Boy (2003) odpad!

Abstraktná haluz s prehnanými a neprirodzenými hereckými výkonmi. Vizuálne úchvatné? To si robíte srandu? Iba hromada samoúčelného násilia, ktorá sa pokúša byť štýlová. Film nie je ničím výnimočný, skôr ho považujem za zbytočný a nezrozumiteľný.

Gunslinger Girl - Season 1 (2003) (série)

Príjemne sa to pozerá, taká netradičná oddychovka. Psychika postáv je prepracovaná, animácia je už trochu slabšia. Trochu bizárne mi prišlo, že všetci Európania hovoria japonsky, no najväčšou zvláštnosťou bol pre mňa námet: Malé dievčatká s hutnými zbraňami poslušne plnia príkazy inštruktorov vládnej organizácie a chladne vraždia. Také niečo môže napadnúť iba úchylných Japoncov.

Krvavý diamant (2006)

Škoda, mohol to byť výborný film. Krásne zábery krajiny, dobrá hudba, zaujímavý námet. Caprio sa výborne hodil do role hajzlíka, posadnutého diamantom. Asi od polovice som zostal v silnom očakávaní, ako sa veci ďalej vyvinú. Žiaľ, ku koncu sa všetko pokazilo.

Transformers (2007)

Pekne spracované, snaží sa to byť aj humorné. Plecháči so smyslom pre spravodlivosť mi prirástli k srdcu, no film je hrozne predvídateľný a pateticky primitívny. Šitý podľa šablóny hollywoodskeho megatrháku. Čiže iba ďalšia veľkolepá hovadina.