Hra o trůny (2011) (seriál)

Bulvárne na môj vkus. Vadí mi, že vsádzajú na brutalitu a sex ako na prvky, ktorými chcú pritiahnuť pozornosť - samoúčelný šok. Obsah samotný sú len desiatky postáv a intrigy. Ale je to chytľavé a napínavé, pozrieš jednu časť a chceš ďalej a ďalej, každý deň..Napätie ťa pritom drží až do konca. Nevýhodou je, že to treba sledovať v kuse, inak človek stratí prehľad, kto je kto a čo komu kedy čo spravil a prečo sa ten chce teraz pomstiť. Celkovo príliš kruté aby som to znova pozeral - a spracovaním taká divná mediocre telenovela.

Kung Fu (1972) (seriál)

Bohaté obsahom, béčkové spracovaním. Vysokorozpočtové seriály typu Game of Thrones sú oproti tomuto prázdnota. Človek, ktorý nemá dom, peniaze, putuje, zažíva utrpenie a urážky, je ajtak nezničiteľný. Keď žije podľa hodnôt, dostane všetko, čo má mať k životu. Po odchode z oblasti, kde sa nakrátko zdržal, svojimi činmi zanechá v ľuďoch odkaz, ako sa zušľachťovať a byť lepším človekom. Výhodou seriálu je, že ho netreba sledovať v kuse ako Game of Thrones, človek nestratí prehľad po dlhšej prestávke, jednotlivé diely len minimálne na seba nadväzujú.

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Daario Naharis je akoby sa nič nestalo nahradený iným hercom. Veľké sklamanie, aj Deneris sa tvári, akože sa nič nestalo...lol, toto mi nepredáte.

Jackie (2016)

Film nie je hodný hĺbky témy, ktorú sa rozhodol spracovať. Natalie Portman je v roli sklamaním, zobrazila Jacqueline skôr ako sedláčku v Bielom Dome. Omnoho viac vyniká sila osobnosti novinára, alebo samotného JFK, ktorému dali pramálo priestoru a pritom vybrali výborne pasujúceho herca. Od začiatku keď zazneli nepríjemné tóny som cítil, že mi film nesadol. Silných bolo len posledných 10min. 2,5*

Králova řeč (2010)

Pekný film. Vedel som sa vžiť do kráľa, kedže podobne nerád robím prejavy na verejnosti. Bolo to však až moc zamerané na kráľa a problém zveličený. Geoffrey Rush mi nie je sympatický. Všetko pekne dobové, krásne kráľove deti, ale nemusím vlastniť. 3,5*.

Strýček Búnmí (2010)

Skvelé vybočenie zo šablóny a tempa hollywoodskej produkcie. Film nemá žiaden dynamický strih. Proste relax na Thajskom zapadákove. Zaujalo ma, ako s lahkosťou si žijú. Z druhej polovice sa ale vykľuje nezmyselná haluz, takže celkovo odpad. Jednu hviezdičku dávam za odvahu prísť s touto absurdnosťou ako hotovým dielom.

Vlajky našich otců (2006)

Veľmi zaujímavý pohľad, ktorý sa dá len z 50-ročným odstupom predostrieť. Veľmi pekne a štýlovo-dobovo spracované. Na rozdiel od druhého dielu to nie je také zúfalé. 4*

Agenda: Grinding America Down (2010)

Zaujímavý pohľad, troška náročnejšie na strávanie, ale dozvedel som sa fakty, ktoré som nevedel. 4*

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Smutné a bolestivé - ukazuje nezmyselnosť vojny. Aj tvrdohlavosť a slepú vieru v japonskej kultúre. Ale ma to scénami nezaujalo, aj postavy pešiakov sú si strašne podobné a neviem, kto je kto. Celkovo dobré 3,5* ale nepotrebujem vlastniť.

Kimi no na wa. (2016)

Na Makoto Šinkaia slabé a málo poetické. Bez hlbšej myšlienky, iba plné emócií. Makoto už ide na zotrvačnosť? 2,5*