Star Trek X: Nemesis (2002)

Lepšie než predošlý film Star Trek IX Insurrection, ale ajtak dávam 3* z milosti. Čakal som, že grandíózne vyhodia do luftu celú slávnu posádku, alebo aspoň Riker zomre a nedočká sa medových týždňov. Je to posledný film z Next Generation, človek by chcel lepšie finále. Tom Hardy bol dobrý výber záporňáka, začiatok jeho kariéry.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Nie som si istý, či sa chcem vrátiť do tohto Star Trek sveta, kde všetko pôsobí umelo - Teploši pobehujúci v pyžamkách (Star fleet uniformách) na palube štúdiovej lode, blikajúce bakelitové fejzre, lacné masky a obrovská rozmanitosť rás a ich špecifík. Nemám najlepšie spomienky na obdobie keď som to pozeral - bolo to z nudy, lebo nič lepšie na SAT1 v prázdninách v rokoch 1994-97 nedávali. Star Trek je však zaujímavý tým, že snáď ako jediný sci-fi fenomén ukazuje pozitívnu budúcnosť. Dalo mi to ako teenagerovi dobré morálne základy, ktoré som si prirodzene nevedomky osvojil. Tie pravidlá federácie a celková komplexnosť sa veľmi snažia byť reálnym svetom, ktorý mi úplne nesedí (Star Fleet Date, všetky udalosti zdokumentované v Trekkie databáze, čo sa kedy stalo a všetky definované technologické výrazy). Teraz po 20 rokoch sú iné dôležitejšie veci, na ktoré sa môžem miesto toho sústrediť (Dafa).

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Pompézna brečka, štúdiovo umelé, zbrane sú lacné makyty, pôsobí to ako jedna zo 400 seriálových epizód. Námetom zaujímavé aj ako majú vplyv omladzujúce účinky na posádku :).

Star Trek: Do neznáma (2016)

Moc mi to neuveriteľnosťou pripomína Star Wars a James T. Kirk je ako Indiana Jones. Nezaujalo ma to ani postavami na rozdiel od predošlého Star Strek Into Darkness. Veľmi slabé. Beastie Boys sabotage - good choice :)

Vzpomínky jako kapky deště (1991)

Začína to nemastne-neslane, dlhý rozbeh. Ale potom to začne byt zmysluplné a zaujímavé najmä pre dospievajúce deti s tou senzáciou v škole, keď sa dozvedia o perióde :) . Krásny soundtrack - prekvapil výber maďarskej hudby - exotické pre Japoncov, ale veľmi sadla do farmárskeho prostredia. Celkovo je to ale veeeeľmi dlhá nuda. 2,5*.

Muž na laně (2015)

Veľmi silno cítiť Zemeckisov rukopis, so všetkým, čo k tomu patrí - dobový soundtrack, Silvestriho hudba, rozprávačský štýl....Je to ale jednoduché a lineárne. Všetko ide podľa plánu a chýba "ze sedačky zvedající moment". ako píše Novoten. Film ale zaujímavo vykesľuje, že artista sa zaujíma len o to, aby si naplnil svoj sen - uspokojil ego - všetko je tomu podriadené.

Si jou ťi č' sun wu kchung san ta paj ku ťing (2016)

Aaron Kwok bol strašne sympatický ako neurotický Opičí kráľ. Pekné myšlienky hovorí mních - "načo sa trápiť, keď radosť aj smútok sú predurčené?" Koniec ma prijmul ku zamysleniu, keď mních má súcit aj nad démonom a vymení svoj život, aby hlava zla dostala ešte jednu šancu a jej duša nebola navždy zničená. Celkovo ale dosť chaotické a trikmy nezaujímavé.

Lásky čas (2013)

Najprv som bol okúzlený prirodzenosťou hercov, po prvej hodine to spadá ale do priemeru a začína to byť aj trocha nejasné s cestovaním v čase a udalostmi s tým spojenými. Film ale krásne ukazuje, ako si otec a syn vychutnávajú a vážia spoločné chvíle a život, že by to žili stále znova a znova.

8 žen (2002)

Takto sa robí originálny scenár. Strašne fajn padnú hudobné vložky, odľahčujú vážnosť toho celého a toto je na tom pekné, že celý čas je film s nadhľadom braný.

Gravitace (2013)

Scenárom je to v podstate odpad. Je to ale svižne natočené, málo krát sa mi stalo,, že film pozriem na jeden šup, nie je tam chvíľa nudy, veľmi jednoduchý film, dobre sa to pozerá ako krátky pobyt vo vesmíre, 91 minút len tak preletí. Má to miestami poetiku The Dig, ale inak je to klasický, veľkolepý hollywoodsky brak. Dobrá hudba.