Kosti a skalp (2015)

Postavy sú fajn, aj autentickosť. Drží Ťa v napätí, čo sa stane, ale je to len na jedno pozretie a banálne jednoduché príbehom. Rád by som sa viac dozvedel o motívoch toho kmeňa a ich "kultúre", takto kovboji celý čas putujú a potom sa to rýchlo skončí. Tie horrorové prvky sú dosť nepríjemné, eeery zvuky vydávajú indiáni, ako vorvani. 3,5*

Bella a Sebastián (2013)

Veľmi dobrý výber hercov, krásna príroda, rozprávka, ktorú rád pustím môjmu dieťaťu. Jediný neprirodzený moment vo filme, keď sa beast okúpe a vyjde vybielený, lol. Vtedy som pochopil, že pozerám rozprávku.

Loves Her Gun (2013)

Príjemný indie film. Prirodzení herci, indie hudba, má to esenciu. 1* dolu za predvídateľnosť drámy - keď prvý raz vojde Clark oknom domov je jasné, že táto scéna sa ešte zopakuje.

Občanský průkaz (2010)

4* za to, že film je verným manifestom doby, keď bolo bežné klamať a ľudia na seba donášali. Chýba mi tam ale viac charizmy a chémie, preto mi to tak nesadlo ako Rebelovia. Inak úžasne všetko zrekonštruovali.

Kniha života (2014)

Scenárom to je lineárna vyhoretosť, artom ako Grim Fandango, má to pekné hodnoty o odvahe a čistom srdci, ale fakt nuda. 2,5*.

Jedinečný medojed (2014) (TV film)

Širokoúhla kamera je stále medojedovi v pätách až na srsť. Je to ale iný film, čo som videl u Tonkoncov, a mám dojem, že mal rovnaký názov - tam medojeda skúšali rôznymi nástrahmi na farme, či sa mu podarí utiecť a vždy sa podarilo. Tento film je o malej medojedke, ktorá stratila mamu a tak ju ochranári zaúčajú, aby prežila v Kalahari.

Pixely (2015)

Škoda nevyužitého potenciálu, všetky licencie sú tam, ale akoby tie kultové hry nemali tú správnu silu, aj hlášky sú dobré, ale je to dohromady proste predvídateľné, slabé klišé. Ani aj keď to beriem ako zámerne spravené béčko, to moc nezaujme. Slabé 3*.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Najpútavejší zo všetkých Next Generation filmov, ale ajtak iba na 3*. Skvelé hlášky "those bionic zombies" :D. Pekne ukázali kontrast medzi mierne utopickou Star Trek realitou 24. storočia a 21. storočia, keď Zefram povedal, že zostrojil warp drive, aby mal prachy a išiel na ostrov sa obklopiť nahými ženami. A myslel som, že syndróm blikajúcich „sci-fi“ diód definitívne vymrel v 80.rokov - Data s odhaleným skeletom ho však preniesol až do roku 1996, lol. Nepotrebujem vlastniť. Film som videl 3x.

Druhý báječný hotel Marigold (2015) odpad!

Pozrel som si to kvôli Bill Nighymu, ten je však popletený a nevýrazný celý čas. Rovnako tak sú pobláznení a senilní ostatní seniorní obyvatelia hotelu. Dev Patel je strašne nesympatický. Nič mi táto spoločnosť dôchodcov nehovorila, vypol som po hodine, ani raz som sa nezasmial. Možno bola chyba, že som začal pozerať druhý diel bez toho, aby som vedel, že existuje predošlý film :)