Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jedna hviezdička za humor a druhá za spracovanie - už to nie je také naivné. Scenárom mi to príde ako recyklácia predošlých dielov - útok na Death Star ako v epizóde IV a znova sa opakuje prechod učeníka na stranu temna. Možno len tento diel bol taký opatrný, aby fanúšikovia mali pocit, že sú v Star Wars univerze a všetko je tak ako má byť. Pre mňa však definitívna bodka za Star Wars univerzom - o ďalšie filmy a hry nemám záujem z tohto sveta.

V hlavě (2015)

Na Pixar slabé, skôr priemerná Disneyovka. Zaujímavé ale pohľadom do vnútra, dieťa môže lepšie pochopiť a rozoznávať emócie v sebe. Má to aj humorné momenty, dostene Ťa, ale stopáž je povinne natiahnutá, stačila by 1h.

Fotograf (2015)

Sila, až na to, že to tu už raz bolo v podobe Času sluhů, len si to režisérka uspôsobila na Saudka.

Blueberry (2004)

Plné klišé, béčkovosti, chaosu a rádoby-artu. Jediné, čo zaujme, je atmosféra divokého západu, inak odpad.

Mládí (2015)

Divné. Chce to byť artové, ale je to prázdne. Nevyužitý potenciál a nezodpovedané príbehy niektorých zaujímavých postáv - Maradonna, masérka, žena dirigenta. A naopak veľa priestoru je venoveného típkom okolo režiséra a mladému hercovi, ktorí sú o ničom.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Trochu za hranicami humoru pre mňa. Vypol som v polovici. Prvá časť s Permanent Insurance vyslovene trápna. O katolíkoch skvelé :)

Americký sniper (2014)

Slabé. Film sa celý čas drží klasickej šablony amerického filmu. Eastwood celkom preskočil udalosti okolo Kyleovej smrti. Takisto nezobrazil, že po návrate bol "physical and mental wreck".

Ledové království (2013)

Vhodné pre deti hodnotovo ale osobne som sa moc nechytal. Snehuliak bol občas úleťák :)