Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Prvá polhodina s Jabbom je na odpad, tie umelohmotné rasy mohli byť zaujímavé tak pred 30 rokmi, v 2016 to celé vyzerá príšerne lacno. Koniec nie je o nič lepší, plyšové medvedíky útočia..veľmi klišovité, ako nahráva film hrdinom. Len s veľkorysosti nedávam "odpad". Po pozretí 6 epizód po sebe, som rád, že opúšťam naivné a umelé "univerzum" Star Wars. Ako mohol na tomto niekto zarobiť?

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Slabé 3*, ale určite lepšie ako epizóda IV, tá bola prázdna. Moc naivne pôsobí ako sa nevedia Stormtroopery trafiť a princezná ich sundá ľahko. p.s. Obi Wan ma nezaujal v žiadnom stvarnení ani v žiadnom diely.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Veľký kandidát na odpad, keď tomu dám 2* tak to je veľkorysé gesto. Nové epizódy I-III sa dali pozerať, ale tu sú béčkové herecké výkony Harrissona Forda a Marka Hamilla, trápne prestrelky a timing. Príšerná a hlučná hudba, umelé a nekreatívne masky rôznych rás. Absencia Yody spôsobuje aj absenciu spirituality, žiadne zaujímavé duchovné rozhovory, jedine keď Darth Vader povedal generálovi: "I find your lack of faith disturbing". Mám už len malú chuť pozerať ďalšie epizódy.

Černobílý svět (2011)

Úžasne zrekonštruovaná dobová atmosféra, výborné herecké výkony, len témou ma to extra neuzajalo, skôr dráma pre ženy. Tiež je to podané tak na tácke, až príliš jednoducho, aby bolo odlíšené, kto je dobrý a kto zlý. Ale inak pekný film. Zaujímalo by ma akú rolu zohrávali SAE a India v produkcii tohto filmu. p.s. Lenke sa páčil, kúp jej.

Grandhotel Budapešť (2014)

Andersonov štýl mi nesedí, rovnako ako nezaujal Darjeeling Ltd. 1* za cimbalovú hudbu, inak to je na odpad. Komédia, pri ktorej som sa nesmial.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Pre deti. Ale koniec bol originálny, takisto aj ako sa dokáže postava meniť, nevykreslili ju ako čisté zlo ale bytosť, ktorá má dobré stránky. nádhera.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Scenárom ma šokovalo, čo sa stalo z Anakina a ako krásne všetko do seba zapadá vysvetľuje epizódy IV, V, VI. Estetikou sveta Star Wars sa stále nechytám, celkovo slabé 3*.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Málo pútavé, spôsobené pomalým tempom a tým, že verše si asi plne vychutná divák native Američan/Brit. 3,4*

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Prvú hodinu to bol riadny odpad, nechápem, ako môžu nad týmto davy fanúšikov šaliet....takisto romanca medzi Anakinom a senátorkou je z tých lacnejších. Zaujali ma slová Anakina: "we are not allowed to have attachments, possesion, we should have compassion" Posledných cca 45min. to zachránilo, dynamické. Slabé 3*

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Dobre sa to pozerá, svižné, stále sa tam niečo deje. Majster Yoda peknú vetu povedal: "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering". Estetikou ma ale svet Star Wars nikdy neoslovil, dizajnom a efektmi mi to príde umelé aj tie rôzne rasy sú tak narýchlo splácané.