This Ain't Game of Thrones XXX (2014)

Wildling dievča v scéne s Jon Snowom má nalakované nechty na červeno, lol. Brienne of Tarth je zobrazená ako retardovaná - dejovo ubohé a neprofesionálne. Akurát blow jobs sú poctivé :) - ako píše Kaposlav: "Nebyť v názve na čo je to paródia a tých kostýmov, tak by nikto ani nevedel."

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tak ako ma nezaujal svet Harryho Pottera, tak ani tento jeho "fantastický" prequel. Druhá časť je ešte prázdnejšia než Fantastické zvery a ich výskyt. Aspoň Johnny Depp zaujme hereckým výkonom, inak prázdna, obrovská nuda. Beriem si ale ponaučenie od Dumbledore: "“Regret is my constant companion. Do not let it be yours.” 1*

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Výprava, kulisy...dobový New York úžasne zrekunštruovaný, to muselo byť drahé. Zvery sú dizajnom neinšpiratívne, veľmi narýchlo splácané a nevkusné. Film je celkovo plytký, plný efektov a temný, pre deti pod 12r neodporúčam. Neoslovilo ma to podobne ako všetko z Harry Potter univerza.

Tohle je náš svět (2016)

Silný film, prvú hodinu mi vadilo, že oslavuje lavičiara Noama Chomsky, a že otec síce deti vzdeláva a dáva im fyzický tréning, učí ich porozumeniu a nikdy neklamať, v spoločnosti však nemajú problém klamať policajtovi alebo v supermarkete a kradnúť (free food). Neskôr to ale už nie je lavicová agitka - film ukáže obe strany mince bez toho, aby boli postavy čiernobielo vykreslené. Viggo vyzerá veľmi dobre na svoj vek, krásny chlap s krásnymi deťmi. 3,5* P.S. Je to dosť protikresťansky orientované.

Wyatt Earp (1994)

Veľmi slabé réžiou. Chýba tomu napätie a silné herecké výkony, len chabá reprodukcia o rok mladšieho filmu Tombstone. Akurát som sa dozvedel viac zo života (v tomto filme znázorneného ako neprestrelného) Wyatta Earpa, kedže Tombstone zachytáva len určitý úsek života. Zaujímavé ako veľmi sa podobal Dennis Quaid na skutočného Doca Holidaya, keď pozerám dobové fotky. Výprava veľkolepá, veľmi dôveryhodné, toto muselo byť drahé. 2*

Hanebný pancharti (2009)

Oceňujem, že film nevykresluje nacistov, ako debilkov (ako to Američania majú vo zvyku) ale smart & cunning. Vynikajúci Christoph Waltz. Jedinú hlúpu rolu vo filme dostal Brad Pitt, ktorý bol fakt únavný a neprirodzený a pokazil dojem z celku. Deleted scenes v zberateľskej edícii sú krátke a ničím prevratné, kľudne ich mohli nechať vo filme, minimálne dvojminutovú "Suspense in the Cinema". 2,5*

Vodní svět (1995)

Pozeral som Ulysses cut, 176 min. Má to skvelú letnú atmosféru. Ale ako píše Lima "První dvě třetiny jsou jednoduše skvělé a být takový i celý film, neváhám sáhnout po nejvyšším hodnocení. Jenže ten nepovedený závěr s "vysvobozovací" scénou z tankeru dobrý dojem z filmu naprosto kazí. Moc špatná je scéna, kdy se Costner probíjí tankerem a následně ho zapálí a to co následuje, včetně scény s bunjee-jumpingem..." je na odpad. Proste Hollywod 1990s. A takisto celý Smokers gang pôsobí groteskne, nemožne a neprirodzene. Škoda, lebo koniec je zaujímavý 2,5*

Co způsobil Winn-Dixie (2005)

Fakt pekná oddychovka, aj pre deti aj ja som sa úprimne zasmial. V nádhernom južanskom zapadákove.

Zelená kniha (2018)

Silné herecké výkony, Viggo aj černoch, perfektné aj vtipné. Sklamalo ma ale, že propaguje LGBT. pritom ten klavírista bol tak morálne vyspelý a distinguovaný. "Dignity always prevails, always." Antirasistická a antigay téma = stávka tvorcov na oscarovú istotu. 3,5*

Predátor: Evoluce (2018)

Žumpa a klišé. Keď použijú 47x za film slovo "F", neurobí to film atraktívnejším. Hlúpe a prekuknuteľné postavy. Uveriteľné ako Commando z 80. rokov. A koniec indikuje, že séria mieni pokračovať brakovým tempom. 1*