500 dní se Summer (2009)

Krásny, pohodový a svižný film o vzťahoch. Obvykle si rozdelím film na dve časti, tento sme s Lenkou dali na jeden dúšok.

Dumbo (2019)

Burton buď vyhorel, alebo sa úplne podriadil Disneymu. Hlučné, nudné, nepútavé, prázdne. Pre deti to môže byť, ani tam nie sú nejaké temnosti alebo jeho úchylnosti 2*

Základní instinkt (1992)

Skvelá mystery atmosféra, Sharon aj Jeanne sú úžasne atraktívne, klasika. Videl som 128 min Director's cut, dosť odvážne :)

Manželská historie (2019)

stresujúce, plné nepohody, vykreslujúce hyenizmus dotiahnutý do dokonalosti americkými právnikmi a na aké peklo človek dokáže premeniť manželstvo. Zároveň autentické a veľmi prirodzené, najmä vďaka výkonu Adama Drivera. 3,5*

Maléna (2000)

Pekné, smutné, humorné a asi aj autentické. Pozeral som 108min. uncut verziu. Možno trocha priveľa onánie a neúmerne zveličená túžba po ceckoch a chlpatom bobrovi. Krásna atmosféra talianskeho juhu.

Marwencol (2010)

Dojímavé, ten chlap má vlastný svet, ktorý mu odburáva stres a drží ho pri živote. Je sám sebou.

Volání o pomoc (2007)

Veľmi príjemný film, inteligentný, uveriteľný aj humorný i keď to je smutná dráma. Cheadle a Sandler skvelý. Takéto problémy majú bohatí. Som rád, že spracovali tému doapdu 9/11 na osudy ľudí. 4*

Vánoční koleda (2009)

Veľkorysé produkciou, Zemeckis vykúzlil krásny, autentický vianočný pocit, pre mňa je tento film symbol Vianoc. Pasáž s vianočnými duchmi bola trocha úletová a dala by sa zostrihať o 20 minút. Postavy majú stále mŕtve výrazy v tvári. Poučenie o tom, že život nie je na to, aby sme zo všetkého zarobili. 3,5*

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Ako 17-ročný som bol v kine uchvátený výtvormi experimentov klonovania, inak nenáročný film a jemne béčkový. Má to akciu aj humor, ale zmysel toho celého žiaden...Vtedy uchvátilo, teraz už prázdne. 2,5*

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Ako intro ku hre perfektné, ako samotný film príliš preštylizované, 3*. Odporúčam pred hrou Assassin's Creed 2. si pozrieť, rozvíja hru, dobre objasní pozadie.