Nespoutaný Django (2012)

Tarantina moc nemusím, ale tohle je vyjímka. Jeho jednoznačně nejlepší film. 95%.

Joe Kidd (1972)

Viděl jsem to dvakrát na ČT (podruhé to bylo někdy nedávno) a nepomatuju si z toho skoro nic (což se mi snad ještě nestalo). Dějově pustý film s minimem akce. Ale vždycky jsem to dokoukal, to vím, takže zas tak hrozný ten film není. 50%. EDIT: Na podruhý mi to sedlo víc, ale i tak je to dost promrhaná příležitost. 60%

Skřet v Las Vegas (1995)

PŘEDTÍM NEŽ TĚ ZBAŠTÍM, SI TĚ JEŠTĚ PÁRKRÁT PRAŠTÍM. Žádnej jinej díl jsem neviděl, ale toto je zábavné béčko s Davisovou skvělou kreací.

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Ten konec je tak debilní (tlusťochovi spadne kotva na auta. HAHAHAHA🙄) a zároveň epický (kolik muselo stát tuhle hovadinu natočit), že za to musím tu druhou hvězdičkyu dát. 30%

Železný stisk (1977)

Hodně velkej průměr, který zachraňuje jen Eastwood. Zcela nejhorší je ale vygrcaný CZ dabing od Warnerů, kterej má divnej zvuk, otřesnou dabérku Sondry Locky, magorský překlad a akutní nedostatek dabérů. Kraus, Pavlata a Chromík dabují skoro všechny vedlejší role. 55%.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Víceméně u všech filmů Monty Python bych napsal to samé. Místy vtipné, místy trapné. Tady mi hlavně vadili ty nekonečně dlouhé hudební pasáže. Ovšem, abych jen nekritizoval, ten film má spustu pozitiv, tím nejlepším je rozhodně Michael Palin geniálně nadabovaný Kaiserem. Ten hází takové ksichty a hlody, že to není možný. 55%.

National Lampoon a kino (1982) odpad!

S klidným svědomím mohu prohlásit, že toto je jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. První 2 povídky jsou absolutně nevtipné WTF slátaniny, které snad nemohou přijít humorné ani voličům SPD. Třetí příběh s Widmarkem a strýčkem Festerem je ze všech nejlepší, ovšem tím myslím, že je jen sračkou, ne katastrofální sračkou jako ty dva předešlé. Dokonce v něm byla i jedna vtipná scéna s právníkem. Díky té si film odnáší čestných 5% a já tento počin doporučuju všem jakou absolutní hovno, které by měl každej filmovej fanoušek vidět, aby si udělal představu o komediálním dnu.

Tygr a kočička (1967)

Další klenot, který odvysílala ČT. Jen škoda, že tak domrvili synchronizaci zvuku a obrazu, hlavně ta scéna u zubaře, kde asi sekundu zní zvuk dopravy, to člověk nechápe. Zdejšímu hodnocení se musím smát. V této kategorie jde o jeden z nejlepších filmů. A už jen kvůli Gassmanově taneční scéně nemůžu dát pod čtyři hvězdičky. 70%.

Prožít si své peklo (1977)

Tak dabovaná kopie, co koluje po internetu, dostala zvukem i obrazem pěkně přes prdel, místy není dabérům skoro rozumět a naopak někdy zase není nic vidět, jak jsou ty barvy vyblitý. I přes tento rušivý fakt jsem ten film dokoukal a musím říct, že jsem příjemně překvapen. Jedná se o slušné drama s dobrými hereckými výkony a kvalitním dabingem. Trávníčkova životní role. Škoda jen toho, že vraha zjistíte po první hodině. 75%. PS: Francouzi vymysleli nový způsob zadní projekce. Zatímco normálně herec sedí v modelu auta a za ním je promítána krajina, tak v tomto filmu řídí auto normálně člověk a do zrcátka je promítán obličej Girardotové.

Lovec medvědů (1982)

Otřesné herecké výkony a zmatený střih to hodně srážejí, ale jinak jde o relativně slušnou jednohubku, která je však dost žánrově neukotvená. Na dětský film je to dost drsné, na film pro dospělé místy příliš infantilní. Čistý průměr. 55%.