Flashdance (1983)

Krátce a výstižně: děj sračka, soundtrack dobrý. 50%.

Noční směna (1990)

Kingova asi desetistránková povídka byla víceméně absolutně neznámými tvůrci převedena na plátna poměrně obstojně. Povedl se hlavně výběr herců, o to dost víc naštve hudba, která je naprosto nevýrazná. 60%.

Sacco a Vanzetti (1971)

V podstatě se jedná o čistou socialistickou propagandu. Tvůrci nám pořád podsouvají, jak ten Sacco a Vanzetti museli tvrdě dřít za nuzný peníz, aby se vůbec uživili (což o to, takhle v té době žila asi spousta lidí, ale říkat mi to desetkrát fakt nemusí), jak jim všichni ubližují, apod. Když se asi v půlce začne ze soudruhama, tak už mi bylo vyloženě trapně. Ale jinak je to natočeno dobře, takže dávám neutrálních 60%.

Briliantová ruka (1968)

Neskutečně debilní křečovitá (anti)humorná píčovina se dvěma celkem vtipnými scénkami (simultánní překlad a sádra) a povedeným dabingem. 25%.

Skalpel, prosím (1985)

Povedený český film s trochu přestřelenou délkou a parádní atmosférou. 70%.

Hvězda padá vzhůru (1974)

Ukrutně nekompetentní hovadina. Některé písničky jsou celkem slušný a herecké obsazení nezklame, ale jinak je to fakt zlý a ke konci je to už fyzicky nesnesitelné. 20%.

Agáta (1979)

Promarněná příležitost. Výprava, kamera a kostými působí drahým dojmem, proto mě překvapuje, jak mrzký scénář tento film má. Za zmínku ještě stojí Kanyza, který na Hoffmanovi nebyl překvapivě zas tak hroznej. Slabé tři hvězdy 50%.