Společenství spravedlivých (1996)

Scény s lanama a letadlem jsou fakt hustý, avšak to, že Fahey v tom hraje 10 minut je neomluvitelné. Plus hrozný dabing. 55%.

Vabank (1981)

Překvapivě kvalitní krimi komedie z Polska. Víceméně neznámí herci hrají slušně, má to chytlavé hudbu (i když by to ústřední téma nemuselo hrát tak často) a překvapivě i pár mrtvolek. Navíc se mi to podařilo sehnat i s původním komoušským dabingem, který je též velmi dobrý. Určitě se podívám i na dvojku. 75%

Mladý Sherlock Holmes (1985)

To, jak tenhle film Rowlingová vykradla, musí být jasné každému, kdo Pyramidu hrůzy vyděl. Dětský záporák vypadá jako Drago (v jedné scéně má naprosto stejný účes), máme tu trojlístek kladných hrdinů (2 kluci, 1 holka), Watson vizáží připomínà Harryho P., máme tu zlého učitele, jednoho nesnesitelného morouse, trošku šáhlího dědka, hlavnímu hrdinovi zabijí jeho oblíbence, stylizace oblečení je taktéž podobná jako ve světě čar a kouzel, atd. Triky, zpracování a hudba obstojí i dnes. Nejlepší scénou je potom útok vraždících dezertů. Slušný je i dabing. 65%.

Černý korzár (1976)

Zábavný starý pirátský béčko. Bedi je sympaťák, ostatní herci nic nekazí, hudba je povedená, starý dabing je taky dobrý a nudu jsem nepociťoval. A žádnou nostalgii jsem při sledování nezažil, protože jsem tento film jsem poprvý viděl před měsícem, takže moje dětský vzpomínky ho fakt nevylepšili. Ale stále to má něco do sebe. Na konci sedmdesátých let tu musela být v ČSSR fakt pecka. 70%

Muž, který přestal kouřit (1972)

Prvních 80 minut to je místy celkem vtipná šiblá komedie, ovšem od epochální scény, kdy hlavní hrdina umlátí bandu detektivů štanglý salámu, začali tvůrci šlukovat hodně tvrdej materiál a vše vrcholí tím hippie porno koncem. To nevymyslíš. Aspoň ten dabing byl celkem dobrej. 50%.

Čtvrtá válka (1990)

Tvůrci udělali velkou chybu, že tenhle film situovali do jedné nejmenované krajiny. Kdyby se to totiž odehrávalo v nějakým fiktivím státě, bylo by zdejší hodnocení tak o 10% větší. Tvůrci si však zavařili sami. Bohužel, i bez tohoto aspektu je to dost o ničem. Herci nepředvádí zrovna oscarové výkony, Frankenheimer ani Conti se taky zrovna nepřetrhly a je to takový celý unylý. MERKUR KLUZIŠTĚ NAVŽDY! 40% PS: Závěr na zmrzlým jezeře vykradl Jackson do filmu Hobit: Bitva pěti armád.

Temný druh (1996)

Koukatelné akčně hororové béčko od PM Entertainment. Masky nejsou tak hrozný, jak jsem čekal. Horší je ale kamera, některé scény jsou vysloveně amatérsky natočený, což je v kontrastu s jinými, které vypadají na daný rozpočet hodně dobře. Potěší aspoň dobré automoto honičky (vede ta, při které se Scalia visí na dodávce) Dal bych dvě hvězdičky, ale zdejší hodnocení je až moc drsné, takže tu třetí dám. 50%

Hrůzy jedné noci (1988)

Dřív než začali PM dělat zábavná akční béčka, dělali nechtěně zábavná zetka. Od půlky filmu, kdy začíná kostýmní lov, je zábava zaručena. Nevím, jak v originále, ale CZ dabing je kongeniální. Hlavně dabér hlavního záporáka Zdeněk Dvořák hází slušný šlehy: HEZKÝ SVÁTKY, TY HAJZLE! ÚHÚ, TY CHCEŠ TOHO SMRADA? JE VÁŠ. ALE PRO JISTOTU HO JEŠTĚ DORAZÍM. HEZKÝ SVÁTKY, TY OPICE STARÁ! TO JO! SLYŠEL JSI O TOM INDIÁNSKÝM MEDICIMANOVI, KTEREJ SI NEMOH UPRDNOUT? Zábava zaručena. 30%

Nukleární zóna (1995)

Stupidní zetko, které není ani tak špatné, aby bylo zábavné. Je to taková průměrná blbost, kde mě nejvíc pobavila vskutku podivná smrt hlavního záporáka. 35%

Equalizer 2000 (1987)

Že to bude sračka, to jsem čekal, ale že ta bude nuda, to mě překvapilo. Akce je ohromné množství, její kvantita však brutálně vítězí nad kvalitou. Sexuální scéna stojí za hovno. Děj je tak komplexní, že není v lidských silách pochopit souvislosti. Robert Patrick se jen párkrát mihne v roli takovýho santusáka, co má ve slovníku jen slovo čubka. Potěší aspoň vtipnej amatérskej dabing. POŠLU TĚ DO NEBÍČKA! 35%.