Tancuj Matyldo (2023)

Velmi komorní film s hvězdným obsazením, který ukazuje lidem svět alzhemeirovy choroby nejen z pohledu nemocného, ale především blízké rodiny, která si sama musí najít styl, jak se s novou situací vypořádat. Za mě osobně jako člověka, který rozklad svého blízkého s alzhemeirovou chorobou zažil je tenhle film opravdu velmi povedený, komorní a přesto všechno natočený s citem k oběma stranám. Obsazení naprosto skvělé, tak nemám co vytknout. Po dlouhé době český film, který udržel mou pozornost po celou dobu a na který se ráda podívám znovu.  Moje hodnocení: 9/10

Supersex (2024) (seriál)

Nedávno jsem zkoukla  Její tělo z naší české produkce, což je film, který ve mě nezanechal absolutně žádné emoce, byť je životní příběh hlavní postavy tak nervydrásající, že by u toho měl člověk na konci brečet jak kráva. Nic, absolutně nic. Oproti tomu je příběh Rocca tak nadupaný akcí, tak skvěle vizuálně zpracovaný, zahraný a podpořený dokonalým soundtrackem, že ho hltáze jedna radost a nemůžete se odtrhnout. Italové zase jednou dokázali, že filmy i seriály jim jdou a není to jen o tom, že se jedná o téma, které prostě lidi táhne, ať se Vám to líbí nebo ne.    Nejde tady o to, že byl umělec, jde tady o to, že to byl primárně člověk a i lidi, kteří se živí pornem jsou stále lidi s emocemi, životními peripetiemi a city.  Moje hodnocení: 9/10

Problém tří těles (2024) (seriál)

Tak nějak mám dojem, že všechny ty negativní recenze a dojmy plynou z toho, že to dotyční absolutně nepochopili. Na začátku to vypadá jako skvělé thrillerové drama - sebevraždy, šílenství atd, pak se do toho zamotají další a další věci, v návaznosti na super moderní helmy, skrze které je možné hrát jakousi hru o záchranu světa, ale ani to Vám nezaručí, že přežijete. A jako bonus se dozvíte, že celou naši planetu už dávno ovládá mimozemská civilizace, kterou jsme si sem sami pozvali a jen čeká na to, až sem opravdu za 400 let dorazí a všechny krom vyvolených zlikvidují. Že je konec bez vysvětlení je asi všem přemýšlejícím jasné, jelikož se čeká na další rérii. Mě osobně bavilo dost a velmi přemýšlím o knize.  Moje hodnocení: 9/10

Duna: Část druhá (2024)

V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)   Moje dojmy:Nejlepší sci-fi 21.století? Těžko říct, jestli se dá Duna hodnotit až takhle. Příběhově? Rozhodně, ale ruku na srdce, byť je to jeden z mála knižních počinů, které jsem se snažila x krát přečíst a stejně jsem to vždy vzdala, vím od knižních fanoušků, jak moc je to pro konzumenty filmu pozměněno. I přesto je ale Duna film, který je potřeba vidět v kině a mnohdy (v mém případě) rozhodně ne jednou. Nejsem úplně konzument sci-fi v jakékoliv podobě, krom Vetřelce, ale Duna se stala díky tomuhle vizuálnímu snu mojí velkou závislostí. Trošku jsem bojovala s tím, že Timothého jsem viděla na plátně naposledy jako Wonku, ale člověk si hodně rychle odvykne. Myslím, že nám ještě ukáže, co v něm je, protože role Paula jako by mu byla ušitá. Já osobně jsem samozřejmě ale tým bad boy, takže za mě na plné čáře vede Austin jako Feud-Ratha. Hans Zimmer opět nezklamal a soundtrack mi jede v uších téměř neustále. Duna je bezpochyby film, který je pro náročného diváka, což dokazuje i to, že se na ní pracovala téměř 3 roky. Miluju. Nemám slov. Moje hodnocení: 10/10

Elvis (2022)

V první řadě rozhodně nesrovnávat s Bohemian rhapsody, byť se jedná o film ze stejných režisérských rukou. Pro mě osobně je Elvis postava, která mne nechává absolutně chladnou, nikdy jsem ho neprožívala a neprožívám, narozdíl od Freddieho nebo Eltona Johna, jejichž filmy mě dostávají do kolen a hrnou mi slzy do očí. Elvis je bezpochyby zajímavých filmem nejen díky životním peripetiím, kterými si prošel, ale i díky vizuálu, v jakém se pohybuje. Tom Hanks mi tu narozdíl od ostatních v roli záporáka absolutně nevadil. Austin v Elvisově roli je k sežrání a soundtrack, na kterém si hodil sám pár jeho písniček je skvost. Na Feuda Rathu z Duny to ale prostě nemá, byť tu hezky ukázal, že umí nejen skvěle zpívat, ale i skvěle tančit.  Austin, vizuál a soundtrack mě dostaly do kolen. Elvisův život je mi ale i po zkouknutí tohoto filmu tak nějak šumák.  Moje hodnocení: 8/10

Griselda (2024) (seriál)

Griselda Blanco, jediná žena, které se bál sám Pablo Escobar, jehož citát celý tento seriál otevírá.  Kdo viděl Narcos a bude čekat stejnou akci, bude nejspíš zklamán. Griselda je v tomto podání spíš osobnostní drama o vývoji ženy, které se bál kde kdo a která si zcela podmanila drogový svět. Sofia Vergana ji ale zahrála naprosto dokonale a pro skvělý zážitek doporučuju originál znění s titulky a rozhodně ne dabing. Pro ty kdo o této ikonické ženě nemají ani potuchy doporučuju trochu zapátrat, nebo si poslechnout opravdové zločiny, kde ji holky zpracovaly dosti dopodrobna. Za zhlédnutí ale rozhodně stojí. Moje hodnocení: 8/10

Barbie (2023)

Barbie je něco, co mě v tom davovém šílenství, když vyšla absolutně minulo. Mám to tak se vším - čím víc je to vidět, tím míň mě to láká a musím si k tomu postupně najít cestu sama. A to se stalo. Nečekala jsem nic, i když jsem četla samé kladné a nadšené ohlasy z mého okolí. První půlhodinu jsem se zasmála nad vizuálem celého filmu a nečekala vlastně nic víc. A opak je pravdou. Barbie je film, který naše společnost potřebovala. Film, který nastavuje zrcadlo celkovému fungování a přesto film plný přátelství, naděje a lásky a především naděje v to, že sny se skutečně mohou změnit ve skutečnost.  Je to sice jeden z mála filmů, u kterého jsem díkybohu nebrečela, ale rozhodně má i těžší momenty k zamyšlení. Celou dobu jsem si ale říkala, jak moc se museli herci při natáčení nachechtat, protože některé scény jsou fakt bizár level 100.  Nicméně přesah a poselství tohoto filmu rozhodně nejsou určeny jen těm, kteří mají rádi Barbie. A Margot Robbie je prostě nádherná a tahle role ji neskutečně sedla.  Moje hodnocení: 9/10

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

seriál, který jsem měla v hledáčku od doby, co vyšel. Young royal je drama, které v sobě snoubí problémy mladých lidí na soukromé prestižní škole, kteří jsou sice elitou národa, ale přesto řeší otázky svojí existence s dramatem dospělých, kteří jsou zcela závislí na tom, jak se tato generace bude chovat. Švédsko tyhle seriály umí, je to plné dramatu,smutku, tíživosti a naděje a doplněné o skvělý soundtrack a krásné záběry. Příběh mladého prince, který princem být nechce a chce žít jako obyčejný člověk s obyčejnými problémy protkaný tíživostí dospívání a zrady z řad těch nejlepších přátel. Herecké výkony a celková atmosféra i přes pomalejší tempo, které ale postupně graduje absolutně top. Pro mě rozhodně jedno z největších překvapení za poslední dobu.  Moje hodnocení: 9/10

Drž se blízko (2021) (seriál)

Coben je klasik thrilleru, stejně jako Nesbo někoho baví a jiné ne. Že se Netflix pustil do minisérií podle jeho knih je pro mě milé překvapení, i když jsem byla z počátku skeptická. Ale povedlo se. Jasně, má to odchylky, místy se to vleče a je to možná zbytečně natahované, ale do pozadí k práci, úklidu, nebo jen válení se v posteli s hrnkem horkého čaje se to dá. Zkouknuto na jeden zátah po chirurgickém zákroku v puse, kdy mě to hezky odvedlo od myšlenek na bolest. Pro fanoušky ne úplně akčních a brutálních thrillerů ideál. Twist na konci je zpracovaný skvěle.  Moje hodnocení: 7/10

Kluk spolkne vesmír (2024) (seriál)

Říkala jsem si, že po Pádu domu Usherů Netflix teď v nejbližší době nic tak dobrýho nevydá. A hele! Kluk spolkne vesmír to válcuje na celé čáře. Příběh rozpadlé rodiny, drogové gangy, chudoba a v tom všem jakýsi dětský nadhled hlavní postavy, která s každým dílem dospívá. Knihu jsem nečetla a ohlasy na ní nebyly nic moc, ale tohle je jízda. Pomalu jsem ani nechtěla, aby to skončilo jen minisérií, protože je to vážně škoda.  Herecké obsazení a výkony skvělé, atmosféra 80´a 90´na předměstí Austrálie výborná. Místy je to dost krvák, ale skvěle to tam sedne.  A ne, nečekejte oddechovku, ale drama, u kterého se rozpadnete a zase seskládáte dohrmady. Lehce to na mě působí jako Stranger Things, a rozhodně to sedne všem, co milujou dětské hlavní hrdiny.  Moje hodnocení: 10/10  - máme leden a tohle letos asi převálcuje za mě už jen málo co :)