Murder on Flight 502 (1975) (TV film)

Na to, že je to TV film z roku 1975, nie je to až také zlé. Videl som už aj oveľa slabšie filmy. Taký priemerný priemer.

Wanted (2008) odpad!

Jeden z najtrápnejších filmov tohto roku.

Turn It Up (2000)

Film je niečo medzi 8 Mile a Get Rich or Die Tryin'. Ale aj tak je to dosť slabé. Ja Rule je kráľ traperov a nie raperov. Plus tá otrasná hudba celý film.

Kill Bill 2 (2004)

Slabšie ako jednotka. Viac rozhovorov a menej akcie. Soundtrack tiež o niečo slabší. Za pozretie to ale rozhodne stojí.

Reservation Road (2007)

Veľmi silný príbeh, ktorý je veľmi slabo natočený. Otec, ktorý sa spolu s rodinou snaží vyrovnať so smrťou milovaného syna a muž-vrah, ktorý stojí pred veľkou dilemou: priznať sa, alebo na všetko zabudnúť, aj keď je to nesmierne ťažké. Hereckým výkonom sa nedá čo vytknúť. Mark Ruffalo snáď o kúštiček prevyšuje Joaquina Phoenixa. Lenže kameňom úrazu je réžia. Terrymu Georgovi sa podarilo natočiť film, ktorý je vo viacerých fázach nudný a rozťahaný ( to si myslím aj o jeho Rwande). Snímok sa končí dosť predvídateľným záverom. Reservation Road mohla byť výborná dráma, no namiesto toho je to len ďalší priemerný film, na ktorý si o pár dní nebudem ani pamätať.

Jak zastavit pannu (1991) odpad!

Vo filme padla jedna dobrá hláška: "Spoveď je ako duchovný klistír".

Zkažená mládež (2007)

Komentár píšem až teraz po pár dňoch, pretože za celý ten čas neustále na tento film myslím. Klass na mňa pôsobí veľmi realisticky od žiakov, učiteľov až po celé školské prostredie. Možno to bude tým, že škola a celkový život v Estónsku je mne ako Slovákovi oveľa bližší ako život niekde v Amerike alebo na ich školách. Môj najsilnejší filmový zážitok za poslednú dosť dlhú dobu.

Lupiči paní domácí (2004)

Nebolo to zlé. Na dosť scénach sa dalo aj pekne zasmiať (napr. Simmonsove kraťasy, alebo keď starú dámu prišiel navštíviť šerif a Tom Hanks sa skryl) ale od Coenovcov a Hanksa som čakal niečo viac. Jeden z mála filmov, kde musím pochváliť slovenský dabing.

Vnitřní nepřítel (2005)

Jeden z tých lepších posledných Seagalových filmov. Aj napriek tomu je to ale hlúposť.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Film má veľmi veľmi zaujímavé herecké obsadenie, preto som sa na I'm Not There tešil. Ale musím sa priznať, že som čakal niečo iné. Podľa môjho názoru to mohol Todd Haynes natočiť aj trošku lepšie. Bolo tam dosť veľa okamihov, pri ktorých som sa nudil. Možno ma film neoslovil a nudil preto, lebo život, hudba a aj celkovo osoba Boba Dylana mi nie je veľmi blízka. Tri hviezdičky sú u mňa vážne len za to herecké obsadenie.