Jack staví dům (2018)

Jako vždycky : natahovaná video-sra..a od Larse Von Triera. Ještě kouknu na Idioty, abych mohl tohohle netalentovaného pseudo-filmaře konečně zatratit. Jeden z nejpřeceňovanějších "provokatérů" dostane vždycky slušný rozpočet, prvotřídní herce a svobodu, díky které se jeho "umělecké" práce podobají čemusi křečovitému, až trapnému. Tohle je takový nevtipný Kancl se spoustou mrtvol. Dvě hvězdy z pěti : jednu pro herce a druhou protože mám téma sériových vražd rád.

Zelená kniha (2018)

Viggo Mortensen jako Talián? Ani náhodou! říkal jsem si. Bojoval jsem s tím asi pět nebo deset minut než mi došlo, že jsem celou tu dobu Aragornovi záviděl (už od doby kdy mu Arwen z lásky „odevzdala“ svoji nesmrtelnost). Ten chlápek je neuvěřitelnej!!! Když hrál Rusa ve Východních příslibech - jenom jsem koukal, a hlavně poslouchal (to jeho "Rozumiš?" mi v hlavě rezonovalo ještě hodně dlouho). Mortensen byl jako nedožraný, hubatý Italo-Američan absolutně vynikající, když se rozehrál i M. Ali : bylo z toho dokonalé drama/komedie. On je to vlastně starý příběh, když se dva protiklady : voprsklý černoch a strohý, distingovaný běloch stanou velkými přáteli. Doba se ovšem "změnila" a tak je to tady obráceně. Režie je umírněná a zručná - nechává vyniknout herce a jejich um. Nemůžu jinak než plný počet hvězdiček.

matka! (2017)

kravina! Tvrzení, že film pochopí jen ten, kdo se dobře vyzná v Bibli je mylné. Ta údajně skrytá podobenství „odhalí“ i můj letargický domácí s intelektuální vnímavostí příborového nože. Režisér D. Aronofsky (Requiem za sen, Wrestler, Černá labuť) prostě opustil civilní svět a utopil svůj talent v moři své „kreativity.“ Dopadl stejně jako D. Lynch s Inland empire, N. W. Refn s Jen Bůh odpouští nebo jako T. Malick s…čímkoli, co přišlo po filmu Nový svět, a další a další. Stává se to. Navíc Aronofsky evidentně přesedlal z fatalismu (viz Fontána) na ortodoxní křesťanství (viz film Noe a teď tahle matka!) – což nebude pro filmovou tvorbu zřejmě tak dobré jako například katolictví (viz führer M. Gibson). K dobru Darrenu Aronofskymu budiž, že při natáčení tohohle filmu sbalil Jennifer Lawrence. To mu přeju, bejkovi jednomu křesťanskýmu. Třeba se jednou vrátí ze světa biblických féerií zpátky ke svému filmařskému kopytu jako D. Lynch s Městečkem Twin Peaks nebo M. N. Shyamalan s The Visit a Rozpolcený. Jo a k ději filmu : Jak říká Mel Gibson : „Za všechno můžou Židi!“

My Friend Dahmer (2017)

Dobře natočený i zahraný film podle skutečné události, ale... Snímek má tak tragické hodnocení proto, že lidé určitě čekají něco úplně jiného, a tak je to spíše pro fanoušky sériových vrahů a speciálně pro znalce případu Jeffreyho Dahmera. Film vznikal podle knihy jeho středoškolského spolužáka - tedy z dob, něž Jeffrey začal zabíjet. Za kvalitu snímku, herce a přesnost událostí čtyři hvězdy z pěti.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Jak "tohle" někdo může přirovnávat k filmům jako Warrior, Rocky nebo Pokojný bojovník? Kdyby mi bylo 13 nebo kdyby byl rok 1984, tak bych přimhouřil oko, ale vypustit v roce 2008 fúzi kalifornského videoklipu z MTV a Dawsonova světa? Díky flašce vína a Amber Heard (už chápu, proč se do ní starej Deppák zbláznil) jsem film dokoukal až k finální "rvačce" - dál už nemůžu - na kalifornskýho Dawsona jsem už asi moc starej.