Skleněný (2019)

Pokud přijmete pravidla hry Shyamalanova Universa a přepnete mozek z příliš kritického módu zaměřeného zejména na logičnost vnějšího světa budete spokojeni. Předzávěr vás sice na..re, ale závěr samotný je dobrý. A vůbec ta nostalgie, odkazující zejména na můj oblíbený film Vyvolený je fajn až dojemná. Část v léčebně a zejména hlavní psychoterapeutka poněkud nefungují (tam doporučuju mozek vypnout úplně). Pár nepoužitých scén z Vyvoleného jako bonus.

Potomek (2019)

Po filmové či žánrové stránce to úplný průšvih není, ale : diváka prostě štve, že se tu postavy chovají často až kreténsky a jejich kreténismus "posunuje" děj - a to už docela průšvih je.

Creed II (2018)

Adonis Creed mě prostě za srdce nechytl. Tady už mi byl o něco sympatičtější než v jedničce, ale zato film byl zas o kus horší než první díl. A to co platilo o předchozím díle – tady platí dvojnásob : svoje hrdiny (jasně, že tím myslím Rockyho) byste neměli vidět slabé, nemocné, staré, jak něco vzdávají, jak odcházejí nebo jak jen někomu předávají štafetu – (spoiler) ta scéna kdy si Rocky s Creedem jen ťukne pěstí, řekne „Teď je tvůj čas“, pak si sedne a posune si tralaláček na hlavě, byla pro mě skoro neúnosná.

Brother's Keeper (1992)

Do některých "světů" je lepší nezasahovat. Tenhle dokument o čtyřech bratrech, kteří v jednom takovém malém, uzavřeném světě žijí, je toho důkazem.

Climax (2018)

Takhle to dopadá, když nemáte peníze, scénář a sedmnáct let používáte jednu vizuální formu vyprávění (jednoho kameramana, jehož styl by se po přelomu tisíciletí mohl zdát zajímavý).

Nula od nuly pojde (2006)

Krimi-komedie, která je většinu času spíše trhlou, černou komedií o třech amatérských vyděračích, kterým se jejich "jednoduchý plán" na zbohatnutí HODNĚ vymkne z rukou. Film by si zasloužil více oné filmové profesionality a méně napodobování filmů podobného rázu. Zvážnění na konci spíše přidá než ubere a tak dávám jednu hvězdu navíc.

Jason Bourne (2016)

Bourneovo ultimátum skončilo vrcholně. Rozhodně se mělo zůstat u skvělé trilogie, ale pokud by se chtěl někdo podívat co Jason Bourne dělá po devíti letech...Proč ne. Rozhodně by mě víc těšilo, kdyby pochlastával někde na pláži a užíval si agentského, psaneckého a "životního" důchodu. Jenže Jason se po "malém vyprovokování" ZASE pídí po své minulosti. Damon je dobrej, akční scény taky, ale tentokrát už mu prostě tolik nedržíte palce - a to po jistých událostech a informacích i získá jakous takous motivaci se dál pídit a dělat všechny ty akční kreace a brikule. Tentokrát to ve mě už ten pocit nevyvolalo (ten, který je vyvoláván na konci každého z předchozích dílů - když zazní titulkový song od Mobyho). Dal bych tři. Ale za akční scény přidávám jednu hvězdičku navíc - ty jsou pořád super.

Zpívající detektiv (2003)

Tenhle spisovatel je až příliš v zajetí své zničující psýché. Neprospívá to jemu a ani filmu.

Nejlepší (2017)

Po nepříliš přesvědčivém začátku se z tohohle polského počinu stává moc dobrý až vynikající film.