Takoví normální zabijáci (1994)

tento film je pre nikoho odpad a pre niekoho genialny.ja patrym k tej druhej polovici.juliette lewis patri medzi moje oblubenkyne uz dlho.skoda ze v poslednom case toci sama nezaujimave filmy podobne ako jej filmovy kolega woody harrelson.v tomto filme su vsak obaja dokonaly.skvela rezia a aj scenar.a vedlajsie ulohy su tak isto dobre obsadene a skvele zahrate.

Paparazzi (2004)

Becko na jedno pozretie ktore nicim neurazi ak od toho vela necakate.

Test (2003)

Dost tazko sa mi hdnoti tento film. Zaciat filmu je vinikajuci a vlastne aj prva polovica je dobra ,ale akonahle sa zacne zapletka z Collinom Fareellom tak to zacne byt akose neprehladne a nedoverihodne. Al Pacino vo svojej ulhe dobry tak isto aj Collin ale bohuzial tot sa mi pacilo asi tak do polovice.

Insomnie (2002)

Vinikaju inteligenti thriller Z perfektnymi hercami, napinavou atmosferov a z dokladne prepracovanym scenarom. Al Pacino podava zasa jeden z perfektnych vykonov a je absolutne doveryhodny tak isto ako aj Robin Wiliams. Hilary Swank sa niez nedala zahambit a vyborne svojim kolegom sekundovala. Tento film je podla mna najlepsie dielo Christophera Nolana. A to som uz videl oboch Batmanov.

Carlitova cesta (1993)

Carito Brigante. Uz iba to meno znie mafiansky. Tento film je jednym z mojich najoblubenajsich. Hlavny hrdina mi bol tak velmi simpaticka a tak velmi som mu drzak palce ,ze ked ho na konci ten nesimpaticky Beny Blanco zastrelil skoro mi prislo do placu. Al Pacino v tomto filme znva zahviezdil a nechce sa mi verit ze tento vinikajuci herec ma iba jedneho oscara. Sean Penn ,ktoreho som spoznal az v zaverecnych titulkoch bol tak isto vinikajuci. Neda mi nespomenut pana rezisera Briana de Palmu. Dakujem vo pane za tento filmovi skvost.

Kmotr III (1990)

Toto pokracovanie som docenil az po druhom pozreti. Al Pacino zostarol a zostarla aj postava Michaela Corleona. Uz nie je tak tvdry ako bol v prvych dvoch castiacha dostava sa zo sikmej plochy mafiana na uroven solidneho bohateho biznismana, ktory nechce mat uz nic spolocne z nicim ilegalnym. Milulost sa vsak neda zmenit a stare hriechy kazdeho dostihnu. Na scenu mu vsak prichadza pomoct jeho synovec Anthony v podobe vyborneho Andyho Garciu. Pokial sa pribeh odohrava v Amerike sice ide o zlahka nadpriemerne pokracovanie. Ked sa vsak posunie smerom na Siciliu uz to znovu dostava podobyzen prvych dvoch dielov a dostava to ten spravny osvedceny smrnc. Posledna pol hodina v divadle je skvela a uplny zaver na uplny zaver Coppola tak tak trosku latentne moralizuje. Michael Corleone sice vsetkych porazil, ale prisiel o vsetko co mu bolo najdrahsie.

Kmotr (1972)

Francis Ford Coppola dokokonale preniesol na filmove platno moju najoblubenesiu knihu mojho najublubenesie autora. Postavi na platne sa stopercente stotoznili z mojimi predstavami pri citani knihy. Marlon Brando ako Krstny otec bol perektny, ale nezaostavali ani mlady Al Pacino, James Caan alebo aj vyborny John Cazale v podobe Freda.Tento ilm mal potencial stat sa klasikov a stopercente sa mu to podarilo. Videl som ho asi desat krat a pri jeho pozerani sa nikdy nenudim a iba obdivujem predciznu pracu rezisera a vsetkych zucastnenych na tomto dokonalom filmovom zazitku. The Godfather je a asi navzdy uz bude moj najoblubenesi film vobec.

Kmotr II (1974)

To ze je Coppola filmovy genius dokazal prave tymto pokracovanim kmotra, ale samozrejme velky podiel ma na tom aj vysperkovany scenar a dokonale nacasovanie prelinania pribehov mladeho Vita a jeho syna Michaela. Napriek dlhociznej stopazi film ani na chvilku nenudi, pretoze predcizne rozpravany pribeh divaka vtihne do deja a ani na zlomok sekudny ho z neho nepusti. Al Pacino je vo svojej ulohe tvrdeho maiana hodny oscara. Ten sa nakoniec usiel de Nirovi, ktory bol v ulohe mladeho Vita, z krasny sicilskym dialektom nezabudnutelny. Kmort 2 uz sica nie je tak kultovy ako jeho predchodca, ale vdaka svojmu deju, exceletnym hereckym vykonom a predciznemu filmarskemu umeniu majstra Coppolu, sa jednotke hravo vyrovnava a pre niekoho je este lepsim filmom ako prvy diel.

Neúplatní (1987)

Trosku inak podana gangsterka. Ja De Palmove(az na Carrie a Carlitou cestu) filmy moc nemusim a aj tento film na mna neposobi tak ako napriklad filmy Scorsesseho ,ktore mi proste sedia viac. Z hercou najlepsi de Niro len skoda ze nedostal viac priestoru.

Mafiáni (1990)

Pri sledovani filmu Casino a Goodfellas sa snazim ich ku sebe prirovnat a rozoznat, ktory z nich je lepsi. Vysledok je ten ze oba su dokonale a vyrovnane. Martin Scorsese je predcizny reziser a tieto mafianske a gansterske zanre mu idu zo vsetkych najlespie. De Niro bol v tomto filme zase skvely a Joe Pesci bol takisto velmi dobry. Z Rayom Liottom som mal vzdy problem a aby som pravdu povedal pri prvom zhliadnuti mi vadil aj v tomto filme. Ale pri tych dalsich pozeraniach ma presvedcil, a musim priznet ze, zahral svoju ulohu naozaj vyborne. Je mi luto, ze filmy z prostredia talianskej mafie sa uz moc netocia.