Hra na schovávanou (2005)

aj takto sa da dokazit celkom dobre a aj dost strasidelne vyzerajuci film.de niro akosi zatienen mladou dakotou by si niekedy tiez mohol precitat scenar do konca.naozaj neviem co nam chcel tvorca povedat pointou.dve hviezdy davam malej dakota a jednuu za prvu pol hodinu.skoda tak dobre to zacinaloa tak to dokurvili.

Poslední skaut (1991)

Akca jazda ktoru nadpriemer vytahuje scenar dnes uz z kutovymi hlaskami. Hlavny hrdinovia sa paradne dopnaju ci uz v akcnych alebo slovnych prestrelkach. Tento film som videl uz asi 50-krat a stal sa mojou kultovkkou. Zaverecna tanec na stadione je dokonaly a fraza do hlavy nebo do brycha ja cool. 100%

Muž v ohni (2004)

Mam rad filmy Tonyho Scotta.Mam rad jeho kameru A celkove podanie pribehu.Zaciatok je perfektny.Skvele charakterizovanie postav a zoznamovanie sa s hlavnymi hrdinmy a nadviazanie vztahu medzi Dakotou a Denzlom je pekne a dobre sa na to diva.Co ma vsak uz mrzelo je vybavanie uctou.Hlavny hrdina chodi ako keby bol nesmrtelny a vsetko vybavuje neuveritelne hladko.Ale zasa sa mi pacil zaver.Len skoda ze sa tvorcovia nedrzali predlohy mohlo to byt ovela lepsie.Ale aj tak je to nadpriemerny thriller.

Schindlerův seznam (1993)

Strhujuci film po vsetkych strankach. Vyborny napad Stevena Spielberga natocit tento film ciernobielo. Perfektne vybrany herci hrali na fakt uzasne. Z Ralphom Fiennesom som bidel dost filmov a myslim ze postava v tomto filme na ktoru sa tak velmi podobal, patri k jeho zivotnej ulohe. Tak isto sa mi velmi pacil aj Ben Kingsley. Liam Neeson za tymito dvoma trosku herecky zaostval ale aj pre neho bola postava Oscara Schindlera zivotnou ulohou. Tento film sa musi brat vazne. Ma vela silnych scen pri ktorych mi vlasi dupkom vstavali. Je neuveritelne, ze v dvadciatom storoci sa dostal k moci taky sialenec akym bol Adolf Hitler a ludia na jeho prikaz dokazali pachat tolko hroznych zlocinou. Odcenujem pristup Stevena Spielberga k tomuto filmu. Natocil ho nadmieru realisticky a to ze ho nenatocil farebne odcenujem zo vsetkeho najviac. Pretoze tej krvi by bolo na tokoze film privela. Ulne stacilo male dievcatko v cervenom kabatiku. Vyborne a zasluzenym oscarom za film a reziu odcenene filmove dielo, ktore ma vdaka svojmu pribehu, postavam a faktu ze je skutocne, nenechalo chladnym ani na jeden jediny malinky okamzik.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Podla mna je toto pokracovanie velmi podcenenym filmom. Je jasne, ze uz to nemozebyt tak kultove ako jednotka pretoze ta bola vzhladom na temu originalna a vzhladom na efekty v tej dobe nevidana. Dvojka je akcnejsia, napinavejsia a aj zabavnejsia. Nejde jej o to aby sa stala kultovou. Chce len pobavit divaka a to sa jej stopercentne dari. Pribeh sa viac drzi Critonovej predlohy, co stoji tiez za zmienku kedze sa jedna o volne pokracovanie. Mna Spielberg tymto vobec neurazil ako vacsinu divakou. Ponukol len trosku ine volne pokracovanie, ktore sa nenesie v lahkosti jednotky, ale vsadza na napatie a akciu. A to sa mu podarilo. Scena v kamione z Julianne Moore pod ktorou oraska sklo je nezabudnutelna.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Na zaciatok musim napisat ze ja moc vojnove filmy nemusim. Snazim sa im vyhybat a to som robil aj z tymto filmom. Teraz vsak nadavam sam sebe ze som tak dloho cakal. Uz od prvych minut ked sa zacina vylodenie v Normandii som sedel na fotelke ako pribyti a ani som sa nepohol. Cele hviezdne obsadenie hra tak perfektne ze som im vsetko uveril a bol som uneseny z hereckych vykonou ktorym vladol jednoznacne Tom Hanks. Toto dielo si svoje oscary naozaj zasluzilo a ja som pochopil ze od Stevena Spielberga nemozem ocakavat nikdy nic priemerne. Ten chlap proste vie co robi.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Slusna na nic sa nehrajuca komedia. Hugh Grant mi v tomto filme vobec nevadil a Drew Barrymore bola zlata. Vytvorili peknu filmovu dvojicu.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

parada.chcel by som chdit na rockford a uzivat si carovanie.tento film ma poslal do detskych cias:-)

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

herci sa zlepsili.a aj tvorcovia nam ukazali zasa nieco nove.velmy sa mi pacilo ministerstvo magie a perfektne subuje na konci filmu.zvast ten medzi voldemortom a dumbedorom.dal som pet hviezdiciek ale je to tak na styri.jednu som pridal za H.BCarter.bola ozaj diabolska.a dufam ze v dalsych dieloch dostane viac priestoru.