Četa (1986)

„We been kicking other peoples asses for so long, I figured it's time we got ours kicked.“ Film, ktorý rozhodne neukazuje amerických vojakov ako hrdinsky bojujú za demokraciu. Drsný a smutný vojnový film ukazujúci hrôzy úplne zbytočného konfliktu. Charlie Sheen a Willem Dafoe tu podali vynikajúce výkony. Holt jeden z najlepších a zároveň najstrašidelnejších vojnových filmov.

Šógun (2024) (seriál)

Za mňa zatiaľ seriál roka 2024 a pochybujem, že to ešte niečo prekoná. Po pozretí traileru som nevedel, čo od toho očakávať. Skôr to na mňa pôsobilo ako slušný digitálny bordel, ale vizuálne to nakoniec pôsobilo omnoho krajšie ako v prvých traileroch. Čakal som poriadne bitky a ukážky nakoniec boli v podstate len dobrý bait, pretože to je v prvom rade o politike, ktorá ale dokáže byť rovnako krutá. Casting sa im vydaril na parádu a záver, pre ktorý si pripravovali pôdu už od začiatku bol vynikajúci aj keď niekoho neuspokojí. *****

Bright (2017)

Treba oceniť, že ide o fajn nápad - minimálne ten svet orkov, elfov a ľudí je riadna haluz, ktorá by s dobrým príbehom mohla fungovať. Bohužiaľ Bright nemá dobrý príbeh, no dúfam som, že aspoň akcia bude stáť za to. Ani tá však nie je ničím zaujímavá a jediné na čom film stojí sú sympatické hlavné postavy v podaní Smitha a Edgertona. Popravde ak by to bola aspoň poriadna akčná nálož, tak by som tomu kľudne dal aj ****. Veď John Wick alebo také Extraction od Netflixu takto funguje dokonale. Škoda....

Fallout (2024) (seriál)

Asi tak do tretej časti som netušil, čo si o tom mám myslieť, ale pozeralo sa na to dobre. V štvrtej časti, keď sa ukázalo, že to má nejaký príbeh, tak to začalo byť naozaj zaujímavé. Má to super dej, humor, akciu, hudbu a vizuál. Fallout som nikdy nehral a preto neocením všetky tie odkazy na túto hernú sériu, no napriek tomu som bol nadšený, pretože po konečne dlhej dobe ide o naozaj kvalitný postapo/Sci-fi počin.

Monstrum Hwayi (2013)

Ďalšia akčná a poriadne krvavá jazda z Južnej Kórei. Bezcitní a divní záporáci z toho robia 5 hviezdičkovú záležitosť. Hlavne Yoon-seok Kim to hrá tak dobre, že jeho postava mi bola odporná podobne ako Joffrey Baratheon v Hre o tróny. Prvá polovica filmu celkom priemer ale tá druhá je čisté akčné a brutálne šialenstvo.

Léto 84 (2018)

Natočené takým stranger things old school štýlom. Atmosféra 80. rokoch fajn zvládnutá, sympatické postavy a výborná hudba. Čakal som, že dostaneme nejaký klišé koniec, ale nakoniec celkom prekvapenie ako si stým tvorcovia poradili.

Memento (2000)

Tieto Nolanovky, kde sa viac sústredí na formu ako obsah ma fakt nebavia. Chápem, že sa to veľa ľuďom páči, ale mňa to skrátka nebaví, keď ma samotné postavy ani po polovici filmu nezaujímajú.

Naruto: Záchrana snežné princezny (2004)

Veľmi jednoduchý príbeh a oproti seriálu to je akoby ste miestami sledovali úplne iné anime. Ja som si to dal po dlhej dobe druhý krát, pretože aj po toľkých rokoch som obrovský fanúšik Naruta a musím povedať, že zrovna tento prvý film na rozdiel od niektorých ďalších úletov je celkom fajn. Animácia je výrazne lepšia než v seriály a v porovnaní napríklad s druhým filmom tiež. Nové postavy a záporáci priemer, ale ako celok je to naozaj jeden z tých lepších Naruto filmov.

Není co ztratit (1997)

Sranda, že som na takto dobrú komédiu narazil až teraz. Dlho ma takto žiaden film nepobavil. Trošku ma štve, že takéto dobré komédie sa dnes už netočia. 90 roky boli holt veľmi plodné na podobné komediálne výtvory.

Vetřelec ³ (1992)

Videl som predĺženú verziu a určite musím povedať, že ide o dôstojné zakončenie, ale na prvé dva filmy to skrátka nemá. Oproti tomu, čo prišlo potom je to ale majstrovské dielo. Ten digitálny votrelec niekedy bije až príliš do očí, ale inak postupné likvidovanie väzňov a riadna porcia brutality to vyvažuje. Dokonca by som povedal, že oproti prvým dvom dielom je tento najbrutálnejší.