• Pohádka

Yes Boss (1997)

Songy pekne, ale zbytek nic moc nevytrhuje z prumeru, coz je skoda, Aziz Mirza vetsinou toci lepsi filmy a jodi SRK-Juhi je jinak proverene. No nekdy halt ta chemie vysumi do ztracena.

Chaahat (1996)

Vzacne spojeni loleznosti (SRKuv estradni folkovy kostymek je A+, stejne jako cely jeho vystup a la naivni rajastansky venkovan) a rozmachle dramaticnosti - uz jen kvuli zaverecnemu souboji Naseera a SRKa na peste, pistole i sadry pres strechy vsech Naseerovych penthousu stoji za podivani. A musim teda ocenit Ramyu Krishnu, takovou femme fatale clovek jen tak nevidi.

English Babu Desi Mem (1996)

SRK tu ma trojroli (jako hipik je klasa, to si mel nechat), ale na filmu je nejlepsi Sonali jako nezlomna stripterka, co se snazi zajistit sobe i bratrovi lepsi zivot a vcelku ji to jde, nez se film rozhodne, ze potrebuje byt zachranena, coz teda anglickemu gentlemanovi SRKovi zazracne nejde. Jeste, ze mu pomaha Shiva, jinak nevim teda.

Karan Arjun (1995)

Tohle je velka pecka a jeden z mala filmu, kde se da prezit i Salman ;) Pribeh velke lasky vesnickych idiotu Karana a Arjuna, kterou prerve zlotrily thakur Amrish...no jeste stesti, ze Kaali (nebo Durga?;) umi zajistit tyhlety reinkarnace a chlapci se (opet jako vesnicti idioti, jen teda ted z ruznych vesnic) muzou zase najit. Dojemne az na pudu a nemene zabavne ;)

Oh Darling! Yeh Hai India (1995)

Ocenuju, ze se reziser vyprdl na dobove konvence a v ulicich (studiich) Bombaje rozjel velkolepou divadelni show, ktera nejen ze nenudi, ale prinese dost solidnich satirickych hlodu (takovy vyprodej Indie za rupku a propichovani naostrenou vlajkou fakt stoji za to). Amrish jako vzdy King.

Ram Jaane (1995)

Film, kde je SRK coby mafian se zlatym srcem a retezem krome konani fatalniho dobra donucen trvale odhalit celou (!) horni polovinu tela, protoze je alergicky na kosile, a jeho dve sweethearts Juhi a Vivek to (a jeho) vubec nedoceni, no to je snad uplna shakespearovska tragedie. Ale jinak taky na svou dobu docela zabavny film.

Statečné srdce získá nevěstu (1995)

Nedivim se, ze zrovna tenhle film ziskal status kultu poslednich desetileti, ma k tomu vsechny predpoklady - primocary libivy pribeh, zahrnujici jak jizdu po (straslive) kasirovane Evrope, tak slzopudny navrat do (nemene falesneho) Punjabu, velke hvezdy i (v te dobe;) ne tak okoukane, ale znacne charismaticke, tvare, krasne a velice chytlave songy s dobrou choreografii, enemies se spoustou prekazek na ceste k lovers...Zaroven (a tenhle faktor se v uspesnosti nesmi nejen v Indii bohuzel pominout) je to strasna patriarchalni sracka, ktera nevaha pro poklonkovani starsi generaci a jejim nesmyslnym nazorum a predstavam nicit jakekoliv svobodne rozhodnuti postav a moznost, ze by se z tech hovadin treba mohli taky uz probrat. Jako ze zivota, thanks for 1000000th showing, house is full ;(

Růžový Hubert (1985) (TV film)

Asi nejvetsi zahada je, proc se teda chtel Hubert sam propichnout a proc se nam neukazal v plne krase. Ze by slo o parodii jsem teda nejak nepostrehla, pokud se nepocita to, ze asi ucinkujici nedostali vsechny stranky scenare a nekdy to vypadalo na tezkou improvizaci.

Anjaam (1994)

Jeden z nejlepsich indickych filmu, ktere jsem kdy videla, o to prekvapivejsi je, ze neni vic znamy. Byť je zasazen do vicemene standardniho doboveho formatu, vynika necekanou sy/urovosti (nejen sceny ve vezeni jsou opravdu odporne) a ve chvili, kdy si myslite, ze uz se chyli k rozuzleni, prestoze moralne ne uplne ospravedlnitelnemu, podtrhne vam film zidli a pak uz jenom nevericne (v dobrem) zirate. Vijay je jedna z nejodpornejsich postav, jake jsem kdy nejen v indickem filmu videla a SRK ji zahral bravurne. Cely film ale patri Madhuri, to, co na platne predvadi, je strhujici, mistrovske a nutne videt. Neni to film pro slabe povahy, ale doporucuji vsema deseti.

Baazigar (1993)

Baazigar mein baazigaaaaar... lolezni, ale kvalitni, pokus o psychologicky thriller kombinujici bianco plnou moc, dvojite kontaktni cocky, kostym Zorra, znameho to Fantoma opery, a telefonni umeni Johnnyho Levera do strhujiciho dramatu o fatalnim snatkovem podvodnikovi a pomste skrz generace (ale to je zrovna ta nudnejsi cast;). No snad jsem na nic zasadniho nezapomela, kazdopadne je to zarucene zabavna prda.