• Pohádka

Každá koruna dobrá (1961)

Neco takoveho se veru nevidi kazdy den - a v tomhle pripade je to vic nez dobre. Zahada je, jak tohle mohlo projit celym koleckem od nametu az do produkce a jeste s takovym obsazenim ;)

Hon na ponorku (1990)

Kvalitni lol pokus ztvarnit po amerikansku sovetske namornictvo - jen ponekud podcenili faktor uberbordelu, takhle to vypada skoro jak regulerni jednotka (az na Curryho) ;))) Ale zaverecny 5 minutovy detail na close encounter Conneryho a Baldwina v americke noci stoji za to.

Taxikář (1976)

Z toho, ze mi jako nejzajimavejsi vec na tomhle filmu prislo vzezreni H. Keitela, ktery jako by vypadl z castingu do Hair, se asi da usoudit, ze to nebude muj soudek kavy. Dobre, jde o zpracovani vietnamskeho traumatu a neschopnosti zaradit se pote do spolecnosti, ale uprimne jsem tam o to ani zadnou snahu ze strany De Nirovy postavy nevidela.

Lamhe (1991)

Pokud je potreba tenhle film kvuli necemu videt, tak asi kvuli Anilovi bez fousu, to je velka rarita (a opravdu to nevypada zvlast dobre, u nekoho je proste ten pornstache nutnost;). Ale jinak zadny zazrak, spis klasicky Chopra kus, tj. malo pribehu, malo dejove dynamiky, malo dobrych songu, moc rozvlacneho premitani nad dosti osobite pojatym konceptem romaticke lasky a jako bonus dost otresne medley starych pisni. Zlate Muzi nestarnou...

Chen qing ling (2019) (seriál)

Asi je trochu na skodu serialu, ze jsme ho videly az jako druhy v poradi po Word of Honor, tim padem v primem srovnani pusobi trochu jako chudsi pribuzny, CGI, vyprava i samotna wuxia je o poznani slabsi. I pokud odhlednu od tohohle, je v celem vypraveni dost mene zajimavych mist, respektive by byla zajimava dost, pokud by se nepojala jen jako cisty monolog nektere z postav (v extremnich pripadech i pres vice dilu, viz konec serialu). Ale zase musim priznat, ze postavy jsou dobre nacrtnute a pribeh jako takovy je velice chytlavy a plny klasickych trop a la enemies to lovers (cenzurovano as usual, ale ohnive pohledy mnoha dvojic/trojic ani Cina zkrotit nedokaze:), lovers to enemies, pining, sacrifice, love beyond the grave a tomu podobne, ktere je vzdycky radost sledovat, zvlast v takhle shameless koncentrovane podobe. A z hlediska castingu je taky na co se koukat, byt v nekterych pripadech je nutno prekousnost lehce neforemne paruky (asi mela produkce nejaky zvlastni vkus ci co;). Takze po rozpacitem zacatku, ktery pripominal spis devadesatkovou romanci na stredni, to nakonec dopadlo docela slusne. A bonus navic je samozrejne megafandom plny vytecne fanfiction, ktera trochu napravi nespravedlnost toho, ze nam totalitni tmarstvi urprelo plne vyzneni predlohy na platne.

Podezřelá (2022)

Great expectations na to, co provede PCW s predlohou a nakonec spis zklamani, ze nic zasadniho, na rozdil treba od vynikajici Handmaiden. Nasadit romantiku per se jako hlavni tema taky nepomohlo. Obrazovou stranku dila ale udrzel PCW porad na vysoke urovni, tady snad jeste koncentrovaneji nez driv.

Odsouzeni ohněm (2023) (seriál)

Natoceno zrucne, sehrano taky slusne, ale vyzneni mi prijde hodne nejednoznacne a ne v dobrem smyslu - mely teda nakonec rodiny obeti cele martyrium nekonecneho soudu podstupovat, kdyz vysledek byl dle ocekavani vice nez nejisty, nebo se mely postarat o revenge v typickem stylu? Nejsem si uplne jista, ze v tom maji v tvurcim stabu jasno. Tempo a struktura vypraveni taky uplne neprospivala, a spousta postav nakonec vlastne vysumela do ztracena. Mozna by prospelo natocit spise jako film nez serial.

7hosil (2017)

Nebylo to zle, misty se humor i trefil do cerneho, ale na korejsky prumer to nedosahovalo, bud to meli vzit vic nebo min vazne. Podivat se na to ale dalo vcelku v pohode, to co tam SHK provozuje, je vazne hodinac snu, po vsech strankach ;)

An Action Hero (2022)

Skvělý rozjezd na variaci Uprchlíka z ničeho nic ukončili a rozhodli se zbytek filmu zahodit do kanálu. Slibovaná reflexe na téma filmová fantazie vs realita se nekonala. Ayushmannův napumpovaný arogantní model zvládnul i v "běžném životě" zlikvidovat bandu mafiánů, ani nemrkl, přičemž jeho prsa neztratila lesk. Škoda talentu na takovou plytkost.

Pathaan (2023)

Jak to tak vypadá, Samar opět ztratil paměť (Jab tak hai jaan), našli ho ve vesnici Pathaanů a přijali ho za svého. Tak se zrodil Pathaan, akční hrdina s bolavými zády. Pozitiva: Pakistán není apriori špatný, jen někteří lidé v jeho vedení. To je (na Indii) velmi rozumný přístup, obzvlášť dnes. Náboženské třenice šly rovněž stranou. Závěrečný souboj v chalupě na pěstě měl taky leccos do sebe. __Negativa: velká konina. Scénář jde odnikud nikam, napětí negraduje, mění se jen dopravní prostředky a objevuje se special appearance. To je všechno. War (2019) si dokázal udržet zajímavost vztahem Khalid-Kabir. Vztah Jim-Pathaan je v podstatě nulový, John se v ději vyskytuje jen o něco déle než Salmán, takže na osobní interakci nezůstal prostor.__Kinozážitek byl skvělý, za ten dávám čtyři hvězdy, ale bez skandujícího nadšeného diváctva myslím zůstane u sympatického průměru. P.S.: Ale ze se SRK musi nechat zachranovat od Salmana, je ponekud nedustojne. Doufam, ze mu to v Tiger Porad Jeste Zinda Hai teda vrati i s uroky a zachrani ho minimalne ponorkou!