• Pohádka

Kabhi Haan Kabhi Naa (1993)

Film, ve kterem zpiva Udit Narayan, ale ne SRKa, je rozeny bizar a je pravda, ze svym civilnim pojetim zapletky i postav je to takovy dobovy bizar. SRKova postava se chova jak rozjivene male dite, ktere na konci pochopi, ze by mozna melo aspon trochu vyrust, ale uz neni uplne ukazano, jak se mu to povede, takze asi chudak Juhi. Ale zase, jak casto uslysite v indickem filmu Smetanu, huh?

King Uncle (1993)

Snad jediny SRKuv film, u ktereho jsem usnula. I kdyz je fakt, ze tohle je spis Jackieho film, takze se to asi ani nepocita ;) Kazdopadne trihodinova delka na napravu zlotrileho bohace (ktery donuti sveho bratra dokonce pracovat ne zcela obleceneho v autogarazi!) skrze male dite by snad mela byt zakazana Zenevskou konvenci...

Maya (1992)

Zajimave feericky natoceny pribeh, atmosferou se hodne odlisuje od dobove mistni produkce, byt dalsi reziserovo dilo s podobnym osazenstvem, ODYHI, je o poznani lepsi. A SRKova role je teda taky hodne neobvykla, to se musi nechat (snad uz nikdy toho tolik neukazal;))

Strach (1993)

Do psychologickeho thrilleru nebo primo do hororu, jak je dilo marketovano, to ma teda hodne daleko (pokud nepocitam Sunnyho postavu, ta je hruzna dost), ale pres to vsechno to svoje kouzlo ma a zaverecna hodina, kdy se SRK a Sunny snazi navzajem oddelat na sousi, na mori i ve vzduchu, stoji za to. Asi jeden z tech lepsich Choprovych filmu (i kdyz je fakt, ze to nerika moc;) - aspon se trochu lisi od jeho cintaveho standardu.

Deewana (1992)

Aneb solo pro dve pulky - prvni s Rishim je k nepreziti, druha se SRKem (prvni zjeveni ve filmu - a jake! Kobry neporazis a koule na ledu, to se jen tak nekomu na zacatek kariery nepovede;) slusny prumer. Jakesi negativum v SRKove pulce vidim v tom, ze se Rishi vrati zpatky na scenu...

Raju Ban Gaya Gentleman (1992)

Jiste, pribeh je klise, zapletka i jeji reseni naivni, bollywoodske devadesatky se vsim vsudy. Ale pres to vsechno je v tomhle pripade ta naivita prijemne podmaniva a pretavena do slusnych hereckych vykonu - krome SRKa a Juhi jako ustredni dvojice vynika Nana Patekar jako Shiva, ktery nemuze odolat lakani ucastnit se lidskeho deni a to nejlepe jako tulak, poulicni komentator a filosof zivota. A navic, bollywoodske devadesatky s sebou nesou prislib dobrych pisni a tady se hodne povedly, jak hudebne, tak choreograficky. Za me jeden z SRKovych ranych filmu, na ktere se vzdycky rada podivam.

Čas (2021)

Tak tohle byla teda kolosalni blbost a jeste natocena dost slizce creepy stylem. Zacina to po tech letech vypadat, ze Shyamalan je veru reziser jen jednoho slusneho kusu ;(

Doba temna (2016)

Vlaková scéna opravdu na úrovni. To okolo, vpředu i vzadu, bylo natahované jako kšandy. Takový odboj (tedy polidštěný) nemá šanci na žádný úspěch, to ale přece musí vědět i v historické Koreji. Je docela smutné na tohle Západem okrášlené 140 minutové packání koukat.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Zacalo to jako relativne slibny pokus o metaforickou sondu do duse spolecnosti se zajimavymi a dobre zahranymi postavami, byt ta metafora a provedeni bylo na Koreu trochu humpolacke (to pricitam Netflixove produkci), ale dost trapna dejova linka s VIP a "prekvapive" zvraty v poslednich epizodach serial bohuzel stahly do lehkeho nadprumeru.

Thunivu (2023)

Jako komedie skvele, Ajith Robinem Hoodem, to je skoro tak dobre jako Chaplin hasicem. Aneb navod jak na financni gramotnost pro bezne obyvatelstvo Hindustanu - upravit vzrezreni na Santa Clause a po zuby ozbrojen zamirit do banky optat se, jakou maji investicni strategii (prevazet ukradene rupky v papirove podobe lodi do Ciny, pokud vas to zajima). Skoda jen, ze to asi zase mysli vazne...