• Pohádka
  • Rodinný

Líbáš jako ďábel (2012)

Líbáš jako Bůh mi přišlo jako fajn oddychová česká komedie, která sice není něco extra kvalitního, ale zase na druhou stranu pobaví a zaujme. 💋👀 Každopádně od druhého dílu jsem asi čekala něco víc? i když se to očekávat nikdy nemá, chtěla jsem vědět, jak to všechno z toho otevřeného konce dopadne a jestli spolu hlavní hrdinové opravdu skončí úplně. Dostala jsem něco, co mi přišlo mírně vynucené. (Hlavně se příběh už skoro nevztahoval ke dvěma hlavním hrdinům a jejich lásce, ale spíš sestře hlavní hrdinky a jejímu životu. František a Helenka tam v podstatě byli už jen okrajově. 🥲) Něco jako „všichni chtějí druhý díl, tak ho natočme“... Ono se to i rozjíždí tak pěkně nevinně, ale to Maroko už možná lehce překročilo míru snesitelnosti. Ovšem lokalita je to nadmíru zajímavá a námět určitě skvělý, ale zpracoval se lehce pod svoji úroveň. A PS. Oldřich Kaiser měl ve filmu několik akčních scén, a i když měl k dispozici kaskadéra, všechny scény nakonec odehrál sám. 👏🏻 A my tleskáme! 👏🏻

Líbáš jako Bůh (2009)

Typická komedie od Marie Poledňákové, kterou známe asi téměř všichni... nebo snad ne?! Je to první díl, který se mi ovšem líbí víc, než jeho pokračování. 🙈 Ve filmu se totiž pořád něco děje, s hlavními hrdiny jsme po celou dobu filmu vlastně nepřetržitě, děj má jeden určitý cíl a my pořád čekáme, jestli hlavní postavy budou spolu nebo ne. Je to divácky velmi úspěšný film, tuším, že vůbec nejúspěšnější za rok 2009 (vidělo ho v kinech více než 900 tisíc diváků a byl oceněn Českým lvem 2009 pro divácky nejúspěšnější český film roku 👏🏻) a já se divím, proč je například na ČSFD tak moc kritizován. Ano, není to nic náročného, něco, co by nám mělo cokoli předat... asi možná jedinou myšlenku, že láska kvete v každém věku. 🤍 Vydělal na sebe možná tak desetkrát tolik a já se nedivím. Oldřich Kaiser spolu s ostatními předními herci předvedl naprosto skvělý výkon, romantik jak blázen. 😭 Tudíž to jako oddechovou českou komedii určitě doporučuju.

Sagarmatha (1988)

„Příběh o výpravě na nejvyšší horu světa, která je zároveň výpravou do hlubin divoké bouře.“ - Napsáno na plakátu samotného filmu, do kterého jsem se zamilovala. 🏔🤍 (ano, mám očividně crush na film) Do neprávem velmi zapomenutého filmu.... Na Everest se podle tohodle snímku leze zásadně bez rukavic! 🙌🏻 Je to jeden z mých nejoblíbenějších dobrodružných filmů. Natočit film o horolezecké výpravě na Mount Everest tak, aby to vypadalo autenticky, si žádá docela odvahu a zde se to povedlo, protože Oldřich Kaiser. Natáčelo se v základním táboře, opravdu se jelo do Himalájí. Hudba byla na prasknutí uší, ale nevadí, to opomeneme, protože Oldřich Kaiser. 🔥

Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam)

Je to neuvěřitelné, ale z této hry je z roku 1981 záznam! 🤩 Takže jsem měla tu možnost hru vidět a naprosto obdivuji tuhle naši hereckou špičku, která v představení přímo perlila. Opravdu mě inscenace nadchla, ať už obecně příběhem, nebo těmi skvělými hereckými výkony, které herci předvedli. Nepřestává mě fascinovat herectví pana Miloše Kopeckého nebo Ivy Janžurové. 🎭 Dokážu si přesně představit, jak bych v tom Vinohradském divadle v roce 1981 seděla a s nadšením sledovala vteřinu po vteřině. Mladý a kariérně už dost populární Oldřich Kaiser si tady střihl jen menší roli na pár minut, ale stál za to, minimálně v tom skvělém zimním oblečení a bruslemi kolem krku, to samé paní Jiřina Jirásková. Jedna z velmi zajímavých inscenací, které si rozhodně zaslouží více očí. 🎭 Je škoda, že to neopakují. Stojí to za to.

Velká filmová loupež (1986)

Ačkoliv je to ztřeštěná komedie, kterou někteří považují za totální blbost, já ten film obdivuju. 🤍 Ať už z toho důvodu, že se ve filmu objevilo neuvěřitelné množství herců, nebo že se na filmu vystřídali dva režiséři (Oldřich Lipský bohužel během natáčení zemřel, a tak režii převzal Zdeněk Podskalský) anebo už jen díky tomu, že ✨ve filmu Oldřich Kaiser a Jiří Lábus hrají sami sebe✨ a jenom tenhle fakt naznačuje, co se asi bude dít a jak moc super to bude. Dalším důvodem je naprosto dokonalá hláška hned v několika prvních minutách, když Saskii Burešové při příjezdu herců uletí scénář. Její komentáře stojí za to: „Z auta nám vyskočil i Ivan Vyskočil.“ - miluju. 🤩 Takže pokud máte rádi dvojici Kaiser & Lábus ve filmu, ve scénkách, hrající svoje vlastní dvojníky nebo jen obyčejně je dva, rozhodně doporučuju! 🙌🏻

Žáku Kašíku, nežeň se! (1985) (TV film)

Tohle je tak příjemná kravina, že jsem ji zkoukla hned dvakrát po sobě. Tohle rozhodně nevymyslíš za střízliva, to mi neříkejte. 😭 Krásná televizní inscenace, u které si člověk na chvíli vydechne nebo uvaří kafe. Celou dobu mě fascinoval Ondřej Havelka, který umí ve svých třiceti letech zahrát tak geniálně malé dítě, že to až není možný a Miroslav Vladyka to samé. Ne, že by z toho číšila dvakrát profesionalita, ale ztřeštěnost a podnapilý stav určitě. 👍🏻 Scénář se nadmíru povedl i v tom podnapilém stavu a herci (opět naše herecká špička) váleli taky. Jakožto milovnice starých televizních inscenací jsem byla v sedmém nebi a můžu film jedině doporučit.

Metrofilm (1984)

Ten film mě strašně děsil. 💀 Nevím, jestli to bylo jeho hudbou nebo atmosférou z podzemí metra nebo neustále opakujícími se pohyby účinkujících. Tohle byl doslova podivný, experimentální, děsivý a zvláštně laděný film. Oceňuji zařazení do snímku v té době asi nejpopulárnější českou hereckou dvojici ✨Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse✨, kteří mě tady ovšem děsili taky. Takže bych to nazvala spíš velmi zvláštně laděným hororem, který má přinejmenším diváka pěkně znepokojit. 👍🏻

Tetinka (1977) (TV film)

Tu Tetinku jsem chtěla po celou dobu inscenace uškrtit nebo jí vyoperovat hlasivky, protože mě tak extrémně štvala, že to až bolelo. 👉🏻 Což je ale na druhou stranu super, protože se filmařům záměr povedl. Povedlo se jim natočit něco, co mě dokázalo vtáhnout do děje hned v prvních pár minutách a nepustit. Skvělá Vlasta Fabiánová, která se do své 🌋Tetinky🌋 opřela plnou parou a já ji jen pozorovala a ani nedutala... nebo si do toho možná vytrhla pár vlasů, když už mi lezla na nervy fakt moc. 🥲 Ovšem mírumilovný výraz pana Jaroslava Satoranského, který když se usmál, tuhle napjatou atmosféru na chvíli příjemně roztrhl. Oldřich Kaiser jakožto herec, co teprve vyšel z DAMU, alespoň na těch pár minut, ve kterých se v inscenaci objevil, mě opět utvrdil v tom, že prostě uměl hrát vždycky. Doporučím tedy těm, které staré televizní inscenace baví a učarovaly jim tolik, jako mně. 🙌🏻🤍

Kalamita (1980)

Velmi podařený film s velmi působivou zimní krajinou a Bolkem Polívkou, který mě dost překvapil. Z filmů jsem ho znala převážně z ✨Kurvahošigutntág✨ a na tento film jsem narazila náhodou. Co ale můžu s chutí říct je, že jsem nelitovala a mistrovsky se bavila. Možná za to může i skvělá Jaroslava Kretschmerová, která prostě umí hrát bláznivý ženský. Její bláznivá průvodčí se taky povedla a když Bolkovi lezla do postele, upřímně jsem se zasmála. 🥹 Kalamita je velmi odpočinkový film, který se hodí na nudné odpoledne nebo k obědu, kdy si nechcete jen mlčky dávat sousta do pusy. Doteď jsem si Bolka Polívku nedokázala jako strojvedoucího představit, odteď pro mě už strojvedoucí navždy bude.

Posel dobrých zpráv (1976) (TV film)

Další typická televizní inscenace ze 70. let., pracovní prostředí, Oldřich Kaiser a Marcel Vašinka, plus k tomu všemu ještě mladý člověk, který nechce studovat, má svoji paličatou hlavu a jeho „rodiče“ zase vysoké ambice. 👍🏻😀 Film mě docela překvapil, nedávala jsem mu moc šancí, že by mě zaujal, ale opak byl pravdou. Je to zajímavý psychologický snímek, se kterým jsem se ještě nesetkala. Moc mě bavila role Zdeňka Řehoře, který jakožto velmi ambiciózní strýc dělá všechno proto, aby jeho synovec domů nosil dobré zprávy. 📚 Téměř začínající Oldřich Kaiser taky velmi mile překvapil a ukázal, že jeho herecká dráha bude stát opravdu za to. 🔥 Film bych doporučila převážně milovníkům starých televizních inscenací. Protože je to naprosto typická televizní inscenace ze 70. let… a upřímně musím říct, že Oldřich Kaiser by se hodil i do nějakého štafetového týmu, páč běhat teda fakt umí. 🤩