• Pohádka
  • Rodinný

Bumerang (1986) (TV film)

Krátký snímek, který mě sice moc neoslovil a moc nebavil, ale vzhledem k tomu, že mi učaroval Jiří Schmitzer, který ve filmu vlastně zase jen existoval, ale existoval jako vždycky skvěle, jsem se na ten film podívala. Byla to krátká televizní inscenace, možná ideální k obědu nebo nudnému odpoledni. O třídním srazu, který se dařil i nedařil. O vzpomínkách, o lásce a nenávisti, o zoufalství a spolužácích. Zajímavý námět, který mě prostě neoslovil. Možná, že kdyby tam Jiří Schmitzer víc mluvil a jenom neexistoval, byl film delší a možná trošku živější, užila bych si ho rozhodně víc. Ale opět, je to snímek z 80. let a pokud to nebyla ztřeštěná komedie, kde se zpívalo nebo drama, ve kterém se řešilo něco fakt depresivního, bylo to mírně nudnější. Snímek byl sice nabytý herci, ale i ti ho moc nezachránili. Je to slabší film, nic, co by mě vtáhlo do děje, ale špatný rozhodně není.

Nanečisto (1988) (TV film)

Krásný a jednoduchý snímek z nemocničního prostředí, který rozhodně nebyl ztráta času. Všem to tam moc slušelo, jak Jiřímu Bartoškovi, tak i Kamile Špráchalové. Jan Čenský mi taky učaroval a byl to obecně moc milý film. Krátký, ale rozhodně silný. O přijetí svých vlastních činů, o zodpovědnosti, o přátelství a toleranci. Určitě se na snímek někdy podívám znovu. Není to žádné náročné drama, u kterého by se člověk musel nějak zvlášť soustředit, ale svůj cíl film určitě splnil. Zabavit diváka a vtáhnout ho do děje co nejrychleji. Je až neuvěřitelné, kam se dnešní doba posunula a kdo by to byl v roce 1988 tušil, že dneska už jen koukneme do počítače a víme téměř všechno. Obdivuji doktory obecně, jak ty dnešní, tak i ty z minulého století, kteří to bez dnešní techniky museli mít ještě náročnější. Taky moc děkuju naší skvělé československé kinematografii, že natáčela tyto milé a velmi povedené autentické snímky, kde všichni hráli tak přirozeně!

Sázka pro dva (1978) (TV film)

Moje fav televizní inscenace z československých 70s. 🕺🏻 Rozhodně zajímavý námět a možná díky němu mě to baví... jo a taky proto, že je zde Oldřich Kaiser absolutní crush material. 🛐 U čeho jsem se ihned zastavila byla hudba, protože to člověka vyloženě začne po chvíli sr...  Sama osobně bych tuhle inscenaci nazvala mírně podceněnou, protože Oldřich Kaiser spolu s Martou Vančurovou a Marcelem Vašinkou předvedli na své začátky skvělé herecké výkony. Komedie je to možná asi jen díky těm dvěma vtipům, které O. Kaiser řekl. 🤡 A pokud máte rádi Oldřicha Kaisera v kalhotách do zvonu a Martu Vančurovou neustále s kapesníkem u nosu, myslím, že se rádi podíváte na film s „kolejním strašidlem, ňákou kdovíjakou nebo vlastníkem jednoho otce, matky a bytu na Spořilově...“.

Dům pro dva (1987)

Takové skromné drama s Jiřím Schmitzerem a Ondřejem Vetchým. Na rok 1987 mi to přijde jako velmi kvalitní snímek. Příběh je celkem k zamyšlení a když jsem se na ten film poprvé koukala, zdálo se mi o něm. Přemýšlela jsem nad tím totiž až moc. Ale on mě k tomu vlastně donutil. Je škoda, že lidé přijdou k rozumu až po něčem tak krutém, jako je smrt druhého. Herecké výkony jak Jiřího Schmitzera, tak i Ondřeje Vetchého byly famózní. U Jiřího Schmitzera jsem se celkem bavila, protože on v tom filmu prostě jen existoval. Dohromady řekl tak pět vět, ale jeho existence v tom snímku byla báječná. Mladý Ondřej Vetchý předvedl takový herecký výkon, že nás dokázal v tomto filmu přesvědčit, že to bude pan herec. Ačkoliv mě konec celkem zamrzel, protože jsem prostě nechtěla, aby Jirka tahle skončil, musím říct, že je to film velmi povedený. Vtáhl mě do děje téměř okamžitě a já jsem moc ráda, že u nás takovéto filmy vznikaly. Doporučuju všem!

Páni Edisoni (1987)

Po celou dobu filmu jsem si zpívala „Spadlo prase do strouhy, neširoký nedlouhý...“, protože je to tak vlezlá písnička, která hrála hned v úvodu. Ale film je sám o sobě tak moc milý, že jsem ho sfoukla jedním dechem. Velmi příjemná dětská atmosféra, díky které jsem si zase vzpomněla na svoje dětství a samotní dětští herci mi učarovali. Vidět malého Jiřího Stracha bylo fakt vtipný a Jakuba Wehrenberga vlastně taky. Jiří Schmitzer se mi ve své roli moc líbil a asi s ním začnu vyhledávat víc filmů, protože herec je to skvělej. Příběh sám o sobě dokáže celkem zaujmout, když si chceme pustit něco silně nenáročného a jen vzpomínat na dětská 80. léta. Další dětský film do sbírky těch celkem povedených. Bavit se nad osmdesátkovou technikou bylo samo o sobě dost divný. A je to vlastně pořád stejný. Film se mi líbil. Je to velmi milý snímek, který neurazí ani nenadchne a jako velmi oddechovou komedii to beru a doporučuju!

Úhoři mají nabito (2019)

Tenhle film je natočen na motivy jedné rozhlasové hry od Petra Pýchy, která nese jméno Benzína Dehtov a je skvělá. 👏🏻 Je to na chlup stejné, ale oné rozhlasové hře se to nevyrovná ani ze čtvrtiny. Shodou okolností se v obou případech objevil Oldřich Kaiser, ovšem v rozdílných rolích. Tady jsem jeho roli moc nepochopila a říkala si, jestli má zapotřebí tohle točit. 🕺🏻 Já nevím, ale já se to fakt pořád snažím pochopit, co nám ten film má dát, thriller? Nebo o čem jednoduše je, komedie? Proč to bylo až tak moc vulgární jsem opět nepochopila. 🤷🏼‍♀️ Bylo mi to chvílemi až nepříjemné a byla jsem po zhlédnutí naštvaná sama na sebe z důvodu, že jsem strávila hodinu a čtyřicet minut naprostým ničím.  Možná bych do takového filmu obsadila nějaké mladší herce a ne Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. Po celou dobu filmu jsem si říkala, proč to sakra udělali a bylo mi jich hrozně líto. 🙃 Tenhle film je tak divnej a tak o ničem, že ho radši nedoporučím nikomu.

Pětka s hvězdičkou (1985)

Dětské filmy jsou vždycky tak nějak kouzelné. O tomhle snímku to platí beze všeho dvojnásob. Sama osobně miluju dětské filmy z 80. let, všichni byli přirození... hráli tak, že vlastně nehráli a jen byli. Děti v tomhle snímku toho byly příkladem. Běhání po venku, společná parta, která spolu chodí do třídy. Mají rádi svého učitele a chtějí s ním trávit čas. Člověka to zahřeje u srdce. Jan Hartl mi do role mladého a téměř začínajícího učitele seděl přesně, ačkoliv ho moc nemusím, tady mi nevadil a zahrál svoji roli geniálně. Upřímně mě překvapil. Všichni mě dokázali tak nějak strhnout a já díky nim film zhlédla jedním dechem. Některé momenty byly slabší, druhé to zase vykompenzovaly. Je to velmi milý snímek, na který se určitě podívám znovu už je díky jeho atmosféře dětských let. Můžu rozhodně doporučit těm, kteří mají kinematografii 80. let rádi minimálně tak, jako já.

Setkání v červenci (1978)

Letní komedie ze sedmdesátek, kterou i když jsme všichni viděli stokrát, podíváme se na ni po sto první. 👍🏻 (ale milujeme ji) Oldřich Kaiser s Danielou Kolářovou mi k sobě jako pár absolutně neseděli... asi měli všichni prostě stejně dlouhý vlasy... fakt nevim. 🤷🏼‍♀️ Co ale vím omg je to, že oba dva hráli super a do toho ještě Tomáš Holý, který nebude nikdy David, ale Vašek, sry.  Film režíroval Karel Kachyňa, takže láska byla i v rybníce, i na kole, i v koupelně, všude. 🤍 |Po tomhle filmu se do Oldřicha Kaisera musely zamilovat všechny ženy světa neříkejte, že ne.| A sama doporučuji si film pustit v červenci, má to úplně že jinou atmosféru díky názvu. 👍🏻🍒 Hodně mladí lidi spolu tráví léto, koupou se v těch 💩💀 rybnících a běhají a tancují na strašně sedmdesátkovou melodii a je to komedie a hraje tam Tomáš Holý = 70. léta. #miluju Jo a pozastavil se někdy někdo nad tím, jak je obrovská ta koupelna a v ní to mini umyvadlo? :D

Mít tak holku na hlídání (1980) (TV film)

Velmi krátká televizní inscenace, která má asi půl hodiny a určitě by si zasloužila být ještě jednou taková… teď říká člověk, co miluje televizní inscenace. 👍🏻😭 Proč má tak bídné hodnocení, tomu sice nerozumím, ale její herecké obsazení se opravdu povedlo. 🛐 Děj je sám o sobě na svou dobu dokonalý (jen tak v hospodě řekne otec náhodnému klukovi, aby se začal zajímat o jeho dceru a on s tím souhlasí bez jedné jediné výtky - Petr Nárožný v překladu dohazovač ženichů). 🕺🏻 Objevuje se i spousta vtipných? hlášek - na dobu, ve které je to točeno. Dneska jsou to jen fráze, kterým bychom se ve společnosti z principu… ani z principu nezasmáli. 👍🏻 Ale i tak snímek pokládám za velmi přátelský, takže doporučuji minimálně crushe Oldřicha Kaisera. :D

Slunce, seno, erotika (1991)

Můj nejoblíbenější díl z celé trilogie, který si svoji úroveň vtipu zvedl snad na ještě vyšší. Ta Itálie opravdu stojí za to. 😈 Herci a neherci jsou boží, nikdo nic nepřehrává a vtipy, které říkají ve své podstatě co by minutu po minutě ✨nestojí za starou bačkoru✨ jak by se u třetího pokračování mohlo zdát. :D Oldřich Kaiser a Martin Dejdar jakože italští mafiáni, v překladu italští jezeďáci - tuto vražednou kombinaci naprosto miluju.  Konečně dostala víc prostoru Jaroslava Kretschmerová, coby Evík (ta žena je vyloženě stvořená k této postavě) a Jiří Lábus jakože absolutní jezeďák. (si tam už mohla zahrát rovnou celá Ypsilonka :D) Podle mě je to nejpovedenější díl, který dokonce zachránil krachující barrandovské ateliéry fňuk. 💀 Možná bych z filmu vyškrtla to extrémní množství nahých mužů ehm. Doporučuju, O. Kaiser je tam prostě bez debat hot :) a konec.