• Pohádka
  • Rodinný

Deníček moderního fotra (2021)

Sice mě tahle knížka asi minula velkým obloukem, film je ale na jednu stranu docela fajn a není to nějaká náročná komedie, u které bychom se měli za každou cenu zasmát. 👍🏻 Dost mě bavil ten námět a úplný začátek filmu o dvou lidech, kteří pouze vychovávají nového jedince. I když jsem film musela po čtyřiceti minutách vypnout, protože jsem nebyla schopná vydržet ten neustálý řev onoho nového jedince, druhá půlka, ke které jsem se vrátila o den později, byla úplný opak a konečně mi neumíraly ušní bubínky. 🤗 V kině bych film asi celý nevydržela, ale takhle doma úplně v klidu. Jiří Mádl byl absolutně super, absolutní otec nahned a Tereza Ramba byla skvělá ostatně jako vždycky. Celou dobu mě fascinovalo, jak dokázali rozbrečet to dítě a pak zase na pohodičku uklidnit. Za mě film moje očekávání splnil, skvělá zápletka i konečná scéna, u které jsem lehce sušila oči. Fajn český film, který není úplně debilní. ✌🏻😁

Guru (2022) (seriál)

Jakoby tenhle seriál jsem tu objevila náhodou a vzhledem k tomu, že tam hraje Vojta Kotek, jsem si ho ihned pustila. 😚❤️‍🔥 Jedna věc je, že mu to tam mega slušelo… jakože ten drdol? 🫠 A samotný příběh byl hrozně hezky zpracovaný, já se v tom orientovala, což je až extrémní a ty samotné záběry z onoho incidentu dost dobře působily na atmosféru, protože to ve mně vždycky děsivě zarezonovalo. Celou dobu jsem chtěla strašně moc postavám lisknout po hubě, ale zvládla jsem se udržet, protože skvěle zvládám vztek a stres, ostatně jako hlavní postava. Slay. 💅🏻 Takže za mě Biser Arichtev odvedl opět super práci a snad tohle téma něco zanechá i v ostatních lidech. 🙌🏻

Ubal a zmiz (2021)

Tohle je za mě úplně basic český film posledních let, který nestojí ani za 💩, ani za moc. Prostě takový ten běžný střed, na něhož jsem omylem narazila v televizi a kdyby tam nebyla každých deset minut reklama, asi bych měla chuť to i ke konci vnímat. Marek Lambora měl docela slay roli 💅🏻 a Matouš Ruml byl pro mě prostě běhající Lexa, co rozváží pizzu. 🍕 Příběh not good not terrible, ale v kině bych z toho asi měla lepší zážitek to je fakt. 🫠

Něžná revoluce (1989)

Hodně silný snímek, páč kdykoliv vidím jakékoliv záběry či zpovědi z tohoto dne, mám husinu… 🫠 a rozhodně doporučuji všem alepoň tento orientační dokument. A nejvíc mě na tom baví ti herci, u kterých si uvědomím po tom, co si všimnu jejich děsivého osmdesátkového oblečení, že to jsou taky basic lidi. 🙌🏻

Kopretiny pro zámeckou paní (1981)

Jakoby můj názor, že Jana Hartla úplně nenávidím, sice nikoho nezajímá, ale tady musím lehce přimhouřit očko a upřímně říct, že tu byl super a ani mě tolik nes💩al. Film pohodička, typická osmdesátková ideálka, docela mě bavila, trochu mi to připomnělo film Stav ztroskotání (1983), děcka v létě o prázdninách, hrozně super a milá atmosféra. Vždycky mě hrozně nemilosrdně zahřálo u srdce, když se Hartl praštil do hlavy. Dětští herci prostě uměli hrát a byli hrozně přirození. Skoro jakoby nebyli ve filmu. 🙈🖤 A ještě jsem stihla pochytit ten dabing českých herců českými herci. Třeba jeden byl namluvenej Jiřím Lábusem a já si furt myslela, že tam hraje Lábus. Když už ty lidi chtěli předabovat, tak měli najít nějaký dabéry a ne herce, kteří v té době byli známí. 🤦🏼‍♀️ Docela kreativní námět o životě na zámku. Doporučuju a za mě rozhodně 10/10. 🙌🏻

Všichni musí být v pyžamu (1984)

Mně až třeba v půlce toho filmu došlo, co to má co společnýho s tím pyžamem heh. 🥲 Ten film má kompletně osmdesátkový vibes, ať už tou kamerou nebo jednání v situacích, kdy nebylo použito jediného vulgarismu. ✨ Každopádně tohle téma shledávám jako velmi zajímavý námět, ještě nikdy jsem neviděla v hlavní roli po celý film Františka Husáka, neviděla jsem holt nikdy Homolkovi no, sry. 🤌🏻 Jeho štěstí mě hrozně bavilo a ta žehlička mě dost naštvala, páč mu ten mini dům fakt slušel a mělo to úplně jinou atmosféru, než filmy, jež se odehrávají v bytech. 😁 Prostě jsem u toho filmu přemýšlela nad bizarnostma, ale co už. Snímek je to super, jsem ráda, že to remasterovali a my si mohli všichni užít skvělý filmový osmdesátkový zážitek. Už jen za kvalitní název filmu dávám 11/10. 🙌🏻👕

Pět let (2022) (seriál)

Omg tohle téma tady tak moc chybělo! Zkoukla jsem to za jedno odpoledne ups, ale to je vlastně jenom známka toho, že mě to bavilo a že bych to doporučovala všem. 🫵🏻 Nejen těm, co ještě chodí do školy, ale všem. Protože s tímhle tématem se setkáváme pořád a nebylo by úplně od věci lidem lehce otevřít oči. 👀 Jakoby asi bych vynechala ty patnáctisekundový záběry na jednoho člověka, který jenom kouká do blba, ale jinak asi minusy neshledávám. Plusy jsou ten zbytek. Všichni vypadali hrozně smart a chytře nebo upraveně a smart. 🧠💼 Za mě rozhodně deset z deseti, ale do kina bych na to jít nemohla, protože bych asi zajela do té sedačky a už z ní nikdy nevylezla. 11/10 🙌🏻

Písničky potichu (1989) (pořad)

Na tohle jsem se nečekaně podívala jenom kvůli Ypsilonce, protože buďme upřímní, byl to opravdu divný pořad, spíš jsem ho nepochopila, i když tam nic moc k pochopení vlastně není, hech. 🌝 Studio Ypsilon opět perlilo, protože v jakém pořadu byli, ten byl perla sama. Nejvíc mě na tom všem asi bavil účes Marka Ebena a omg věděli jste, že umí hrát Oldřich Kaiser na trumpetu? 🤭 Zde je jedinečná možnost poslechnout si, pak už mě napadá jen záznam Sebevraha, kde na ni hrál taky. 🤍 Tudíž zde doporučuji pouze třetí část, nechť ta jediná je asi nejkvalitnější a nejlepší z toho celého, co se v pořadu dělo. Konečná scéna s tabákovými výrobky velmi originální, zakončila pořad skvěle. Takže na vlastní nebezpečí - jen ta třetí část by mohla víceméně tvořit celý pořad. 💋

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Ježiši tenhle film mě úplně vrátil do doby YouTubu v roce 2016, kdy všichni jezdili na Youtuberingy, milovali svoje tvůrce, bavila je jejich tvorba, která byla místy ostřejší a většinou tvořili po více a společně spolupracovali. 🤩🫶🏻 Tenhle film parodoval tuhle scénu za těchhle let skvěle. I toho Jardu Kováře a jeho umělé 💩. Bavilo mě to, ke konci už je to dost virální, ale na tom největším vrcholu se tvorba občas vždycky zvrhla do extrému. Herci všichni super, hlavně Jakub Štáfek a Štěpán Kozub, kteří si tu YouTube scénu docela nastudovali. Kozub o tu ruku pak na konci fakt přišel, přesto, že si z toho na začátku dělal pr… 😃 Docela fajn nápad v dnešní době, kdy je internetu všude moc a nikdo zatím něco podobného nevytvořil. Takže tohle se i docela povedlo, jen to mohlo být ještě o něco ostřejší 🚀 a parodie bych tam přidala ještě trochu víc, protože lidi, co sledovali YouTube ještě před rokem 2020 si to pěkně vychutnají. 🙌🏻