• Pohádka
  • Rodinný

Vyšetřovací zpráva (1975)

Hoši tohle bylo tak neskutečně super, že jsem nějak nemohla přestat sledovat a byla jsem strašně vytočená, když ten film skončil a ještě takhle nepředvídatelně, no prostě katastrofa. 😫 Zaprvé je to první filmová role Ríši Gýra a já jím byla úplně unešená, protože je to sakra můj crush. 🛐 Hrozně dobrej vibe dávalo oblečení úplně všech v tom snímku a nejvíc 70s atmosféru házely vlasy hlavního kida policajta. Mělo to takovou basic zápletku, ale ta konečná honička po střechách a na tom absolutně nevhodném povrchu pro bosou nohu byla super. 😍 Lehoulince se divím, že hlavní muži v tom výtahu nezemřeli na udušení, protože jak ten výtah mohl větrat je mi záhadou. Na rok 1975 měl ten film úplně skvělou kvalitu a fakt byl velmi autenticky natočený, anebo jsem jenom divná, ale mě to fakt strašně chytlo. Idk, ale je to super a všem to doporučuji!!! ✨🫶🏻

Maturita za školou (1973)

Povídka “Básník” je tak neskutečně nudná, že ji bohužel nezachránil ani můj crush Oldřich Kaiser 🛐 svojí přítomností, což mě strašně nasr… nebudu lhát. :D I když je hrozně krátká, nic se tam prostě neděje, já nevím, jediné co jsem během té povídky aktivně sledovala, byla mánička O. Kaisera a říkala si, proč měl tu potřebu tohle nosit. 💀 No nic, druhá povídka “Reprezentant” ani už nevím o čem byla, jen si matně vzpomínám na něco se sportem, protože to bylo opět tak strašně nudné, že jsem to ihned vypustila a povídka “Bíbr Grizzly” (bro ten název 💀), byla jako jediná lehce chytlavá… basic trampské prostředí a jejich autentická atmosféra, asi v pohodě. Ta poslední povídka se víceméně jako jediná blížila nějaké průměrné československé tv inscenaci, protože ty opravdu nebývají tolik nudné, jako tohle. 😭 Tenhle skvost asi všem na vlastní nebezpečí. 🤠

Dobrodružství pod postelí (1997) (TV film)

Ježiši tohle bylo super, já se toho nemohla nabažit a když to skončilo, tak jsem měla chuť si to pustit znovu, protože to bylo tak ztřeštěné a všichni ti herci přiletěli z úplně jiného vesmíru nebo se v té chvíli pohybovali v absolutně jiné dimenzi. ✨🕺🏻 Má to atmosféru už na začátku a já nechci Jiřího Lábuse nějak urazit, ale on tak skvěle hrál žárlivého muže, že jsem si to až užívala. Oldřich Kaiser zde na první pohled není k poznání - jen bych prosila vysvětlení, proč měl na uších ta podivná sluchátka? která na skvělosti filmu sice neubírala, ale celou dobu jsem nad nimi přemýšlela a možná mohli maskéři zestařit i jeho ruce, protože s jeho extrémně stařeckým obličejem to byl trošičku nepoměr. 🤪 A pro upozornění, objevují se tam velmi často ehm vtipy o hemeroidech. :D

Pouta (2009)

Slušný psycho. Deprese, komunisti, deprese = hlavní hrdina. 🙆🏼‍♀️ 💀 Asi nikdy jsem u žádného českého filmu neměla takovou potřebu někomu lisknout, protože mě hlavní postava tak neskutečně sra… že jiné řešení tu prostě nebylo. Ondřej Malý je v mých očích navždy tímto psycho komunistou, reálně žádný jiný film už to nepřekoná, fakt ne a prosila bych jasné vysvětlení, proč se v tomto snímku Oldřich Kaiser nacházel dohromady tak pět minut? 🤔 - To mě taky dokázalo zvednout ze židle. Dvě a půl hodiny jsem v kuse opravdu nezvládla a asi jsem neměla úplně tu potřebu poliskat všechny. 👍🏻 Je to hrozně psychologický film, na který je potřeba se fakt soustředit, aby byl člověk schopen vnímat všechny ty souvislosti atd. U všech mužů mě strašně vytáčely ty jejich ulízaný účesy, který ale tu samotnou dobu pěkně vykreslovaly. 🕺🏻 No co si budeme povídat, tenhle film svůj cíl splnil a Oldřich Kaiser byl za svou pětiminutovou roli nominován na Českého lva, gratulujeme. 👏🏻

Podivný výlet (1977)

Tohle je úplně typical socialistický film Československa, protože je tam strašně moc známých herců, děje se tam toho hodně, ale je to podáno tak přátelsky, že je to až šíleně nudné a začátek jsem musela mírně přežít, než se na scénu dostavil náš tajný crush Oldřich Kaiser. 🛐 Já ovšem takové filmy nebo televizní inscenace vyhledávám, takže bych si zase neměla tak stěžovat, ale tady to prostě na stěžování je, protože je to tak strašně nudné. 🙆🏼‍♀️ Jana Krausová mě tam tak strašně vytáčela, ale je to ideální film pro začínající herce, protože je to celé hrozně poklidné a ty se mezitím dokážeš rozkoukat a uvědomit si, že si přijel natáčet s Iljiou Prachařem. Tenhle film je vyloženě vhodný k usnutí, takže kdo nemůže v noci zabrat, muže si pustit tohle a bude spát jedna báseň. 😴 A Oldřich Kaiser je tu strašně hezkej a to žluté tričko bylo vyloženě ušito na něho, nemám pravdu? 💛

Křižovatka (1994)

Asi jeden z nejlepších vztahových filmů řekla bych… i když je to film o obyčejných lidech, kteří řeší v dnešní době už docela bežné vztahové problémy, bylo to velmi emocionálně kvalitní a náročné (emocionálně kvalitní a náročné to měla i Ríšova postava 🥲). Crush materiál Richard Gere (protože jeho 90s éra byla fakt hodně hot 90s éra 🛐) tam měl hrozně emocionální monology, hlavně teda na konci, v té telefonní budce to bylo vyloženě šílené. 🔥 Do pocitů jeho postavy se nikdo vžívat nechceme. Z té první sexuálním scény jsem traumatizovaná. Všechny postavy měly alespoň jednu silnou větu nebo repliku. Takže je to vlastně film pro všechny, protože se tahle situace může fakt stát každému až je to děsivé. 🕺🏻 A pokud se vám film nebude líbit, ale bude vám už líto to vypnout, protože jste to teda rozkoukali, můžete se alespoň dívat na pěkného muže. 👀

Kuky se vrací (2010)

Film jsem poprvé viděla asi v deseti letech, byla jsem unesena všemi loutkami z odpadků, které mluvily jako Zdeněk Svěrák, dnes jsem spíš unesena z toho, že tam hraje Oldřich Kaiser, sice asi jen třicet sekund dohromady, ovšem vyskytuje se tam a to mi stačí. 🙊😻 Ten film obdivuju už jen z důvodu, že s těma loutkama muselo být strašný sra... ovšem samotný příběh je takový nemastný neslaný, idk asi to na mě nemá dostatek šťávy nebo nevím. 😪 Za ale mě ideální film ke chvíli, kdy ležím doma s chřipkou. Kdo po tomhle filmu taky chtěl toho plyšáka? Protože já ano. 🙋🏼‍♀️

Moc (1986)

Proč ten knír? 😭

Pokrevní bratři (1978)

Hm hm… můj crush na Ryčrda Gýra zde ještě víc zesílil, protože byl víc než hot 🛐 a když mě děj nebavil, jakože rozhovory v hospodě nejsou úplně něco, co by mě ve filmu nejvíc zajímalo, dívala jsem se na něho ehm… 🥵 Zde tedy ovšem důkaz, že umí zahrát úplně všechno. Člověka, který nechce úplně žít ten basic život, jako chtěla jeho rodina - složená teda z pěkně psychicky narušených jedinců, to občas fakt nešlo uf. 🤯 Já být v té nemocnici, kde by byl můj vychovatel, tak si možná ještě něco přilomím, abych tam byla co nejdýl. 🤍  A pozastavil se někdy někdo nad tím, že v tom filmu furt někdo jedl jablka? Oskarovou nominaci schvaluji - tohle byl docela silný kousek, hodně psychologie, až mi to občas zavařilo mozek. Strašně z toho sálá atmoška 70s, tudíž doporučuji. 🙌🏻

Skandál (2006)

Zaprvé - ať už na plakátu nebo vlastně v celém filmu vypadá Richard Gere jako Radoslav Brzobohatý, ta podoba je absolutně neskutečná a někdo už to prostě říct nahlas musel. 🤷🏼‍♀️ Zadruhé - proč v tom filmu byly ty počáteční a konečné titulky v němčině je mi záhadou. Zatřetí - se mi hrozně líbí celý nápad filmu a vlastně i samotné skutečnosti. Gratuluji a děkuji všem zúčastněným, díky nim zde máme natočený kvalitní dvouhodinový film. 👍🏻💋