• Pohádka
  • Rodinný

Žralok v hlavě (2005)

Herecký koncert Oldřicha Kaisera. 🤍 Není to úplně typický film, má to za mě blíž k něčemu děsivě experimentálnímu. Oldřich Kaiser byl hlavní postavou, která byla po celou dobu filmu strašně zvláštní. Tuhle divnou atmosféru čas od času rozbila Jana Krausová ve své roli obyčejné dámy, cenim. Oldřich Kaiser dokázal, že je opravdu polobohem herectví, protože se na něj dalo koukat celý film opravdu s obdivem a slay jeho postava v jeho 50 letech. 😚 Takových lidí, jaké ztvárnil Oldřich Kaiser je všude hrozně moc. Jednoho jsem denně potkávala po cestě domů a upřímně to nebyl moc příjemný zážitek. Než jsem o tom začala přemýšlet a vzpomněla si během filmu na tuhle zkušenost, moc jsem nechápala, proč se mu lidi tolik vyhýbají, vždyť byl přece milej, laskavej a nevypadal ani nebezpečně. 🌝 One man show Oldřicha Kaisera je to absolutně geniální a ocenila bych s ním víc těchto filmů neříkám nic. Je super, že můžeme sledovat, jak skvěle hraje nejen svoje komedianty. :D

Kaiser Kanner Dirigent (2011)

Nechci práci tohoto režiséra házet do koše, ale tohle bylo tak extrémně depresivní, že jsem se po dokoukání cítila pěkně na💩. Snímek má asi třináct minut a je to jak random video na YouTube, co si budeme povídat. Přiblížení Oldřicha Kaisera jsem ocenila, protože jak sám řekl jednou v rozhovoru Zuzany Maléřové - z jedné poloviny šílenec, z druhé poloviny génius a tohle je úplně to samé. 🤭 Patří k těm největším českým hereckým osobnostem, jenže ta se holt rozhodla schovat sama do sebe a Kanner je ten s podobným osudem, složitým, ale kariérně úspěšným. |konec depresivního okénka| :D Ve filmu byla pak ke konci s hercem-Kaiserem taková upřímná a mírumilovná zpovědní chvilka, ve které se Oldřich Kaiser celkem emocionálně otevřel, opět velmi depresivní, uf tyjo. 🙊

Dobré světlo (1985)

Takže jsem extrémně vyděšená, už to nikdy nechci vidět znovu a hrozně si chci představit Karla Heřmánka zase jako Lucifera, prosím. 😭🙏🏻 Děj je asi ok, takový trochu americký vibe na tu dobu, kdy to bylo natočeno a možná by mě ani tolik neděsil, kdyby se tam permanentně tolik nekřičelo a nesvlékalo uf. 😶 Dala bych k tomuto filmu varování před abnormálním množstvím nahých herců v jednom filmu, děkuji.

Hudební profil - Petr Novák (1980) (pořad)

Ve své době to musel být určitě velmi zajímavý pořad, hlavně pro skalní fanoušky zpěváků, o kterých byl tento medailonek natočený, dnes je to echt bizár sry. 💀😭 Medailonek Petra Nováka spolu s Petrem Novákem, který vlastně jen zpíval a na chvíli si vyslechl pár svých vlastností, uváděli Oldřich Kaiser a Jiří Lábus a byl to velmi divný a zároveň zajímavý pohled. Zaprvé z důvodu, jak moc byli mladí a zadruhé, že byli oblečení prostě jen tak z běžného života. - To oblečení bylo extrémní. Petr Novák od pohledu je ✨️prostě děsivej✨️, scénky, které nečekaně Oldřich Kaiser s Jiřím Lábusem předvedli, nezklamaly a rozhodně daly pořadu šťávu? lol, i když to byly jejich začátky. Pořad pravděpodobně vznikl až po pořadu Pojďte s námi na tah, protože některé scénky v tomto medailonku měly stejnou stavbu a občas i stejný text, takže jsem byla jakože omg. :D

Můj hříšný muž (1986)

Ten film má hrozně super námět, který byl podán celkem přesvědčivě a věrohodně a je pořád aktuální. Určitě za to můžou herci, kterým i docela slušely ty chemické pláště a minimálně Oldřich Kaiser s Janem Hartlem se mi v nich vryli do paměti. 🧪 Ale osobně pořád nevím, co si o tom filmu myslím. Ve snímku se objevila velká spousta herců, ale třeba jenom na minutu - ten Václav Upír Krejčí tam byl jakože na ozvláštnění nebo...? 🙉 Hrozně mě tam bavila Petra Janů slay, která zaprvé hrála/nehrála sama sebe, takže prostě Petra Janů a občas mě děsila svojí vizáží. Oldřich Kaiser tam byl jakože ✨️fakt hot✨️ nebudu lhát a extrémním způsobem mě tam vytáčela Jana Švandová - ani ne tak rolí, kterou hrála, ale prostě jen svojí existencí. Takže film mě docela bavil a komedií bych to úplně nenazývala, páč mi to přišlo spíš depresivní. Takový průměr, prostě život za socialismu (můžeme tam pár sekund bilancovat nad těmi retro potravinami), který řeší již zmíněné téma. A P.S. Proč se to sakra mělo jmenovat Hroši nepláčou? - Fakt tam mělo být HROŠI nebo HOŠI?

Vánoce v Ypsilonce (1991) (pořad)

Ehm... já úplně zbožňuju Studio Ypsilon. :D Miluju starší představení, Večery pod lampou, herce, kteří Ypsilonkou prošli... jakoby co si budeme, klidně bych se tam přestěhovala. 🤭✨️ Tenhle pořad bych spíš nazvala -kamarádský klub se rozhodl zabít kapra, hodit ho mezi lidi, zazpívat si koledy, říct si trapné historky z mládí a pozvat si k tomu svoje děti- :D Jen bych ráda upozornila na občasné trapné situace a pokusy o komiku, které nebyly potřeba. Atmosféra pracovala sama. 🚀  Nebudeme si nic nalhávat, tohle je ideální věc na Vánoce a asi jediná, která mi tu náladu navodí. Jan Schmid dokonce někde říkal, že jsou tyhle večery od jejich vzniku až do současnosti pořád stejné, což je absolutně děsivé nebudu lhát. 🌝

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Krakonoš docela crush 🥵🔥 hned bych se tam k němu nastěhovala. A btw, co to všichni srovnáváte s Krkonoškýma pohádkama? Jakoby za mě to s tím nemá žádné dočinění, je tam jen využitá postava Krakonoše. 😃

Mimořádná událost (2022)

Aha? Další a po dlouhé době skvělá česká komedie. Mělo to podobný vibe jako Vlastníci, ale nebylo to zase tak skvělý, aby to bylo jako Vlastníci. ✨️ Takže vibe docela nastejno, bavilo mě to a vydržela jsem se na to koukat v kuse, čemuž až nemůžu uvěřit. Je to originální námět, který zafungoval napoprvé, tak proč by nefungoval i napodruhé. 👍🏻 Hrozně mě bavila každá z postav, u které byl jasně prokazatelný charakter. Plesl mě od*ebával nejvíc a Ctirad Götz házel absolutní Horákovi vibes. V kině bych to asi nasála víc než s tabletem na nohách, ale dobrý. Tohle doporučuji všem divákům Vlastníků, tady se u toho filmu tolik netrpí a nikdo mě tolik ne*ral. ☺️

Revue na zakázku (1982)

Tenhle film je zapomenutý až moc na to, že v něm hrál Oldřich Kaiser spolu s Jiřím Lábusem a režíroval ho Zdeněk Podskalský... jakoby. 😮‍💨❤️‍🔥 Dle mého si autoři něco šlehli, páč tohle za střízliva nenatočíš ani nevymyslíš. Ale asi si film najde své fanoušky (čti mě), kteří rádi sledují socialistický televizní bizár. Objevují se tam písničky Heleny Vondráčkové a Karla Černocha, takže opravdu asi na vlastní nebezpečí, ale já přežila. 🙋🏼‍♀️ Chvílemi jsem vůbec netušila, o co ve filmu vlastně jde, ale komentáře Jiřího Lábuse to povětšinou zachránily, uf tyjo. Oldřich Kaiser ve své osmdesátkové éře - jakoby chceš se na něho prostě koukat. :D Ale jakožto komedie, která má pobavit a možná i vyděsit, se povedl. - Jiří Lábus v montérkách nebo polonahá Helena Vondráčková na bruslích - fakt... co si Zdeněk Podskalský dal...? 🤔

Pacholátko (1991) (TV film)

Tohle je úplně nejvíc random film, který jsem kdy objevila, ale zůstala jsem u něho vlastně jen z důvodu, že tam hrál Vladimír Kratina, protože to je absolutní hot ❤️‍🔥 muž. Docela milý příběh z beskydské samoty. Celý snímek jsem jen trnula, protože prostě těhotná žena někde random nalezená v lese, pak ještě rodící na samotě bez jakéhokoliv kontaktu s okolím... docela bizár. Ale nebylo to úplně špatné, jen lehce nudné. 🥲