• Pohádka
  • Rodinný

Malý pitaval z velkého města - Vedoucí partiové prodejny (1982) (epizoda)

Můj nejoblíbenější díl, možná jenom z důvodu, že je tady Vladimír Kratina strašně hezkej 😍 a já se do něho lehce zabouchla asi, ups. 😭 Samotný díl mě bavil… mělo to docela spád a vtáhl mě do děje. Tentokrát byl pitváním pověřený Pavel Zedníček - jakože taky mu to slušelo neříkám nic - a docela mu to šlo, akorát by mě teda nebavilo furt čekat na ty auta, který vyjedou z toho autoservisu. 🙌🏻 No nic, tímhle dílem se Pitaval zase vrátil do rozjetých kolejí. 🖤

Malý pitaval z velkého města - Jupiter (1982) (epizoda)

Omg anooooo, tady byl Jirka Bartoška strašně cool na svoji dobu a choval je jako totální zloděj, který má všechno totálně u pr... a nakonec na celou akci přišel líp, než samotní pitavalové, když ho fotili z toho auta. ✌🏻 A nejvíc mě na celým dílu uneslo to, jak plynule a nenápadně dokázal vyměnit to pivo za limonádu. 👌🏻 Pak mě ještě bavilo pozorovat, jak měl Jirka Bartoška, říkejme mu třeba recidivista Hruška, u výslechu všechno total na háku zase a zkoušel všechny z výslovnosti. 🇫🇷 Tohle mě bavilo.

Malý pitaval z velkého města - Cyklista (1982) (epizoda)

Aha... tak tady jsem asi usnula taky, protože nemám sebemenší ponětí, co se tu stalo a kdo co vyšetřoval. 👍🏻 Pamatuju si jenom, že tam na začátku někdo někoho srazil a ujel. Takže díl asi nic moc, když jsem u toho spala. Tak bacha... 🙌🏻🌝

Malý pitaval z velkého města - Včelař (1982) (epizoda)

Já jsem tady u toho dílu asi usnula, protože si vůbec nepamatuju, o čem byl... vím jenom, že jsem si ho pustila a jedla u toho čipsy. 😫

Malý pitaval z velkého města - Benjamínci (1982) (epizoda)

Tenhle díl ten seriál podle mě kompletně rozjel, protože se tu dělo konečně něco, co bylo hodno detektivce, co opravdu dokázalo vtáhnout tak nějak do děje. 👍🏻🌝 Dneska vyšetřoval Jiříček, kterej byl podle mě nejlepší postava z celého seriálu change my mind a jemu se i docela povedlo na to přijít. 👏🏻 Díl docela o náhodách, protože kdo reálně na diskotéce dokáže rozeznat tak geniálně nějakou random koženou bundu heh... Ale alespoň jsem od tohohle dílu neměla tu chuť Pitavala vypnout už po patnácti minutách. 🙈

Malý pitaval z velkého města - Milenec (1982) (epizoda)

Tenhle díl mě bavil, ale jakože fakt. 🙌🏻 Zaprvé za to mohl Pavel Zedníček, říkejme mu třeba poručík Hamřík, kterej tady vypadal jakože fakt hezky, zadruhé ten příběh měl taky něco do sebe, i když se na první pohled zdá nic moc... prostě jenom ukradená výplata, co by se na tom jako dalo vymyslet zajímavějšího...? 🥲 Tady se to prostě nějak dokázalo... a ta věta „Já ti to do večera vyšetřím.“ 🌝

Malý pitaval z velkého města - Aranžér (1982) (epizoda)

Tenhle díl byl pro mě sice nejslabší, ale Jirka Krampol, říkejme mu třeba poručík Krejcárek, přišel s tak geniálním nápadem, že jsem u toho nakonec zůstala a pokračovala ve sledování. 📺🙈 Nakonec se mi Pitaval ukázal jako super seriál, rozhodně v osmdesátkách musel být nezdravě populární. Takže come on for another one! 🤩

Jako jed (1985)

Hoši buď se tohle prostě nepovedlo, nebo jsem jen slepá a pořádně to nesledovala, protože mě to zaprvé vůbec nebavilo a zadruhé jsem to zkoukávála asi třikrát, páč jsem to vždycky stopla a zase se k tomu vrátila, protože jsem u toho nebyla chopná vydržet v kuse. 🥲 A je to škoda, protože Zdeněk Svěrák byl úžasnej, ale ne prostě natolik jako v Co je vám, doktore nebo v Poslední sezóně, které mají podobný nádech. 🤷🏼‍♀️ Já v tom snímku byla docela zmatená, měl ženu, milenku, pak nic, pak se žena s milenkou seznámily či co, můj mozek pak šel asi pryč, páč dál nevím a pak byl konec. 🤔 Nezapomnělo se tam mluvit o práci a zaměstnání, které mi připomnělo typická osmdesátá. Dál už k tomu asi fakt nemám co říct… možná bych jen Zdeňka Svěráka vyměnila za… ne nic.

Musíme si pomáhat (2000)

Po delší době jsem se zase podívala na nějaký kvalitní český snímek, a dokonce mě i bavil, čemuž vděčím asi hlavně Janu Hřebejkovi, kterému se povedla nastolit super realistická atmosféra, ale i Bolkovi 🖤, páč byl úžasnej a nikdy jsem s ním neviděla nějaký vážný snímek, takže jsem si nějak ani nedokázala představit, že by dokázal podat tak dobrý herecký výkon, kterým si mě během filmu získal a já prostě čuměla dvě hodiny v kuse a fakt se nenudila. 😚👌🏻 Atmosféra války, beznaděje, ale i naděje a pak taky Jaroslava Duška mě fakt přinutila u toho filmu sedět. 🙌🏻 Ta poslední scéna s tím kočárkem mi přišla sice depresivní, ale film je to povedený, jeden z nejlepších, jaký kdy u nás vznikl a já ho všem doporučuju. ✌🏻

Klip klap (1987) (pořad)

Hitšaráda č. 2 😛